Newell Air 1000 i Lux 1600 - niedrogie kompaktowe oświetlacze LED dla filmowców

Newell Air 1000 i Lux 1600 - niedrogie kompaktowe oświetlacze LED dla filmowców

Ofertę firmy Newell wzbogaciły dwa modele kompaktowych lamp LED, które mogą spodobać się osobom filmującym wywiady i vlogi aparatami.

Montowanych na aparat, kompaktowych paneli LED widzieliśmy już wiele. Te, jak obiecuje producent są nie tylko poręczne, ale oferować mają także wysokiej jakości światło i pozwalać na precyzyjną kontrolę mocy.

Newell Lux 1600

Lux 1600 oferuje 16 diod o łącznej mocy 550 lumenów (5,5 W) i współczynniku CRI >95. Nie powinno być więc problemu z odwzorowaniem barw. Diody rzucają światło o temperaturze 5500 K (+/- 200 K) Do tego otrzymujemy wbudowany akumulator o pojemności 2200 mAh (około 90 minut pracy z maksymalną mocą), pokrętło regulacji mocy, dyfuzor oraz filtry pozwalające na regulację temperatury barwowej światła.

Lampa będzie także bardzo praktyczna pod względem swobody mocowania. Mamy nie tylko gwint statywowy, ale także wbudowany magnes, który pozwoli łatwo przymocować ją do metalowych powierzchni. Do tego, całość jest niewiele większą od wizytówki (57 x 90 x 15 mm).

Newel Air 1000

Model Air 1000 docenią osoby, którym zależy na wygodzie regulacji temperatury barwowej i dużej mocy, a niekoniecznie na gabarytach. Lampa o wymiarach 185 x 125 x 24 emituje światło o mocy 1000 lumenów (14 W), współczynniku CRi >95 i regulowanej temperaturze barwowej w zakresie 3200-5500 K. Co ciekawe, moc każdego rodzaju diod możemy regulować osobno. Zasilanie odbywa się zaś za pomocą akumulatorów NP-F lub sieciowego zasilacza (jedno i drugie rozwiązanie do nabycia osobno).

Standardowo otrzymujemy tez panel dyfuzyjny, który pozwoli nam uzyskać miękkie oświetlenie, a dzięki specjalnym łącznikom, lampy Air 1000 mogą być grupowane w jeden większy panel. Dzięki dołączanemu adapterowi łatwo zamontujemy ją na gorącej stopce aparatów.

Cena i dostępność

Obydwa panele dostępne są do kupienia na polskim rynku w cenie 179 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem newell.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0