Astropad 2.0 zamieni iPad’a w profesjonalny tablet graficzny

Autor: Michał Chrzanowski

4 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Astropad to aplikacja, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów, jako tabletów graficznych. Druga odsłona programu wprowadza wiele usprawnień i nowych funkcji.

Astropad to aplikacja, która zapienia iPad’y w tablety graficzne współpracujące z komputerami Apple. Pierwsza odsłona programu cieszyła się spora popularnością, choć miała też swoje wady. Teraz aplikacja doczekała się swojej poważnej aplikacji. Astropad w wersji 2.0 optymalizuje proces rysowania przy pomocy rysika oraz zapewnia większą kompatybilność z programami dostępnymi na komputerach Mac.

 

W nowej odsłonie programu usprawniono również technologię Liquid, która sprawia, że obraz jest płynniej wyświetlany. Ponadto Astropad po podłączeniu do sieci Wi-Fi analizuje jej szybkość i stabilność, by zminimalizować opóźnienie podczas prezentowania danych grafik – w tym czas pomiędzy przesunięciem rysika po ekranie, a wyświetleniem narysowanego efektu. Jak podkreślają producenci, nowa wersja Astropad ma również wykorzystywać mniej pamięci RAM. Również pochłanianie energii zostało zredukowane aż czterokrotnie, dzięki czemu będziemy w stanie pracować dłużej na jednym naładowaniu akumulatora tabletu. Poprawiono także sam proces rysowania – teraz wszystko ma przebiegać w bardziej naturalny sposób. Co więcej, program wspiera takie funkcje jak gesty zoomowania czy kadrowania. Jest także kompatybilny z Affinity Designer, Affinity Photo, Art Rage, Clip Studio Paint, Lightroom, Mischief, Autodesk Sketchbook czy Photoshop. Zmianie uległ również wygląd interfejsu, który teraz jest bardziej przyjazny dla użytkownika.

Astropad w wersji 2.0 jest już dostępny w Apple App Store. Dla zarejesrtowanych użytkowników aktualizacji jest bezpłatna. Nowi za program będą musieli zapłacić $29.99. Astropad 2.0 współpracuje z iPad’ami pracującymi na systemie iOS 8 i komputerami Mac z 10.9 (Mavericks) lub nowszymi. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie astropad.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Chciałbyś ruszyć w świat z aparatem, ale nie masz czasu i… aparatu? Być może twoje pragnienia już niebawem zaspokoją polscy deweloperzy z Madnetic Games. W Photography...
7
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Skylum zapowiedziało premierę kolejnego programu z serii Luminar. Czy jednak zamiast co roku prezentować kolejny nowy produkt nie lepiej byłoby skupić się na...
11
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022
6