Astropad 2.0 zamieni iPad’a w profesjonalny tablet graficzny

Astropad 2.0 zamieni iPad’a w profesjonalny tablet graficzny

Astropad to aplikacja, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów, jako tabletów graficznych. Druga odsłona programu wprowadza wiele usprawnień i nowych funkcji.

Astropad to aplikacja, która zapienia iPad’y w tablety graficzne współpracujące z komputerami Apple. Pierwsza odsłona programu cieszyła się spora popularnością, choć miała też swoje wady. Teraz aplikacja doczekała się swojej poważnej aplikacji. Astropad w wersji 2.0 optymalizuje proces rysowania przy pomocy rysika oraz zapewnia większą kompatybilność z programami dostępnymi na komputerach Mac.

 

W nowej odsłonie programu usprawniono również technologię Liquid, która sprawia, że obraz jest płynniej wyświetlany. Ponadto Astropad po podłączeniu do sieci Wi-Fi analizuje jej szybkość i stabilność, by zminimalizować opóźnienie podczas prezentowania danych grafik – w tym czas pomiędzy przesunięciem rysika po ekranie, a wyświetleniem narysowanego efektu. Jak podkreślają producenci, nowa wersja Astropad ma również wykorzystywać mniej pamięci RAM. Również pochłanianie energii zostało zredukowane aż czterokrotnie, dzięki czemu będziemy w stanie pracować dłużej na jednym naładowaniu akumulatora tabletu. Poprawiono także sam proces rysowania – teraz wszystko ma przebiegać w bardziej naturalny sposób. Co więcej, program wspiera takie funkcje jak gesty zoomowania czy kadrowania. Jest także kompatybilny z Affinity Designer, Affinity Photo, Art Rage, Clip Studio Paint, Lightroom, Mischief, Autodesk Sketchbook czy Photoshop. Zmianie uległ również wygląd interfejsu, który teraz jest bardziej przyjazny dla użytkownika.

Astropad w wersji 2.0 jest już dostępny w Apple App Store. Dla zarejesrtowanych użytkowników aktualizacji jest bezpłatna. Nowi za program będą musieli zapłacić $29.99. Astropad 2.0 współpracuje z iPad’ami pracującymi na systemie iOS 8 i komputerami Mac z 10.9 (Mavericks) lub nowszymi. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie astropad.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4