Newell Air 1000 i Lux 1600 - niedrogie kompaktowe oświetlacze LED dla filmowców

0
Maciej Luśtyk
22 Styczeń 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Ofertę firmy Newell wzbogaciły dwa modele kompaktowych lamp LED, które mogą spodobać się osobom filmującym wywiady i vlogi aparatami.

Montowanych na aparat, kompaktowych paneli LED widzieliśmy już wiele. Te, jak obiecuje producent są nie tylko poręczne, ale oferować mają także wysokiej jakości światło i pozwalać na precyzyjną kontrolę mocy.

Newell Lux 1600

Lux 1600 oferuje 16 diod o łącznej mocy 550 lumenów (5,5 W) i współczynniku CRI >95. Nie powinno być więc problemu z odwzorowaniem barw. Diody rzucają światło o temperaturze 5500 K (+/- 200 K) Do tego otrzymujemy wbudowany akumulator o pojemności 2200 mAh (około 90 minut pracy z maksymalną mocą), pokrętło regulacji mocy, dyfuzor oraz filtry pozwalające na regulację temperatury barwowej światła.

Lampa będzie także bardzo praktyczna pod względem swobody mocowania. Mamy nie tylko gwint statywowy, ale także wbudowany magnes, który pozwoli łatwo przymocować ją do metalowych powierzchni. Do tego, całość jest niewiele większą od wizytówki (57 x 90 x 15 mm).

Newel Air 1000

Model Air 1000 docenią osoby, którym zależy na wygodzie regulacji temperatury barwowej i dużej mocy, a niekoniecznie na gabarytach. Lampa o wymiarach 185 x 125 x 24 emituje światło o mocy 1000 lumenów (14 W), współczynniku CRi >95 i regulowanej temperaturze barwowej w zakresie 3200-5500 K. Co ciekawe, moc każdego rodzaju diod możemy regulować osobno. Zasilanie odbywa się zaś za pomocą akumulatorów NP-F lub sieciowego zasilacza (jedno i drugie rozwiązanie do nabycia osobno).

Standardowo otrzymujemy tez panel dyfuzyjny, który pozwoli nam uzyskać miękkie oświetlenie, a dzięki specjalnym łącznikom, lampy Air 1000 mogą być grupowane w jeden większy panel. Dzięki dołączanemu adapterowi łatwo zamontujemy ją na gorącej stopce aparatów.

Cena i dostępność

Obydwa panele dostępne są do kupienia na polskim rynku w cenie 179 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem newell.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)