COOPH HelioFlex - modułowy plecak fotograficzny z ładowarką solarną

Autor: Maciej Luśtyk

6 Lipiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

COOPH zaprezentował swój pierwszy plecak fotograficzny. Model HelioFlex posłużyć ma zarówno jako wygodny plecak do przenoszenia sprzętu fotograficznego, jak i plecak na co dzień, który podładuje nas sprzęt podczas wypadów w teren.

Znalezienie idealnego plecaka fotograficznego to zadanie dużo trudniejsze niż może nam się wydawać. Marka COOPH twierdzi jednak, że właśnie taki stworzyła. Nowy model HelioFlex, który powstawał przez ostatnich 5 lat, ma być wszystkim czego do szczęścia potrzebować mają współcześni twórcy, którym przy okazji nieobojętny jest design.

HelioFlex łączy wygodę z przemyślaną konstrukcja o wielu zastosowaniach

COOPH HelioFlex w swojej podstawowej formie zasadniczo nie różni się znacznie od większości współczesnych plecaków. Oferuje główną komorę o pojemności 10 litrów, oraz 5-litrową płaską komorę na akcesoria, do której otrzymamy wygodny dostęp poprzez otwierane plecki. Mamy też wygodny boczny dostęp do komory głównej, kieszeń na statyw lub butelkę, a całość wykonana jest z wysokiej jakości materiałów pochodzących z recyklingów, które przy okazji gwarantują wodoodporność i dobrą przewiewność. Na tle innych plecaków wybijać ma się jednak jego modułowa budowa.

Plecak możemy kupić bowiem w kilku standardach. Podstawowym (gdzie otrzymuje sam plecak) oraz w wersjach z różnymi modułami dodatkowymi: insertem fotograficznym, torbą na tablet, lub panelem solarnym. A wszystkie je możemy wygodnie przymocować na wierzchni panel plecaka.

W przypadku insertu, który oczywiście możemy zmieścić także w głównej komorze plecaka, otrzymujemy przestrzeń na aparat wraz z dwoma obiektywami i pomniejszymi akcesoriami. Insert pomieści także drona typu Mavic Pro wraz z kontrolerem. Jednym słowem wystarczająco, by skutecznie spakować się na zlecenie.

Naturalnie, największą ciekawość budzi moduł solarny. Dobra wiadomość jest taka, że ten powinien być rzeczywiście użyteczny i być w stanie zaoferować nam praktyczną formę ładowania sprzętu podczas wycieczek. Według zapewnień, 8,5-watowy panel naładuje najczęściej używane akcesoria, takie jak telefon, aparat lub dron, w czasie 4-6 godzin.

Cena i dostępność

Nowy plecak jest także całkiem nieźle wyceniony. A przynajmniej jeśli zdecydujemy się zakupić go w ramach trwającej właśnie zbiórki w serwisie Kicstarter. W ramach przedsprzedaży, podstawową wersję plecaka COOPH HelioFlex kupimy za około 660 zł. Zestaw z insertem i modułem solarnym to z kolei ok. 1100 zł.

W standardowej sprzedaży wszystkie modele będą o około 70% droższe.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarer lub na stronie store.cooph.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
5
Powiązane artykuły