Godox Knowled MG2400 Bi - najmocniejszy LED w ofercie

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Styczeń 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutuje najmocniejsza lampa LED w ofercie firmy Godox. Model Knowled MG2400 Bi jest przeznaczony do profesjonalnych produkcji wideo i oferuje moc 2600 W, regulowaną temperaturę barwową oraz współprace z konsolami DMX.

Informacja prasowa

Lampa MG2400Bi — najważniejsze cechy:

  • moc maksymalna 2600 W (w pełnym zakresie temperatur barwowych),
  • zakres temperatur barwowych 2800-6500 K,
  • regulacja jasności od 0 do 100%, w krokach co 0,1%,
  • 4 krzywe regulacji mocy: liniowa, S, wykładnicza, logarytmiczna,
  • bogaty zestaw akcesoriów i modyfikatorów G-Mount,
  • sterowanie: DMX 512 (RDM/LumenRadio/CRMX), pilot RC-A6 lub RC11, aplikacja Bluetooth, ethernet (Art-Net i sACN), na kontrolerze.
  • CRI/TLCI  ≥96/≥96,
  • 11 wbudowanych efektów specjalnych,
  • wodoodporność lampy i kontrolera: IP54,
  • waga: lampa 22 kg, kontroler 13 kg.

Pełna moc w pełnym zakresie

MG2400Bi korzysta z technologii Godox COB, aby zapewnić jednostce olbrzymią moc 2600 W, i pozwolić na wykorzystanie jej przy dowolnej temperaturze barwowej, od 2800K do 6500K bez spadku mocy. Jasność z jednostki Godox MG2400Bi dorównuje tradycyjnym lampom PAR 4K i Fresnel 6K. Oprócz niesamowitej jasności jednostka gwarantuje także kinowe oddanie kolorów i brak efektu migotania.

Ekosystem filmowy KNOWLED

Dzięki innowacyjnemu mocowaniu G-Mount, MG2400Bi gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo i wygodę pracy na każdym planie filmowym. Wykorzystując starannie opracowane otwory wentylacyjne i wysokiej jakości materiały odporne na wysokie temperatury, akcesoria G-Mount gwarantują bezpieczeństwo przez cały czas. Akcesoria współpracują zarówno z modelem MG1200Bi, jak i z wszystkimi przyszłymi lampami z mocowaniem Godox G-Mount. Wśród modyfikatorów znajdziemy softboksy różnych wymiarów i kształtów (prostokątne, paraboliczne, oktagonalne, typu lantern), czasze, soczewki Fresnela czy nakładki projekcyjne (strumienice).

Wygodna praca na planie

Nawet w scenach filmowych wymagających użycia wielu klatek na sekundę, MG2400Bi gwarantuje brak migotania, umożliwiając nagrania wysokiej jakości nawet w slow-motion. Zestaw wyposażono w wydajny i stabilny system chłodzenia, zapewniając wyjątkową efektywność przepływu powietrza nawet w ekstremalnych warunkach, czy to na wysokości 5000 metrów nad poziomem morza, czy w temperaturach spadających nawet do -30°C. Wymienny wentylator upraszcza konserwację.

Wiele opcji sterowania

MG2400Bi oferuje wiele opcji sterowania, takich jak CRMX, DMX, Ethernet, aplikację Bluetooth, sterowanie na kontrolerze, czy akcesoryjny panel RC11. Gromadząc opinie licznych profesjonalistów od oświetlenia, Godox dba o detale i optymalizuje produkty, aby dostarczać przyjazne rozwiązania na planach filmowych.

Cena i dostępność

Lampy można zamawiać w preorderze w oficjalnym sklepie Godox. Cenę zestawu ustalono na 34 995 zł. Data wysyłki pierwszych egzemplarzy zostanie podana wkrótce.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)