COOPH HelioFlex - modułowy plecak fotograficzny z ładowarką solarną

Autor: Maciej Luśtyk

6 Lipiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

COOPH zaprezentował swój pierwszy plecak fotograficzny. Model HelioFlex posłużyć ma zarówno jako wygodny plecak do przenoszenia sprzętu fotograficznego, jak i plecak na co dzień, który podładuje nas sprzęt podczas wypadów w teren.

Znalezienie idealnego plecaka fotograficznego to zadanie dużo trudniejsze niż może nam się wydawać. Marka COOPH twierdzi jednak, że właśnie taki stworzyła. Nowy model HelioFlex, który powstawał przez ostatnich 5 lat, ma być wszystkim czego do szczęścia potrzebować mają współcześni twórcy, którym przy okazji nieobojętny jest design.

HelioFlex łączy wygodę z przemyślaną konstrukcja o wielu zastosowaniach

COOPH HelioFlex w swojej podstawowej formie zasadniczo nie różni się znacznie od większości współczesnych plecaków. Oferuje główną komorę o pojemności 10 litrów, oraz 5-litrową płaską komorę na akcesoria, do której otrzymamy wygodny dostęp poprzez otwierane plecki. Mamy też wygodny boczny dostęp do komory głównej, kieszeń na statyw lub butelkę, a całość wykonana jest z wysokiej jakości materiałów pochodzących z recyklingów, które przy okazji gwarantują wodoodporność i dobrą przewiewność. Na tle innych plecaków wybijać ma się jednak jego modułowa budowa.

Plecak możemy kupić bowiem w kilku standardach. Podstawowym (gdzie otrzymuje sam plecak) oraz w wersjach z różnymi modułami dodatkowymi: insertem fotograficznym, torbą na tablet, lub panelem solarnym. A wszystkie je możemy wygodnie przymocować na wierzchni panel plecaka.

W przypadku insertu, który oczywiście możemy zmieścić także w głównej komorze plecaka, otrzymujemy przestrzeń na aparat wraz z dwoma obiektywami i pomniejszymi akcesoriami. Insert pomieści także drona typu Mavic Pro wraz z kontrolerem. Jednym słowem wystarczająco, by skutecznie spakować się na zlecenie.

Naturalnie, największą ciekawość budzi moduł solarny. Dobra wiadomość jest taka, że ten powinien być rzeczywiście użyteczny i być w stanie zaoferować nam praktyczną formę ładowania sprzętu podczas wycieczek. Według zapewnień, 8,5-watowy panel naładuje najczęściej używane akcesoria, takie jak telefon, aparat lub dron, w czasie 4-6 godzin.

Cena i dostępność

Nowy plecak jest także całkiem nieźle wyceniony. A przynajmniej jeśli zdecydujemy się zakupić go w ramach trwającej właśnie zbiórki w serwisie Kicstarter. W ramach przedsprzedaży, podstawową wersję plecaka COOPH HelioFlex kupimy za około 660 zł. Zestaw z insertem i modułem solarnym to z kolei ok. 1100 zł.

W standardowej sprzedaży wszystkie modele będą o około 70% droższe.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarer lub na stronie store.cooph.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.
5
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
8
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Powiązane artykuły