Luna Display - rozwiązanie, które zamieni Twój tablet w drugi monitor

0
Michał Chrzanowski
15 Październik 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie Astropad - firmę, która opracowała program umożliwiający przekształcenie iPadów w tablety graficzne? Teraz powraca z nowym rozwiązaniem. Luna Display to specjalny adapter, który zamieni Twój tablet w drugi monitor do edycji zdjęć.

W postprodukcji, czy to materiału filmowego czy też zdjęć, drugi monitor bywa nieocenionym narzędziem, które znacznie ułatwia pracę i zwiększa naszą wydajność i produktywność. Często jednak drugi ekran to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czy jest więc jakieś wyjście z tej sytuacji?

Okazuje się, że tak! Firma Astropad znany developer softwaru zamieniającego iPady w tablety graficzne powróciła z kolejnym rozwiązaniem, które powinno zaciekawić niejednego fotografa. Luna Display to niepozorne urządzenie, które z każdego iPada zrobi dodatkowy monitor, co doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z programami do obróbki zdjęć czy też filmów.

 

Luna Display to niewielki adapter, który po wpięciu w USB-C lub Mini DisplayPort Macbooka, łączy się poprzez Wi-Fi z tabletem i przekształca go w dodatkowy monitor. Dzięki temu otrzymujemy większą powierzchnię roboczą i na ekranie iPada jesteśmy w stanie kontrolować uruchomiony na laptopie program. Tę funkcjonalność dobrze pokazuje powyższy film. Co więcej, rozwiązanie to ma łączyć się z Macbookiem i wykorzystywać moc jego procesora. W efekcie nie powinniśmy zauważyć żadnych opóźnień czy spowolnień podczas pracy i przełączania się między dwoma ekranami.

Luna Display jest już dostępny w sprzedaży. Za adapter przyjdzie nam zapłacić około 80 dolarów. Urządzenie jest kompatybilne z Macbookami (nie starszymi niż z 2012 roku) działającymi na systemie macOS 10.11 El Capitan (lub nowszym). Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0