Oto dziesięć twórczych sposobów wykorzystania kolorowego światła LED w fotografii i filmie

0
Michał Chrzanowski
13 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Lampy LED to popularne narzędzie, w szczególności w pracy komercyjnej, które umożliwia swobodne i efektywne manipulowanie nie tylko mocą światła, lecz także kolorami i barwami. Z najnowszego poradnika B&H dowiesz się o dziesięciu sposobach na wykorzystanie takich lamp podczas sesji fotograficznej czy produkcji filmowej.

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby żywych i soczystych barw na zdjęciach. O tym, jak duży wpływ kolor ma na odbiór fotografii może świadczyć chociażby ogromna popularność filtrów żelowych, które pozwalają zmienić charakter światła. Jednak kto choć raz spróbował swoich sił z żelami ten wie, że praca z nimi wcale nie jest łatwa i przyjemna. Do tego możemy napotykać na liczne ograniczenia - trudno jest kontrolować nasycenie danej barwy, a przy zmianie z jednego koloru na inny musimy skorzystać z różnych filtrów, co znacząco wydłuża czas sesji.

Jednak jest jedno popularne wyjście z takiego impasu. Są to lampy ze światłem LED, które coraz mocniej goszczą w profesjonalnych produkcjach - czy to zdjęciowych czy też filmowych. Wszystko przez to, że łączą wygodę, funkcjonalność, wydajność, a bardziej zaawansowane modele nawet możliwość ustawienia kolorystyki z całego spektrum palety sRGB. Do tego umożliwiają szerokie pole manewru przy sesjach zdjęciowych i produkcjach filmowych.

 

I o tym właśnie jest powyższy wideoporadnik przygotowany przez B&H. Dowiesz się z niego, w jaki sposób za pomocą kilku lamp LED osiągnąć 10 ustawień oświetlenia, które pobudzą Twoją kreatywność podczas pracy. Tak więc jeśli zastanawiasz się, czy lampy LED mogą okazać się dobrym rozwiązaniem do fotografii lub produkcji filmowych, to niespełna 7-minutowy film może dać Ci odpowiedź na wszelkie nurtujące pytania. Zwłaszcza, że różne konfiguracje i zastosowanie takich lamp zostały bardzo dobrze omówione. Do tego po każdej z propozycji otrzymujemy rozrysowany schemat, który może stanowić „gotowca“ do kolejnej sesji.

Więcej ciekawych wideoporadników znajdziecie na kanale B&H. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły