Aputure Spotlight - strumienica, która przeniesie pracę w studio na wyższy poziom

Autor: Maciej Luśtyk

22 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Strumienice czy też snooty nie są niczym nowym. Ta od Aputure ma jednak w zanadrzu kilka sztuczek.

Strumienice, pozwalające na skupienie wiązki światła są chyba na wyposażeniu każdego studia. Okrągły snop światła chętnie wykorzystywany jest tak do oświetlania tła, jak i uzyskiwania ciekawych efektów podczas „świecenia” modeli. Czy w tym temacie można jeszcze powiedzieć coś więcej?

Pełna kontrola nad światłem

Swój pomysł na strumienicę pokazuje Aputure. W odróżnieniu od większości podstawowych snootów, model Spotlight wyposażony jest w soczewki, które niwelują aberrację chromatyczną i umożliwiają bardziej precyzyjne skupienie oraz wzmocnienie wiązki światła, a także pozwala na regulacje kształtu wiązki (4 wewnętrzne zastawki, umożliwiające „docięcie” światła) i oferuje w zestawie szereg modyfikatorów.

Mamy więc holder na filtry żelowe, czy wkładki gobo, a dodatkowo lampę zaopatrzyć w opcjonalną przysłonę, pozwalającą jeszcze lepiej kontrolować przepływ światła. W razie potrzeby, będziemy też mogli wymienić soczewki na modele mocniej lub delikatniej skupiające światło (do wyboru opcje warianty: 19°, 26° oraz 36°). Tak wyposażeni, możemy kreować oryginalne schematy oświetleniowe i znacznie rozbudować nasz dotychczasowy wachlarz możliwości, jeśli chodzi o pracę w studiu.

Do filmu i fotografii

Oczywiście ze strumienicy skorzystają nie tylko fotografowie. Choć wyposażona została w standardowe mocowanie Bowensa, została stworzona jako akcesorium do LED-owych lamp Aputure C120 D lub C300 D) i to właśnie na planach filmowych ma brylować najbardziej.

Producent zapewnia też o wysokiej jakości wykonania produktu. Całość została stworzona ze stopu aluminium, a w zestawie ze strumienicą otrzymamy także bezpieczną walizkę podróżną, która pomieści Spotlighta oraz akcesoria.

W zestawie, oprócz strumienicy znajdziemy: układ soczewek skupiających 26°, uchwyt na filtry kolorowe, uchwyt na filtr gobo, 3 filtry gobo, zestaw do czyszczenia soczewek i walizkę transportową.

Cena i dostępność

Strumienica Aputure Spotlight jest dostępna w sprzedaży w cenie 2699 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem aputure.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
5
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły