Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży

2

Autor: Maciej Luśtyk

27 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej przedsprzedaży.

Zaprezentowany w maju statyw Peak Design Travel Tripod zrobił karierę na Kickstarterze i zapewne przysporzył o szybsze bicie serca większość fotografów, których praca wymaga stabilnych ujęć. To w końcu konstrukcja, która udowadnia, że w temacie trójnogów nadal jest dużo miejsca na ulepszenia. W dodatku to konstrukcja, która zapowiada się na nad wyraz.

Statyw podróżny wymyślony od nowa

Główną rzeczą, na jakiej skupili się twórcy jest marnotrawstwo przestrzeni w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Dzięki specjalnie wyprofilowanym nogom, dobrze przemyślanej głowicy i zaciskom Travel Tripod zajmować ma o połowę mniej miejsca niż konkurencyjne konstrukcje.

Drugim celem, jaki postawili sobie projektanci była maksymalna uniwersalność. Trzeba przyznać, że statyw ma szansę zaskarbić sobie uznanie bardzo dużej grupy fotografów. Ma bowiem niemal wszystko, co niezbędne i wydaje się oferować przy tym niezwykłą wygodę i szybkość obsługi.

5-sekcyjne nogi rozsuniemy jednym ruchem ręki, bez problemy rozłożymy je też na płasko. Z kolei ciekawie obmyślona głowica kulowa pozwoli nam zablokować pozycję aparatu za pomocą jednego pierścienia, oferuje szybkozłączkę i współpracuje z płytkami z w standardzie Arca-Swiss. Mimo niewielkich gabarytów (39 x 8,3 cm po złożeniu, 1,27-1,56 kg w zależności od wersji), otrzymujemy maksymalną wysokość roboczą 152,4 cm, udźwig 10 kg oraz możliwość łatwego odwrócenia kolumny centralnej. Co więcej, uchwyt na hak skrywa w sobie uniwersalne mocowanie na smartfona, a na dokładkę producent dorzuca ochronny futerał.

Cena i dostępność

Statyw okazał się tak popularny, że pod koniec zeszłego roku stał się nawet przedmiotem oszustwa. Jesienią wśród reklam w sieciach społecznościowych wyświetlała się fałszywa kampania reklamowa statywu mająca na celu wyłudzenie pieniędzy od fotografów skuszonych niższą niż normalnie ceną.

Na szczęście to już przeszłość, a statywy już niebawem trafią do polskiej dystrybucji. Już teraz można zamawiać je w przedsprzedaży w cenach 1699 zł (wersja aluminiowa) i 2899 zł (wersja z włókna węglowego). Przedsprzedaż potrwa do 27 marca 2020 roku kiedy do statyw trafi wreszcie na sklepowe półki.

Jak na razie nie wiemy czy w normalnej sprzedaży cena będzie wyższa, mimo to akcja przedsprzedażowa jest na pewno dobrą okazją, by statyw móc wypróbować jako jeden z pierwszych.  W ramach przedsprzedaży można też kupić dodatkowe akcesoria, takie jak np. uniwersalny adapter, umożliwiający montaż dowolnych głowic innych producentów na statywie Peak Design.

Więcej informacji o statywie znajdziecie pod adresem peakdesign.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy,...
0
0
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Rusza duża promocja na filtry kwadratowe Irix Edge. Trzeba się jednak spieszyć, bo niższe ceny obowiązują tylko do 22 czerwca.
0
0
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)