Nowości Aputure w sprzedaży - lampy LED, softboksy i modyfikatory

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Sierpień 2018
Artykuł na: 9-16 minut

Na polski rynek trafiaja nowe produkty z portfolio marki Aputure. Wśród nich znajdziemy lampy światła ciągłego Light Storm LS C300 i LS-mini20, 16-kątne softboxy i inne akcesoria.

Aputure Light Storm LS C300 d

Light Storm LS C300 d to wielokrotnie nagradzana lampa marki Aputure, w której źródłem światła jest nowoczesny moduł COD LED. Lampa emituje światło o wysokiej jakości i dużej mocy. Wyposażona w uchwyt akcesoriów zgodny z systemem Bowens gwarantuje dużą elastyczność w doborze modyfikatorów światła.

O doskonałym odwzorowaniu kolorów emitowanego światła świadczą wysokie wartości współczynników CRI oraz TLCI. Określają one stopień podobieństwa światła do widma naturalnego światła słonecznego i zawierają się w przedziale od 0 do 100. Im wyższa wartość, tym lepiej oddawane są barwy oświetlanych przedmiotów - wyglądają one naturalniej. Wartość na poziomie powyżej 95 gwarantuje wierność barw oraz prawidłowo oddaną głębię tonów. Lampa generuje światło o temperaturze barwowej 5500 K. Jest ono zbliżone do światła dziennego przy lekkim zachmurzeniu i przyjęte jako standard w oświetleniu fotograficznym i filmowym. Ustandaryzowana barwa pozwala w prosty sposób połączyć wiele źródeł światła ciągłego i błyskowego.

Aputure LS C300 wyposażona została w inteligentny system chłodzenia, który dostosowuje prędkość obrotów wentylatorów do aktualnej temperatury radiatora. Dostępna jest także funkcja manualnego ustawienia pełnej mocy chłodzenia. System skutecznie chroni lampę przed przegrzaniem i zapewnia jej długie użytkowanie.

Standardowe mocowanie systemu Bowens umożliwia dostosowanie charakteru światła poprzez zastosowanie licznych modyfikatorów dostępnych zarówno w ofercie Aputure, jak i innych producentów. Lampa wyposażona została także w popularne mocowanie parasolkowe.Umieszczony z tyłu lampy praktyczny uchwyt umożliwia szybką zmianę jej pozycji oraz wygodne przenoszenie na krótkich odcinkach. Nie bez znaczenia jest także niska waga oraz kompaktowa budowa urządzenia, które użytkownicy docenią podczas pracy w plenerze.

LS C300 sterowana może być za pomocą  umieszczonego na elastycznym kablu kontrolera lub zdalnie przy użyciu załączonego pilota. Obie metody dają niezwykłą swobodę i pozwalają kontrolować parametry pracy lampy umieszczonej nawet w trudno dostępnym miejscu. Lampa zasilana może być zarówno z sieci elektrycznej przy użyciu zasilacza, jak i za pomocą dwóch akumulatorów w standardzie V-mount. Dzięki temu LS C300 z równym powodzeniem sprawdzi się w studio, jak i w plenerze.

Wygodny transport oraz bezpieczne przechowywanie lampy umożliwia praktyczna walizka dostępna w zestawie w wersji Kit. Walizka pomieści lampę oraz wszystkie akcesoria.

Cena: 5299 zł

Aputure Light Storm LS-mini20 d

Aputure Light Storm LS-mini20 d to niewielka lampa LED, która pozwoli doświetlić niewielki plan zdjęciowy w niemal dowolnym miejscu. Lampa pomimo swoich niewielkich rozmiarów zadziwia mocą generowanego światła. Dioda COB LED umieszczona w LS-mini20 d pozwala uzyskać natężenie nawet 40000 luksów (w odległości 0,5 m) przy zachowaniu niewielkiego poboru prądu.

