Stosuj się do tych 8 rad, a Twoje zdjęcia w przestrzeni miejskiej nabiorą rozmachu

0

Autor: Michał Chrzanowski

6 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

W swoim najnowszym wideoporadniku ekipa COOPH podpowiada, w jaki sposób poskromić krajobraz miejskiej dżungli. Dzięki kilku prostym trikom Twoje fotografie mogą wyróżnić Cię z tłumu.

Przez ostatnie lata fotografia miejska i lifestylowa zyskały na ogromnej popularności. Nie mała w tym zasługa mediów społecznościowych, a w szczególności Instagrama. Wystarczy wpisać #UrbanLifestylePhotography, by na ekranie komputera czy smartfona wyświetliło się dziesiątki tysięcy zdjęć wykonanych w przestrzeni miejskiej. Jednak, w jaki sposób sprawić, by Twoje ujęcia się wyróżniały? Jak w pełni wykorzystać puls miasta, jego żywe kolory, różnorodne scenerie i zmieniające się światło?

Z pomocą przychodzi najnowszy poradnik COOPH. W niespełna 4-minutowym filmie znajdziesz osiem wskazówek, które pomogą rozbudzić w Tobie kreatywny umysł, co w efekcie przełoży się na zjawiskowe ujęcia miejskiej scenerii oraz stylu życia - także Twojego.

  • fotografuj przez szyby - są naturalnym filtrem
  • witryny sklepowe i neony to świetne tło do portretów
  • baw się perspektywą
  • fotografuj rzeczy, które masz ze sobą - one także mówią o Tobie
  • nie bój się patrzeć w górę - dzieje się tam więcej niż przypuszczasz
  • patrz w dół - możesz odkryć zupełnie nowy świat
  • miejskie parkingi do dobra lokalizacja do portretów
  • fotografuj „przez obiektywy“

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej podobnych treści, jak również wiele inspirujących materiałów, to zachęcamy odwiedzić kanał COOPH na Youtube. A jeśli masz jakieś ciekawe pomysły i rozwiązania, które mogą wzbudzić kreatywność i skutkować niepowtarzalnymi zdjęciami, to koniecznie podziel się nimi w komentarzach.

zdjęcie główne: pexels.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
19
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0