Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Astropad 2.0 zamieni iPad’a w profesjonalny tablet graficzny

1

Autor: Michał Chrzanowski

4 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Astropad to aplikacja, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów, jako tabletów graficznych. Druga odsłona programu wprowadza wiele usprawnień i nowych funkcji.

Astropad to aplikacja, która zapienia iPad’y w tablety graficzne współpracujące z komputerami Apple. Pierwsza odsłona programu cieszyła się spora popularnością, choć miała też swoje wady. Teraz aplikacja doczekała się swojej poważnej aplikacji. Astropad w wersji 2.0 optymalizuje proces rysowania przy pomocy rysika oraz zapewnia większą kompatybilność z programami dostępnymi na komputerach Mac.

 

W nowej odsłonie programu usprawniono również technologię Liquid, która sprawia, że obraz jest płynniej wyświetlany. Ponadto Astropad po podłączeniu do sieci Wi-Fi analizuje jej szybkość i stabilność, by zminimalizować opóźnienie podczas prezentowania danych grafik – w tym czas pomiędzy przesunięciem rysika po ekranie, a wyświetleniem narysowanego efektu. Jak podkreślają producenci, nowa wersja Astropad ma również wykorzystywać mniej pamięci RAM. Również pochłanianie energii zostało zredukowane aż czterokrotnie, dzięki czemu będziemy w stanie pracować dłużej na jednym naładowaniu akumulatora tabletu. Poprawiono także sam proces rysowania – teraz wszystko ma przebiegać w bardziej naturalny sposób. Co więcej, program wspiera takie funkcje jak gesty zoomowania czy kadrowania. Jest także kompatybilny z Affinity Designer, Affinity Photo, Art Rage, Clip Studio Paint, Lightroom, Mischief, Autodesk Sketchbook czy Photoshop. Zmianie uległ również wygląd interfejsu, który teraz jest bardziej przyjazny dla użytkownika.

Astropad w wersji 2.0 jest już dostępny w Apple App Store. Dla zarejesrtowanych użytkowników aktualizacji jest bezpłatna. Nowi za program będą musieli zapłacić $29.99. Astropad 2.0 współpracuje z iPad’ami pracującymi na systemie iOS 8 i komputerami Mac z 10.9 (Mavericks) lub nowszymi. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie astropad.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Niedawno Sony zapowiadało, że jednym z głównych założeń rozwoju aparatów jest kompletna integracja korpusów z systemami mobilnymi. Aplikacja Sony Visual Story to ważny...
20
0
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0