Luna Display - rozwiązanie, które zamieni Twój tablet w drugi monitor

Luna Display - rozwiązanie, które zamieni Twój tablet w drugi monitor

Pamiętacie Astropad - firmę, która opracowała program umożliwiający przekształcenie iPadów w tablety graficzne? Teraz powraca z nowym rozwiązaniem. Luna Display to specjalny adapter, który zamieni Twój tablet w drugi monitor do edycji zdjęć.

W postprodukcji, czy to materiału filmowego czy też zdjęć, drugi monitor bywa nieocenionym narzędziem, które znacznie ułatwia pracę i zwiększa naszą wydajność i produktywność. Często jednak drugi ekran to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czy jest więc jakieś wyjście z tej sytuacji?

Okazuje się, że tak! Firma Astropad znany developer softwaru zamieniającego iPady w tablety graficzne powróciła z kolejnym rozwiązaniem, które powinno zaciekawić niejednego fotografa. Luna Display to niepozorne urządzenie, które z każdego iPada zrobi dodatkowy monitor, co doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z programami do obróbki zdjęć czy też filmów.

 

Luna Display to niewielki adapter, który po wpięciu w USB-C lub Mini DisplayPort Macbooka, łączy się poprzez Wi-Fi z tabletem i przekształca go w dodatkowy monitor. Dzięki temu otrzymujemy większą powierzchnię roboczą i na ekranie iPada jesteśmy w stanie kontrolować uruchomiony na laptopie program. Tę funkcjonalność dobrze pokazuje powyższy film. Co więcej, rozwiązanie to ma łączyć się z Macbookiem i wykorzystywać moc jego procesora. W efekcie nie powinniśmy zauważyć żadnych opóźnień czy spowolnień podczas pracy i przełączania się między dwoma ekranami.

Luna Display jest już dostępny w sprzedaży. Za adapter przyjdzie nam zapłacić około 80 dolarów. Urządzenie jest kompatybilne z Macbookami (nie starszymi niż z 2012 roku) działającymi na systemie macOS 10.11 El Capitan (lub nowszym). Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8