Stosuj się do tych 8 rad, a Twoje zdjęcia w przestrzeni miejskiej nabiorą rozmachu

Autor: Michał Chrzanowski

6 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

W swoim najnowszym wideoporadniku ekipa COOPH podpowiada, w jaki sposób poskromić krajobraz miejskiej dżungli. Dzięki kilku prostym trikom Twoje fotografie mogą wyróżnić Cię z tłumu.

Przez ostatnie lata fotografia miejska i lifestylowa zyskały na ogromnej popularności. Nie mała w tym zasługa mediów społecznościowych, a w szczególności Instagrama. Wystarczy wpisać #UrbanLifestylePhotography, by na ekranie komputera czy smartfona wyświetliło się dziesiątki tysięcy zdjęć wykonanych w przestrzeni miejskiej. Jednak, w jaki sposób sprawić, by Twoje ujęcia się wyróżniały? Jak w pełni wykorzystać puls miasta, jego żywe kolory, różnorodne scenerie i zmieniające się światło?

Z pomocą przychodzi najnowszy poradnik COOPH. W niespełna 4-minutowym filmie znajdziesz osiem wskazówek, które pomogą rozbudzić w Tobie kreatywny umysł, co w efekcie przełoży się na zjawiskowe ujęcia miejskiej scenerii oraz stylu życia - także Twojego.

  • fotografuj przez szyby - są naturalnym filtrem
  • witryny sklepowe i neony to świetne tło do portretów
  • baw się perspektywą
  • fotografuj rzeczy, które masz ze sobą - one także mówią o Tobie
  • nie bój się patrzeć w górę - dzieje się tam więcej niż przypuszczasz
  • patrz w dół - możesz odkryć zupełnie nowy świat
  • miejskie parkingi do dobra lokalizacja do portretów
  • fotografuj „przez obiektywy“

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej podobnych treści, jak również wiele inspirujących materiałów, to zachęcamy odwiedzić kanał COOPH na Youtube. A jeśli masz jakieś ciekawe pomysły i rozwiązania, które mogą wzbudzić kreatywność i skutkować niepowtarzalnymi zdjęciami, to koniecznie podziel się nimi w komentarzach.

zdjęcie główne: pexels.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19