Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży

2

Autor: Maciej Luśtyk

27 Styczeń 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej przedsprzedaży.

Zaprezentowany w maju statyw Peak Design Travel Tripod zrobił karierę na Kickstarterze i zapewne przysporzył o szybsze bicie serca większość fotografów, których praca wymaga stabilnych ujęć. To w końcu konstrukcja, która udowadnia, że w temacie trójnogów nadal jest dużo miejsca na ulepszenia. W dodatku to konstrukcja, która zapowiada się na nad wyraz.

Statyw podróżny wymyślony od nowa

Główną rzeczą, na jakiej skupili się twórcy jest marnotrawstwo przestrzeni w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Dzięki specjalnie wyprofilowanym nogom, dobrze przemyślanej głowicy i zaciskom Travel Tripod zajmować ma o połowę mniej miejsca niż konkurencyjne konstrukcje.

Drugim celem, jaki postawili sobie projektanci była maksymalna uniwersalność. Trzeba przyznać, że statyw ma szansę zaskarbić sobie uznanie bardzo dużej grupy fotografów. Ma bowiem niemal wszystko, co niezbędne i wydaje się oferować przy tym niezwykłą wygodę i szybkość obsługi.

5-sekcyjne nogi rozsuniemy jednym ruchem ręki, bez problemy rozłożymy je też na płasko. Z kolei ciekawie obmyślona głowica kulowa pozwoli nam zablokować pozycję aparatu za pomocą jednego pierścienia, oferuje szybkozłączkę i współpracuje z płytkami z w standardzie Arca-Swiss. Mimo niewielkich gabarytów (39 x 8,3 cm po złożeniu, 1,27-1,56 kg w zależności od wersji), otrzymujemy maksymalną wysokość roboczą 152,4 cm, udźwig 10 kg oraz możliwość łatwego odwrócenia kolumny centralnej. Co więcej, uchwyt na hak skrywa w sobie uniwersalne mocowanie na smartfona, a na dokładkę producent dorzuca ochronny futerał.

Cena i dostępność

Statyw okazał się tak popularny, że pod koniec zeszłego roku stał się nawet przedmiotem oszustwa. Jesienią wśród reklam w sieciach społecznościowych wyświetlała się fałszywa kampania reklamowa statywu mająca na celu wyłudzenie pieniędzy od fotografów skuszonych niższą niż normalnie ceną.

Na szczęście to już przeszłość, a statywy już niebawem trafią do polskiej dystrybucji. Już teraz można zamawiać je w przedsprzedaży w cenach 1699 zł (wersja aluminiowa) i 2899 zł (wersja z włókna węglowego). Przedsprzedaż potrwa do 27 marca 2020 roku kiedy do statyw trafi wreszcie na sklepowe półki.

Jak na razie nie wiemy czy w normalnej sprzedaży cena będzie wyższa, mimo to akcja przedsprzedażowa jest na pewno dobrą okazją, by statyw móc wypróbować jako jeden z pierwszych.  W ramach przedsprzedaży można też kupić dodatkowe akcesoria, takie jak np. uniwersalny adapter, umożliwiający montaż dowolnych głowic innych producentów na statywie Peak Design.

Więcej informacji o statywie znajdziecie pod adresem peakdesign.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły