Newell Air 1000 i Lux 1600 - niedrogie kompaktowe oświetlacze LED dla filmowców

Newell Air 1000 i Lux 1600 - niedrogie kompaktowe oświetlacze LED dla filmowców

Ofertę firmy Newell wzbogaciły dwa modele kompaktowych lamp LED, które mogą spodobać się osobom filmującym wywiady i vlogi aparatami.

Montowanych na aparat, kompaktowych paneli LED widzieliśmy już wiele. Te, jak obiecuje producent są nie tylko poręczne, ale oferować mają także wysokiej jakości światło i pozwalać na precyzyjną kontrolę mocy.

Newell Lux 1600

Lux 1600 oferuje 16 diod o łącznej mocy 550 lumenów (5,5 W) i współczynniku CRI >95. Nie powinno być więc problemu z odwzorowaniem barw. Diody rzucają światło o temperaturze 5500 K (+/- 200 K) Do tego otrzymujemy wbudowany akumulator o pojemności 2200 mAh (około 90 minut pracy z maksymalną mocą), pokrętło regulacji mocy, dyfuzor oraz filtry pozwalające na regulację temperatury barwowej światła.

Lampa będzie także bardzo praktyczna pod względem swobody mocowania. Mamy nie tylko gwint statywowy, ale także wbudowany magnes, który pozwoli łatwo przymocować ją do metalowych powierzchni. Do tego, całość jest niewiele większą od wizytówki (57 x 90 x 15 mm).

Newel Air 1000

Model Air 1000 docenią osoby, którym zależy na wygodzie regulacji temperatury barwowej i dużej mocy, a niekoniecznie na gabarytach. Lampa o wymiarach 185 x 125 x 24 emituje światło o mocy 1000 lumenów (14 W), współczynniku CRi >95 i regulowanej temperaturze barwowej w zakresie 3200-5500 K. Co ciekawe, moc każdego rodzaju diod możemy regulować osobno. Zasilanie odbywa się zaś za pomocą akumulatorów NP-F lub sieciowego zasilacza (jedno i drugie rozwiązanie do nabycia osobno).

Standardowo otrzymujemy tez panel dyfuzyjny, który pozwoli nam uzyskać miękkie oświetlenie, a dzięki specjalnym łącznikom, lampy Air 1000 mogą być grupowane w jeden większy panel. Dzięki dołączanemu adapterowi łatwo zamontujemy ją na gorącej stopce aparatów.

Cena i dostępność

Obydwa panele dostępne są do kupienia na polskim rynku w cenie 179 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem newell.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8