Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon imagePROGRAF PRO-300 - nowa fotograficzna drukarka A3+

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

9 Lipiec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Galeryjna jakość wydruków do formatu A3+ i technologia „zero-ink switching” w nowej, kompaktowej drukarce Canon imagePROGRAF PRO-300

Najnowszy model z serii imagePROGRAF PRO, z racji kompaktowej konstrukcji i szerokich możliwości druku do formatu A3+, skierowany jest z jednej strony do zaawansowanych miłośników fotografii i semiprofesjonalistów, a z drugiej – jako dodatkowe urządzenie drukujące w niewielkich fotolabach.

Jako następca modelu PIXMA PRO-10S, Canon imagePROGRAF PRO-300 ma spełnić oczekiwania użytkowników, którzy szukają niewielkiego, prostego w obsłudze i funkcjonalnego urządzenia, które dostarczy im wysokiej jakości wydruków.

10 atramentów i nowe możliwości

Sercem nowej drukarki jest procesor Canon L-COA PRO, który z łatwością pozwala przetwarzać pliki z dużą ilością danych. Procesor oblicza optymalny układ kropel atramentu niezbędny do druku i nakłada je z wysoką prędkością, co pozwala na druk formatu A3 w niespełna pięć minut.

Aby uzyskać szeroką gamę kolorów i głębokie czernie na wydrukach czarno-białych zastosowano 10 oddzielnych atramentów pigmentowych LUCIA PRO, w tym nowoopracowany, czarny atrament. Dzięki oddzielnym dyszom do atramentu photo black i matte black, drukarka stosuje metodę „zero-ink switching”, która automatycznie wybiera właściwy atrament na podstawie załadowanego papieru. Ponadto specjalny tusz Chroma Optimiser o wysokiej gęstości minimalizuje nierówności powierzchni na papierze błyszczącym lub półbłyszczącym, a także ogranicza brązowienie atramentu.

Aby zaradzić zatykaniu dysz, imagePROGRAF PRO-300 automatycznie monitoruje i wykrywa, czy któraś z dysz działa nieprawidłowo, a jeśli tak – automatycznie przełącza się na dysze zapasowe. Z kolei funkcja automatycznej korekcji pochylenia koryguje i wyrównuje nośnik (jeśli nie jest prawidłowo wyrównany podczas podawania), aby zapewnić idealnie równy wydruk. imagePROGRAF PRO-300 sprawdza również poziom gęstości atramentu w zbiornikach i okresowo „wstrząsa” pojemnikami z tuszem, aby utrzymać stały jej poziom w każdym zbiorniku.

Intuicyjny druk w różnych formatach

imagePROGRAF PRO-300 drukuje bez obramowania we wszystkich trybach pracy urządzenia, także przy ustawieniach najwyższej jakości i na szerokiej gamie nośników – nawet na papierze artystycznym. Co więcej, fotografowie mogą teraz drukować zdjęcia panoramiczne o niestandardowych długościach nawet do 990,60 mm. Producent podkreśla też, że imagePROGRAF PRO-300 bez problemu obsługuje natywne papiery Canon, ale także nośniki firm trzecich, w tym Hahnemuhle, Canson, Awagami oraz wielu innych, dając użytkownikom swobodę wyboru i pracy na ulubionym nośniku.

Łatwość i intuicyjność obsługi ma gwarantować 3-calowy wyświetlacz LCD, który pozwala monitorować najważniejsze funkcje drukarki, poziomy atramentów i ustawienia papieru.

Łączność drukarki z komputerem PC i Mac możliwa jest za pomocą Wi-Fi, sieci Ethernet lub kabla USB. Bezpłatnie dodawane jest oprogramowanie Canon Professional Print & Layout. Może być używane niezależnie, ale też jako wtyczka do popularnych programów graficznych, takich jak Canon Digital Photo Professional, Adobe Photoshop czy Lightroom.

Kiedy i za ile?

Canon imagePROGRAF PRO-300 ma kosztować 3679 zł. Start sprzedaży planowany jest na wrzesień 2020 r.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0