Lastolite HaloCompact - nowy pomysł na blendę. Zmieścisz ją w kieszeni

Lastolite HaloCompact - nowy pomysł na blendę. Zmieścisz ją w kieszeni

Blendy, choć nieocenione w pracy plenerowej, nie należą do najwygodniejszych w transporcie. Chyba, że dysponujecie nową, sprytnie przemyślaną konstrukcją Lastolite.

Czy w przypadku tak prostego narzędzia, jakim jest blenda, są jeszcze miejsca na usprawnienia? Należąca do Manfrotto marka Lastolite udowadnia, że tak. Lastolite HaloCompact to blenda zaprojektowana na nowo tak, aby być jak najbardziej poręczną w transporcie.

Wygoda przede wszystkim

 

Całość bazuje tutaj na składanej aluminiowej ramie, która oferuje nam średnicę aż 85 cm - mamy więc do czynienia z dużym i poręcznym odbijaczem światła. Dzięki technologii RapidExoframe, szkielet składa się, a po zapakowaniu całość zajmie jedynie 6,5 x 27 x 6,5 cm - tyle co kompaktowa parasolka. Bez problemu zmieścimy ją do każdej torby fotograficznej, a nawet kieszeni kurtki. Do tego, opakowanie wyposażono w karabińczyk, umożliwiający podpięcie go do plecaka czy szlufki w spodniach.

HaloCompact dostępna jest w dwóch wersjach: z biała i srebrną powierzchnią odbijającą, lub z panelem dyfuzyjnym. Trochę szkoda, że obydwa warianty nie są oferowane w ramach jednego zestawu. Brak ten wynagradza nam jednak obecność mocowania statywowego, które pozwoli zamocować blendę do wszelkiego rodzaju wysięgników czy statywów.

Cena i dostępność

Nic co dobre nie jest jednak tanie. W obydwu wariantach za blendę zapłacimy 71 funtów (około 350 złotych). Biorąc pod uwagę, że duże standardowe blendy 6w1 możemy kupić za około 50 zł, cena wydaje się nieco wygórowana. Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie akcesorium trafi na polski rynek.

Więcej informacji o produktach marki znajdziecie pod adresem manfrotto.co.uk/lastolite.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13