Astropad 2.0 zamieni iPad’a w profesjonalny tablet graficzny

Astropad 2.0 zamieni iPad’a w profesjonalny tablet graficzny

Astropad to aplikacja, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów, jako tabletów graficznych. Druga odsłona programu wprowadza wiele usprawnień i nowych funkcji.

Astropad to aplikacja, która zapienia iPad’y w tablety graficzne współpracujące z komputerami Apple. Pierwsza odsłona programu cieszyła się spora popularnością, choć miała też swoje wady. Teraz aplikacja doczekała się swojej poważnej aplikacji. Astropad w wersji 2.0 optymalizuje proces rysowania przy pomocy rysika oraz zapewnia większą kompatybilność z programami dostępnymi na komputerach Mac.

 

W nowej odsłonie programu usprawniono również technologię Liquid, która sprawia, że obraz jest płynniej wyświetlany. Ponadto Astropad po podłączeniu do sieci Wi-Fi analizuje jej szybkość i stabilność, by zminimalizować opóźnienie podczas prezentowania danych grafik – w tym czas pomiędzy przesunięciem rysika po ekranie, a wyświetleniem narysowanego efektu. Jak podkreślają producenci, nowa wersja Astropad ma również wykorzystywać mniej pamięci RAM. Również pochłanianie energii zostało zredukowane aż czterokrotnie, dzięki czemu będziemy w stanie pracować dłużej na jednym naładowaniu akumulatora tabletu. Poprawiono także sam proces rysowania – teraz wszystko ma przebiegać w bardziej naturalny sposób. Co więcej, program wspiera takie funkcje jak gesty zoomowania czy kadrowania. Jest także kompatybilny z Affinity Designer, Affinity Photo, Art Rage, Clip Studio Paint, Lightroom, Mischief, Autodesk Sketchbook czy Photoshop. Zmianie uległ również wygląd interfejsu, który teraz jest bardziej przyjazny dla użytkownika.

Astropad w wersji 2.0 jest już dostępny w Apple App Store. Dla zarejesrtowanych użytkowników aktualizacji jest bezpłatna. Nowi za program będą musieli zapłacić $29.99. Astropad 2.0 współpracuje z iPad’ami pracującymi na systemie iOS 8 i komputerami Mac z 10.9 (Mavericks) lub nowszymi. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie astropad.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1