The Flash Bag – torba fotograficzna i srebrna blenda w jednym

2
Michał Chrzanowski
30 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

The Flash Bag to najnowszy projekt Scotta Tallengera. Z zewnątrz wygląda na typową torbę, jednak po uchyleniu klapy odsłoni się wnętrze wykonane z srebrnego, odbijającego światło materiału.

Na taki właśnie pomysł wpadł fotograf i projektant Scott Tallenger. The Flash Bag to na pozór zwykła torba typu Messenger, która charakteryzuje się stonowanym designem. Zewnętrzne poszycie zostało wykonane z w pełni wodoodpornego materiału, więc przenoszony sprzęt powinien być odpowiednio chroniony przed warunkami pogodowymi. Jednak największy sekret znajdziemy w środku torby. Po odchyleniu klapy ukaże nam się wnętrze, które zostało wyścielane srebrnym materiałem – takim jaki możemy  zauważyć w większości blend. Dzięki takiemu – dosyć nietypowemu – rozwiązaniu będziemy w stanie doświetlić obiekt, który fotografujemy. Wszystko za sprawą srebrnej powierzchni, która efektywnie odbije światło. Tak więc w terenie z The Flash Bag będziemy mogli korzystać jak z typowej fotograficznej blendy.

Poza ciekawym rozwiązaniem wewnętrznego poszycia znajdziemy także aż osiem kieszeni na drobne akcesoria i rzeczy osobiste. Do tego mamy dwie boczne kieszenie, w które spokojnie zmieścimy butelkę z wodą lub niewielki statyw. Ponadto zabierzemy ze sobą lustrzankę z trzema obiektywami, jednak dzięki możliwości dostosowania wewnętrznej komory będziemy w stanie ją dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Nie zapomniano również o fotografach, którzy często podróżują ze swoim komputerem przenośnym. Do specjalnej kieszeni włożymy nawet 15” laptop.

W chwili obecnej Scott Tallenger zbiera fundusze na realizację projektu. Ten z kolei możemy wesprzeć za pośrednictwem serwisu Betabrand. The Flash Bag została wyceniona na 78 dolarów. W momencie pojawienia się na rynku powinna kosztować w około 100 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Na przestrzeni lat widzieliśmy już wiele pomysłów na kompaktowe, składane namioty bezcieniowe. Photon pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego rozwiązania tego...
0
0
Zhiyun Crane M2 - jeden gimbal do wszystkich urządzeń?
Zhiyun Crane M2 - jeden gimbal do wszystkich urządzeń?
Jeżeli do filmowania wykorzystujecie różne urządzenia, Zhiyun ma coś dla Was. Nowy kompaktowy gimbal Crane M2 został przystosowany do pracy ze wszystkimi typami...
0
0
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0