 

LS-mini20 d dzięki przemyślanej konstrukcji pozwala w pełni kontrolować strumień emitowanego światła. Poza precyzyjną regulacją mocy lampa wykorzystuje soczewkę Fresnela, umożliwiającą rozproszenie wiązki światła pod wybranym kątem (20° - 80°). Dla jeszcze lepszej kontroli lampa wyposażona została także we wrota, pozwalające na odcięcie części strumienia.

O doskonałym odwzorowaniu kolorów emitowanego światła świadczą wysokie wartości współczynników CRI oraz TLCI. Określają one stopień podobieństwa światła generowanego do widma naturalnego światła słonecznego i zawierają się w przedziale od 0 do 100. Im wyższa wartość, tym lepiej oddawane są barwy oświetlanych przedmiotów - wyglądają one naturalniej. Wartość na poziomie powyżej 96 gwarantuje wierność barw oraz prawidłowo oddaną głębię tonów.

LS-mini20 d generuje światło o temperaturze barwowej 7500 K, przypominające barwą światło odbite od niebieskiego, bezchmurnego nieba. Dostosowanie koloru światła do zastanych warunków umożliwiają filtry CTO załączone w zestawie.

Lampa LS-mini20 d wyposażona została w inteligentny system chłodzenia, który skutecznie chroni ją przed przegrzaniem i zapewnia długą żywotność. Zastosowanie wentylatorów o wysokiej kulturze pracy ma duże znaczenie na planach zdjęciowych, na których wymagana jest cisza.  Ogromnym atutem lampy z serii LS-mini20 ma być jej niska energochłonność oraz kompatybilność z wieloma źródłami zasilania. LS-mini20 d może być zasilana zarówno z sieci elektrycznej przy użyciu zasilacza, za pomocą akumulatora (V-Mount / Anton Bauer/ NP-F) oraz z dowolnego portu USB (5 V, 2 A). Dzięki temu z równym powodzeniem sprawdzi się w studio, jak i w plenerze.

Lampa posiada elegancki design utrzymany w kolorystyce czerni i czerwieni. Jej podzespoły wykonane zostały z komponentów najwyższej jakości. Nie bez znaczenia jest także niska waga oraz kompaktowa budowa, którą użytkownicy docenią zwłaszcza podczas pracy w plenerze.

Cena: 1339 zł

Aputure Dome

Aputure Dome to średniej wielkości szesnastoboczny softbox zaprojektowany do współpracy z lampami z mocowaniem typu Bowens, takimi jak Aputure Light Storm LS C120 oraz C300.

Srebrne wnętrze kopuły zapewnia bardzo dobre odbicie, minimalizując straty światła, a załączone do zestawu akcesoria pozwalają dowolnie kształtować jego charakter. Dwa dyfuzory (wewnętrzny i zewnętrzny) umożliwiają dostosowanie stopnia rozproszenia światła do aktualnych potrzeb. Szesnastoramienna, zbliżona do koła budowa pozwala na uzyskanie ładnych owalnych odbić w oczach modela.

Konstrukcja Dome gwarantuje optymalne odprowadzenie ciepła oraz umożliwia jego bardzo szybki i prosty montaż. Mocowanie w standardzie Bowens zapewnia szeroką kompatybilność z lampami różnych producentów. Szesnaście stalowych prętów tworzących, stelaż modyfikatora, nadaje mu wymaganą sztywność. Pozwala na pracę w plenerze bez obawy o skutki wywołane podmuchami wiatru.

Cena: 799 zł

Aputure Dome Mini

Aputure Dome Mini to niewielki szesnastoboczny softbox zaprojektowany do współpracy z lampami z mocowaniem typu Bowens, takimi jak Aputure Light Storm LS C120 oraz C300.

Srebrne wnętrze kopuły zapewnia bardzo dobre odbicie, minimalizując straty światła, a załączone do zestawu akcesoria pozwalają dowolnie kształtować jego charakter. Dwukolorowy deflektor umożliwia rozproszenie generowanego przez lampę światła i zmianę jego temperatury barwowej. A zaopatrzony w okrągłą maskę dyfuzor zapewnia dodatkowe rozproszenie i nadanie mu miękkiej, otulającej formy. Maska pozwala na uzyskanie ładnych owalnych odbić w oczach modela. Wiązka światła może zostać ukierunkowana za pomocą praktycznego grida (38°).

