Oto dziesięć twórczych sposobów wykorzystania kolorowego światła LED w fotografii i filmie

Oto dziesięć twórczych sposobów wykorzystania kolorowego światła LED w fotografii i filmie

Lampy LED to popularne narzędzie, w szczególności w pracy komercyjnej, które umożliwia swobodne i efektywne manipulowanie nie tylko mocą światła, lecz także kolorami i barwami. Z najnowszego poradnika B&H dowiesz się o dziesięciu sposobach na wykorzystanie takich lamp podczas sesji fotograficznej czy produkcji filmowej.

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby żywych i soczystych barw na zdjęciach. O tym, jak duży wpływ kolor ma na odbiór fotografii może świadczyć chociażby ogromna popularność filtrów żelowych, które pozwalają zmienić charakter światła. Jednak kto choć raz spróbował swoich sił z żelami ten wie, że praca z nimi wcale nie jest łatwa i przyjemna. Do tego możemy napotykać na liczne ograniczenia - trudno jest kontrolować nasycenie danej barwy, a przy zmianie z jednego koloru na inny musimy skorzystać z różnych filtrów, co znacząco wydłuża czas sesji.

Jednak jest jedno popularne wyjście z takiego impasu. Są to lampy ze światłem LED, które coraz mocniej goszczą w profesjonalnych produkcjach - czy to zdjęciowych czy też filmowych. Wszystko przez to, że łączą wygodę, funkcjonalność, wydajność, a bardziej zaawansowane modele nawet możliwość ustawienia kolorystyki z całego spektrum palety sRGB. Do tego umożliwiają szerokie pole manewru przy sesjach zdjęciowych i produkcjach filmowych.

 

I o tym właśnie jest powyższy wideoporadnik przygotowany przez B&H. Dowiesz się z niego, w jaki sposób za pomocą kilku lamp LED osiągnąć 10 ustawień oświetlenia, które pobudzą Twoją kreatywność podczas pracy. Tak więc jeśli zastanawiasz się, czy lampy LED mogą okazać się dobrym rozwiązaniem do fotografii lub produkcji filmowych, to niespełna 7-minutowy film może dać Ci odpowiedź na wszelkie nurtujące pytania. Zwłaszcza, że różne konfiguracje i zastosowanie takich lamp zostały bardzo dobrze omówione. Do tego po każdej z propozycji otrzymujemy rozrysowany schemat, który może stanowić „gotowca“ do kolejnej sesji.

Więcej ciekawych wideoporadników znajdziecie na kanale B&H. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1