Luna Display - rozwiązanie, które zamieni Twój tablet w drugi monitor

0
Michał Chrzanowski
15 Październik 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Pamiętacie Astropad - firmę, która opracowała program umożliwiający przekształcenie iPadów w tablety graficzne? Teraz powraca z nowym rozwiązaniem. Luna Display to specjalny adapter, który zamieni Twój tablet w drugi monitor do edycji zdjęć.

W postprodukcji, czy to materiału filmowego czy też zdjęć, drugi monitor bywa nieocenionym narzędziem, które znacznie ułatwia pracę i zwiększa naszą wydajność i produktywność. Często jednak drugi ekran to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czy jest więc jakieś wyjście z tej sytuacji?

Okazuje się, że tak! Firma Astropad znany developer softwaru zamieniającego iPady w tablety graficzne powróciła z kolejnym rozwiązaniem, które powinno zaciekawić niejednego fotografa. Luna Display to niepozorne urządzenie, które z każdego iPada zrobi dodatkowy monitor, co doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z programami do obróbki zdjęć czy też filmów.

 

Luna Display to niewielki adapter, który po wpięciu w USB-C lub Mini DisplayPort Macbooka, łączy się poprzez Wi-Fi z tabletem i przekształca go w dodatkowy monitor. Dzięki temu otrzymujemy większą powierzchnię roboczą i na ekranie iPada jesteśmy w stanie kontrolować uruchomiony na laptopie program. Tę funkcjonalność dobrze pokazuje powyższy film. Co więcej, rozwiązanie to ma łączyć się z Macbookiem i wykorzystywać moc jego procesora. W efekcie nie powinniśmy zauważyć żadnych opóźnień czy spowolnień podczas pracy i przełączania się między dwoma ekranami.

Luna Display jest już dostępny w sprzedaży. Za adapter przyjdzie nam zapłacić około 80 dolarów. Urządzenie jest kompatybilne z Macbookami (nie starszymi niż z 2012 roku) działającymi na systemie macOS 10.11 El Capitan (lub nowszym). Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
1
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0