Luna Display - rozwiązanie, które zamieni Twój tablet w drugi monitor

0

Autor: Michał Chrzanowski

15 Październik 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie Astropad - firmę, która opracowała program umożliwiający przekształcenie iPadów w tablety graficzne? Teraz powraca z nowym rozwiązaniem. Luna Display to specjalny adapter, który zamieni Twój tablet w drugi monitor do edycji zdjęć.

W postprodukcji, czy to materiału filmowego czy też zdjęć, drugi monitor bywa nieocenionym narzędziem, które znacznie ułatwia pracę i zwiększa naszą wydajność i produktywność. Często jednak drugi ekran to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czy jest więc jakieś wyjście z tej sytuacji?

Okazuje się, że tak! Firma Astropad znany developer softwaru zamieniającego iPady w tablety graficzne powróciła z kolejnym rozwiązaniem, które powinno zaciekawić niejednego fotografa. Luna Display to niepozorne urządzenie, które z każdego iPada zrobi dodatkowy monitor, co doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z programami do obróbki zdjęć czy też filmów.

 

Luna Display to niewielki adapter, który po wpięciu w USB-C lub Mini DisplayPort Macbooka, łączy się poprzez Wi-Fi z tabletem i przekształca go w dodatkowy monitor. Dzięki temu otrzymujemy większą powierzchnię roboczą i na ekranie iPada jesteśmy w stanie kontrolować uruchomiony na laptopie program. Tę funkcjonalność dobrze pokazuje powyższy film. Co więcej, rozwiązanie to ma łączyć się z Macbookiem i wykorzystywać moc jego procesora. W efekcie nie powinniśmy zauważyć żadnych opóźnień czy spowolnień podczas pracy i przełączania się między dwoma ekranami.

Luna Display jest już dostępny w sprzedaży. Za adapter przyjdzie nam zapłacić około 80 dolarów. Urządzenie jest kompatybilne z Macbookami (nie starszymi niż z 2012 roku) działającymi na systemie macOS 10.11 El Capitan (lub nowszym). Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0