Fotograficzny multitool za 100 dolarów. Ma nawet miejsce na kartę SD

Autor: Maciej Luśtyk

10 Sierpień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Ile powinien kosztować dobry multitool? Na pewno nie tyle. Nowemu akcesorium dla fotografów trudno jedno odmówić uroku.

Multitoole to przydatne akcesoria, które zobaczymy chociażby u wielu osób pracujących na planach filmowych. Wśród fotografów są raczej mniej popularne, ale może to dlatego, że nie odpowiadają ich zapotrzebowaniom? Zmienić to chce nie kto inny, jak youtube’owa gwiazda fotografii Peter McKinnon.

Na swoim kanale twórca zaprezentował ostatnio nowe urządzenie, nad którym pracować miał przez ostatnie półtora roku. Mowa oczywiście o specyficznym multitoolu, który odpowiadać ma zapotrzebowaniom fotografów i filmowców. Peter od początku nie ukrywa, że jest to produkt premium - od eleganckiego opakowania, aż po cenę, która wynosi aż 95 dolarów, czyli ok. 450 zł.

Multitool Petera McKinnona - must have czy fanaberia?

To pułap jednych z najdroższych i najbardziej rozbudowanych narzędzi wielofunkcyjnych na rynku. W przypadku akcesorium McKinnona otrzymujemy jedynie dwa uchwyty na bity w standardzie 1/4”, płytkę do wygodnego odkręcania śruby statywowej oraz śrubokręt w standardzie Phillipsa, który ma niewielki sens wobec uchwytów na bity.

Z pewnością nie będzie to więc urządzenie lepsze od zaawansowanych multitooli, które oprócz wspomnianych funkcji posłużą także za noże, obcęgi, różnego rodzaju klucze i bóg wie co jeszcze. Akcesorium Petera McKinnona trudno odmówić jednak dobrze przemyślanej konstrukcji.

Multitool oferuje sprytny mechanizm wyciągania poszczególnych narzędzi, co bywa zmorą wielu nawet droższych modeli na rynku, dobrze opracowane magnetyczne uchwyty, które są w stanie pomieścić zapasowe bity, a także… schowek na kartę SD. Całość zachowuje też bardzo kompaktowe rozmiary i dobrze się prezentuje.

Akcesorium jest ładne, ale za ułamek ceny prawdopodobnie kupicie coś lepszego

Urządzenie Petera McKinnona może okazać się dobym rozwiązaniem np. dla filmowców, którzy często przepinają aparat bądź kamerę pomiędzy klatkami, rigami i różnego rodzaju uchwytami, chcących mieć wygodny dostęp do 4 najcześciej używanych końcówek, a jednocześnie nie potrzebujących rozbudowanego narzędzia, które zajmowało by sporo miejsca w plecaku. Niestety ceną multitoola trudno obronić.

Czy to sprawi, że produkt okaże się klapą? Z pewnością nie. Pierwsza, startowa seria multitoola została już wyprzedana, a dodatkowo McKinnon słynie ze swoich zdolności sprzedażowych. W końcu sprawił, że napisaliśmy o śrubokręcie, prawda?

Jeśli jednak oglądając powyższy filmik poczulibyście nieodpartą pokusę kupienia sobie takiego urządzenia na własność, radzimy przejrzeć najpierw ofertę innych marek. Równie, a prawdopodobnie nawet bardziej funkcjonalne rozwiązania (choć może bez slotu na kartę) będziecie w stanie kupić za ułamek tej ceny.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Sansa Europe Sp. z o.o., dystrybutor marki Mathorn, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych zamienników baterii Nikon EN-EL15C: Mathorn MB-211A oraz Mathorn MB-212A Ultimate. Nowe...
3
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Na polskim rynku debiutuje najnowszy bezprzewodowy system transmisji dźwięku Saramonic Blink500 ProX B2R, który zaspokoić ma zapotrzebowania zarówno youtuberów, jak i bardziej...
1
Powiązane artykuły