Oto dziesięć twórczych sposobów wykorzystania kolorowego światła LED w fotografii i filmie

0
Michał Chrzanowski
13 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Lampy LED to popularne narzędzie, w szczególności w pracy komercyjnej, które umożliwia swobodne i efektywne manipulowanie nie tylko mocą światła, lecz także kolorami i barwami. Z najnowszego poradnika B&H dowiesz się o dziesięciu sposobach na wykorzystanie takich lamp podczas sesji fotograficznej czy produkcji filmowej.

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby żywych i soczystych barw na zdjęciach. O tym, jak duży wpływ kolor ma na odbiór fotografii może świadczyć chociażby ogromna popularność filtrów żelowych, które pozwalają zmienić charakter światła. Jednak kto choć raz spróbował swoich sił z żelami ten wie, że praca z nimi wcale nie jest łatwa i przyjemna. Do tego możemy napotykać na liczne ograniczenia - trudno jest kontrolować nasycenie danej barwy, a przy zmianie z jednego koloru na inny musimy skorzystać z różnych filtrów, co znacząco wydłuża czas sesji.

Jednak jest jedno popularne wyjście z takiego impasu. Są to lampy ze światłem LED, które coraz mocniej goszczą w profesjonalnych produkcjach - czy to zdjęciowych czy też filmowych. Wszystko przez to, że łączą wygodę, funkcjonalność, wydajność, a bardziej zaawansowane modele nawet możliwość ustawienia kolorystyki z całego spektrum palety sRGB. Do tego umożliwiają szerokie pole manewru przy sesjach zdjęciowych i produkcjach filmowych.

 

I o tym właśnie jest powyższy wideoporadnik przygotowany przez B&H. Dowiesz się z niego, w jaki sposób za pomocą kilku lamp LED osiągnąć 10 ustawień oświetlenia, które pobudzą Twoją kreatywność podczas pracy. Tak więc jeśli zastanawiasz się, czy lampy LED mogą okazać się dobrym rozwiązaniem do fotografii lub produkcji filmowych, to niespełna 7-minutowy film może dać Ci odpowiedź na wszelkie nurtujące pytania. Zwłaszcza, że różne konfiguracje i zastosowanie takich lamp zostały bardzo dobrze omówione. Do tego po każdej z propozycji otrzymujemy rozrysowany schemat, który może stanowić „gotowca“ do kolejnej sesji.

Więcej ciekawych wideoporadników znajdziecie na kanale B&H. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
40
1
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
30
1
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
Minął ponad rok od wprowadzenia RODO w naszym kraju. Czy prowadzisz swój fotograficzny biznes zgodnie z rozporządzeniem? Oto usługa, dzięki której już nigdy nie...
11
0
Powiązane artykuły