The Flash Bag – torba fotograficzna i srebrna blenda w jednym

The Flash Bag – torba fotograficzna i srebrna blenda w jednym

The Flash Bag to najnowszy projekt Scotta Tallengera. Z zewnątrz wygląda na typową torbę, jednak po uchyleniu klapy odsłoni się wnętrze wykonane z srebrnego, odbijającego światło materiału.

Na taki właśnie pomysł wpadł fotograf i projektant Scott Tallenger. The Flash Bag to na pozór zwykła torba typu Messenger, która charakteryzuje się stonowanym designem. Zewnętrzne poszycie zostało wykonane z w pełni wodoodpornego materiału, więc przenoszony sprzęt powinien być odpowiednio chroniony przed warunkami pogodowymi. Jednak największy sekret znajdziemy w środku torby. Po odchyleniu klapy ukaże nam się wnętrze, które zostało wyścielane srebrnym materiałem – takim jaki możemy  zauważyć w większości blend. Dzięki takiemu – dosyć nietypowemu – rozwiązaniu będziemy w stanie doświetlić obiekt, który fotografujemy. Wszystko za sprawą srebrnej powierzchni, która efektywnie odbije światło. Tak więc w terenie z The Flash Bag będziemy mogli korzystać jak z typowej fotograficznej blendy.

Poza ciekawym rozwiązaniem wewnętrznego poszycia znajdziemy także aż osiem kieszeni na drobne akcesoria i rzeczy osobiste. Do tego mamy dwie boczne kieszenie, w które spokojnie zmieścimy butelkę z wodą lub niewielki statyw. Ponadto zabierzemy ze sobą lustrzankę z trzema obiektywami, jednak dzięki możliwości dostosowania wewnętrznej komory będziemy w stanie ją dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Nie zapomniano również o fotografach, którzy często podróżują ze swoim komputerem przenośnym. Do specjalnej kieszeni włożymy nawet 15” laptop.

W chwili obecnej Scott Tallenger zbiera fundusze na realizację projektu. Ten z kolei możemy wesprzeć za pośrednictwem serwisu Betabrand. The Flash Bag została wyceniona na 78 dolarów. W momencie pojawienia się na rynku powinna kosztować w około 100 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8