Benro CyanBird - lekki i poręczny statyw w stylu Peak Design

Autor: Krzysztof Mularczyk

2 Sierpień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy statyw od Benro łudząco przypomina model Peak Design Travel Tripod. CyanBird to konstrukcja o podobnych parametrach, ale dużo tańsza…

Benro wyraźnie zainspirowało się oryginalnym statywem Peak Design Travel Tripod i postanowiło wprowadzić na rynek własną konstrukcję o podobnym wyglądzie i funkcjonalności. W dodatku nowy model Benro CyanBird ma być wyraźnie tańszy.

Dzięki nogom z włókna węglowego i lekkim aluminiowym blokadom, Benro CyanBird razem z olejową głowicą waży zaledwie 1.02 kg. Po złożeniu ma 43.5 cm długości, a rozkłada się na maksymalną wysokość 152,5 cm. Minimalna wysokość z jakiej można fotografować wynosi natomiast 18.2 cm.

Choć jest nieco dłuższy po złożeniu, model Benro oferuje podobną maksymalną wysokość roboczą, na dodatek jest lżejszy o blisko 0.3 kg. Kluczowa różnica między nimi to jednak udźwig. Według producenta nośność CyanBird to 4.5 kg, natomiast oryginalny Peak Design pozwala użyć zestawu ponad dwa razy cięższego (9.1 kg).

Tak jak Peak Design, Benro CyanBird będzie dostępny w wersji z włókna węglowego lub aluminium. Dodatkowo ma być także wersja trzecia - hybrydowa, w której dolne cztery sekcje nóg są z aluminium zamiast włókna węglowego. W tej wersji jednak maksymalna wysokość robocza zmniejsza się do 132 cm, a udźwig do 4 kg. Poza tym sprzedawana ma być z głowicą kulową N00P, a nie wideo. Wersja w pełni aluminiowa ma natomiast ważyć 1.2 kg i rozkładać się na wysokość 156.5 cm.

Ile kosztuje Benro CyanBird?

CyanBird z włókna węglowego z głowicą FS20PRO 2 w 1 kosztuje 280 dolarów. Wersja hybydowa z głowicą kulową N00P to koszt 190 dolarów, natomiast model aluminiowy z głowicą FS20PRO kosztuje 200 dolarów.

Zatem w porównaniu do statywu Peak Design, którego ceny na Zachodzie kształtują się na poziomie 650 USD za wersję z włókna węglowego i 380 USD za wersję aluminiową, można wnosić, że Benro CyanBird będzie u nas przynajmniej dwa razy tańszy od Peak Design.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
3
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2