Konstrukcja Dome mini gwarantuje optymalne odprowadzenie ciepła oraz umożliwia jego bardzo szybki i prosty montaż. Mocowanie w standardzie Bowens zapewnia szeroką kompatybilność z lampami różnych producentów. Szesnaście stalowych prętów tworzących stelaż modyfikatora, nadaje mu wymaganą sztywność. Pozwala na pracę w plenerze bez obawy o skutki podmuchów wiatru.

Cena: 499 zł

Aputure Space Light

Aputure Space Light to niezwykle wszechstronny, a zarazem genialny w swej prostocie softbox zaprojektowany do  współpracy z lampami Aputure Light Storm LS C120, C300 oraz innymi z mocowaniem typu Bowens.

Space Light ma kształt cylindra o średnicy 46 cm oraz wysokości 72 cm. Jego konstrukcja, podobna do stelażu blendy, zapewnia niską wagę oraz umożliwia bardzo szybkie składanie do niewielkich rozmiarów (5 x ⌀24 cm).

Softbox mocuje się na skierowanej w dół lampie przy pomocy ściągacza. Użyty modyfikator rozprasza generowane światło oraz nadaje mu miękki, otulający charakter. Wysokość cylindra można dowolnie skracać przy użyciu załączonych klipsów, a kierunek świecenia ograniczyć używając załączonego do zestawu ekranu. Dodatkowo od softboxa odczepić można dolną płaszczyznę. To właśnie liczne możliwości konfiguracji oraz Space Light sprawiają, że pozwala on kształtować światło na wiele sposobów.

Cena: 299 zł

Aputure Fresnel

Aputure Fresnel to niewielki modyfikator umożliwiający regulację kąta świecenia, świetnie sprawdzający się w produkcji filmowej oraz w fotografii. Jego budowa umożliwia uzyskanie stożkowego promienia światła o regulowanym kącie (12°-42°). Wiązka wychodząca z modyfikatora jest ukierunkowana, spolaryzowana i relatywnie miękka, co pozwala osiągnąć subtelne cienie i idealne kontrasty. Ze względu na swoje właściwości, lampy wyposażone w soczewki Fresnela wykorzystywane są często jako główne i tylne oświetlenie sceny.

Mocowanie w standardzie Bowens oferuje kompatybilność modyfikatora z wieloma lampami światła ciągłego oraz lampami błyskowymi. Wytrzymała obudowa z włókna szklanego zaopatrzona została w otwory wentylacyjne dla skutecznego odprowadzania ciepła. Czasza Aputure Fresnel umożliwia montaż dodatkowych modyfikatorów producenta, takich jak wrota czy plaster miodu, dla jeszcze lepszej kontroli nad światłem (akcesoria nie są częścią zestawu).

Cena: 349 zł

Parasolka Aputure

Biała, transparentna parasolka Aputure to jeden z podstawowych a zarazem najczęściej używanych modyfikatorów światła, wykorzystywanych zarówno w fotografii, jak i w realizacjach video. Parasolka tego typu umieszczona przed lampą umożliwia rozproszenie emitowanego światła oraz nadanie mu miękkiego, otulającego charakteru. Ze względu na szeroki kąt padania rozproszonego  światła, parasolki dyfuzyjne często stosowane są do oświetlania całej sceny.

Parasolka Aputure wykonana została z materiałów najwyżej jakości, a jej konstrukcja umożliwia szybkie i łatwe rozkładanie. Aluminiowy trzon o średnicy 8 mm gwarantuje kompatybilność z większością lamp foto-video oraz mocowań oświetleniowych. Wykonane z białego włókna szklanego pręty, na których rozpostarta jest tkanina dyfuzyjna parasolki, eliminują powstawanie cieni, poprawiając jakość oświetlenia.

Cena: 129 zł

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)