Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

The Flash Bag – torba fotograficzna i srebrna blenda w jednym

2

Autor: Michał Chrzanowski

30 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

The Flash Bag to najnowszy projekt Scotta Tallengera. Z zewnątrz wygląda na typową torbę, jednak po uchyleniu klapy odsłoni się wnętrze wykonane z srebrnego, odbijającego światło materiału.

Na taki właśnie pomysł wpadł fotograf i projektant Scott Tallenger. The Flash Bag to na pozór zwykła torba typu Messenger, która charakteryzuje się stonowanym designem. Zewnętrzne poszycie zostało wykonane z w pełni wodoodpornego materiału, więc przenoszony sprzęt powinien być odpowiednio chroniony przed warunkami pogodowymi. Jednak największy sekret znajdziemy w środku torby. Po odchyleniu klapy ukaże nam się wnętrze, które zostało wyścielane srebrnym materiałem – takim jaki możemy  zauważyć w większości blend. Dzięki takiemu – dosyć nietypowemu – rozwiązaniu będziemy w stanie doświetlić obiekt, który fotografujemy. Wszystko za sprawą srebrnej powierzchni, która efektywnie odbije światło. Tak więc w terenie z The Flash Bag będziemy mogli korzystać jak z typowej fotograficznej blendy.

Poza ciekawym rozwiązaniem wewnętrznego poszycia znajdziemy także aż osiem kieszeni na drobne akcesoria i rzeczy osobiste. Do tego mamy dwie boczne kieszenie, w które spokojnie zmieścimy butelkę z wodą lub niewielki statyw. Ponadto zabierzemy ze sobą lustrzankę z trzema obiektywami, jednak dzięki możliwości dostosowania wewnętrznej komory będziemy w stanie ją dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Nie zapomniano również o fotografach, którzy często podróżują ze swoim komputerem przenośnym. Do specjalnej kieszeni włożymy nawet 15” laptop.

W chwili obecnej Scott Tallenger zbiera fundusze na realizację projektu. Ten z kolei możemy wesprzeć za pośrednictwem serwisu Betabrand. The Flash Bag została wyceniona na 78 dolarów. W momencie pojawienia się na rynku powinna kosztować w około 100 dolarów.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
19
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły