Stosuj się do tych 8 rad, a Twoje zdjęcia w przestrzeni miejskiej nabiorą rozmachu

0
Michał Chrzanowski
6 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

W swoim najnowszym wideoporadniku ekipa COOPH podpowiada, w jaki sposób poskromić krajobraz miejskiej dżungli. Dzięki kilku prostym trikom Twoje fotografie mogą wyróżnić Cię z tłumu.

Przez ostatnie lata fotografia miejska i lifestylowa zyskały na ogromnej popularności. Nie mała w tym zasługa mediów społecznościowych, a w szczególności Instagrama. Wystarczy wpisać #UrbanLifestylePhotography, by na ekranie komputera czy smartfona wyświetliło się dziesiątki tysięcy zdjęć wykonanych w przestrzeni miejskiej. Jednak, w jaki sposób sprawić, by Twoje ujęcia się wyróżniały? Jak w pełni wykorzystać puls miasta, jego żywe kolory, różnorodne scenerie i zmieniające się światło?

Z pomocą przychodzi najnowszy poradnik COOPH. W niespełna 4-minutowym filmie znajdziesz osiem wskazówek, które pomogą rozbudzić w Tobie kreatywny umysł, co w efekcie przełoży się na zjawiskowe ujęcia miejskiej scenerii oraz stylu życia - także Twojego.

  • fotografuj przez szyby - są naturalnym filtrem
  • witryny sklepowe i neony to świetne tło do portretów
  • baw się perspektywą
  • fotografuj rzeczy, które masz ze sobą - one także mówią o Tobie
  • nie bój się patrzeć w górę - dzieje się tam więcej niż przypuszczasz
  • patrz w dół - możesz odkryć zupełnie nowy świat
  • miejskie parkingi do dobra lokalizacja do portretów
  • fotografuj „przez obiektywy“

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej podobnych treści, jak również wiele inspirujących materiałów, to zachęcamy odwiedzić kanał COOPH na Youtube. A jeśli masz jakieś ciekawe pomysły i rozwiązania, które mogą wzbudzić kreatywność i skutkować niepowtarzalnymi zdjęciami, to koniecznie podziel się nimi w komentarzach.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1