Nowości Aputure - wszechstronna lampa LED Light Storm LS CS120 d II oraz softboksy

Nowości Aputure - wszechstronna lampa LED Light Storm LS CS120 d II oraz softboksy

Na polskim rynku pojawiły się właśnie nowe produkty z oferty Aputure. Wśród nich m.in. nowa generacja jednej z najciekawszych LED-owych lamp światła ciągłego na rynku.

Pokazana półtora roku temu lampa LS C120 d, dzięki wysokiej jakości emitowanego światła i wygodnemu systemowi zdalnej kontroli była ciekawą propozycja dla zawodowców z branży telewizyjnej i filmowej. Teraz na rynek wkracza jej druga generacja.

25% więcej mocy i tryb efektów świetlnych

Nowa lampa Aputure Light Storm LS CS120 d II nie odstaje pod względem jakości od swojej poprzedniczki. Współczynniki CRI = 96+ i TLCI = 97+ zagwarantują wierność barw oraz prawidłowo oddaną głębię tonów. Zmieniła się natomiast moc lampy, która teraz będzie świecić o 25% jaśniej (4700 lx w odległości 1 m). Nieco zmniejszyła się też temperatura barwowa światła - z 6000K do 5500K, co zapewni nam temperaturę bardziej zbliżoną do światła dziennego.

Nowością jest także tryb specjalnych efektów świetlnych. Wzorem lamp Rotolight, nowy model będzie pozwalał imitować rozbłyski sztucznych ogni czy piorunów, błysk lampy reporterskiej, światło telewizora oraz mrugającą żarówkę. Liczne efekty oraz możliwość sterowania ich mocą i intensywnością znacznie ułatwić mają uzyskanie na planie specyficznych efektów.

Do tego otrzymujemy inteligentny system chłodzenia, oferujący dwa tryby pracy: automatyczny, dostosowujący prędkość obrotów wentylatora do aktualnej temperatury podzespołów lampy oraz manualny, w którym wentylator pracuje z pełną mocą. System skutecznie chroni lampę przed przegrzaniem, a jego wysoka kultura pracy umożliwia użytkowanie na planach, na których wymagane jest zachowanie bezwzględnej ciszy.

Wygodne sterowanie i możliwość zasilania z akumulatorów

Oprócz tego, Light Storm LS CS120 d II wyposażony jest w mocowanie typu Bowens, daje nam dostęp do szerokiej gamy modyfikatorów, a dodatkowo, podobnie jak wcześniejsza wersja oferuje wygodny system sterowania. Parametry lampy mogą być kontrolowane za pomocą umieszczonego na elastycznym kablu kontrolera lub zdalnie, przy użyciu dołączanego do zestawu pilota. Dodatkową zaletą jest kompatybilność z systemem sterowania DMX512, co pozwala na sterowanie wieloma lampami z jednej konsoli.

Wygodę pracy potęguje także fakt, że można ją zasilać zarówno z sieci, jak i za pomocą akumulatorów typu V-Lock, co pozwoli na swobodną pracę tak w studio, jak w plenerze. Sama lampa, przy wymiarach 30,0 x 19,2 x 12,4 cm i wadze 2110 g jest też stosunkowo kompaktowa.

Cena i dostępność

Lampa została też całkiem atrakcyjnie wyceniona. Model Aputure Light Storm LS CS120 d II dostępny jest w sprzedaży w cenie 3799 zł.

Aputure Light Dome II i Light Dome Mini II

Do polskiej dystrybucji trafiły także dwa nowe softboksy, wyposażone w mocowanie Bowens. Modele z serii Light Dome II to udoskonalone wersje flagowych modyfikatorów, które teraz maja być jeszcze szybsze w montażu i oferować więcej opcji modelowania światła.

Konstrukcja oparta została na szesnastu stalowych prętach wyposażonych w system umożliwiający szybkie rozłożenie i złożenie softboxa. Umieszczenie 16 prętów w podwojonych materiałowych prowadnicach pozwoliło nadać modyfikatorowi kształt (32-boku) zbliżony do koła. Dzięki temu umożliwia on uzyskanie ładnych owalnych odbić w oczach modela. Przemyślana konstrukcja zapewnia też optymalne odprowadzenie ciepła oraz nadaje wymaganą sztywność, pozwalając na pracę w plenerze bez obawy o skutki podmuchów wiatru.

Skład zestawu Light Dome II

Skład zestawu Light Dome Mini II

Jak twierdzi producent, Liczne akcesoria wchodzące w skład zestawu dają użytkownikowi dużą swobodę kształtowania oświetlenia:

  • Trzy dyfuzory, jeden wewnętrzny oraz dwa zewnętrzne („Magic Cloth” i „Silk Cloth”), użyte pojedynczo lub w dowolnej konfiguracji pozwalają na dobranie stopnia rozproszenia światła, a co za tym idzie uzyskanie odpowiednio rozmytych cieni (tylko w wersji Light Dome II).
  • Grid umożliwia zawężenie i ukierunkowanie wiązki światła wychodzącej z modyfikatora
  • Dwukolorowy deflektor umożliwia rozproszenie generowanego przez lampę światła i zmianę jego temperatury barwowej (tylko w wersji Mini II).
  • Uchwyt na kolorowe filtry żelowe pozwala w łatwy i szybki sposób zmienić barwę oświetlenia.

Cena i dostępność

Nowe softboksy dostępne są wersjach o średnicy 89 i 55 centymetrów, w cenach kolejno 999 zł i 549 zł. W zestawach znajdziemy wspomniane dyfuzory i gridy.

Więcej informacji o produktach Aputure znajdziecie pod adresem aputure.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8