Astropad nie zniknie z rynku. Aplikacja w nowej odsłonie będzie jeszcze wydajniejsza. Do tego ma pojawić się wersja na Windowsa

0
Michał Chrzanowski
10 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Twórcy Astropad nie obawiają się Apple i zapowiadają rozwój. Ich flagowa aplikacja, która zamienia iPada Pro w zaawansowany tablet graficzny, właśnie doczekała się kolejnej aktualizacji. Do tego planowana jest wersja na system Windows.

Premiera potężnego Maca Pro była bez wątpienia najważniejszym punktem ostatniej konferencji Apple. Jednak oprócz tego producent zapowiedział także nowy system operacyjny Catalina (macOS 10.15). Będzie on między innymi oferował funkcję o nazwie Sidecar, która umożliwi skorzystanie z iPada jako dodatkowego wyświetlacza. A taką właśnie możliwość od kilku lat zapewnia Astropad.

Inna grupa docelowa

Wydawać by się mogło, że twórcy odpłatnej aplikacji powinni czuć się zaniepokojeni, ale zapewniają, że ta informacja nie wpłynie na rozwój ich programu. Co więcej, udostępnili właśnie aktualizację do wersji 3.2, która w głównej mierze stawia na wydajność, szybkość i stabilność połączenia.

- Spędziliśmy ostatnie pięć lat na tworzeniu innowacyjnych produktów takich jak Astropad czy Luna Display, które trafiają to kreatywnych profesjonalistów. Nasz zespół zawsze stara się dostarczać bogatych funkcji i wielu możliwości personalizacji, ponieważ tego oczekują użytkownicy, a my im to zapewniamy. Dlatego też po zapowiedzi opcji Apple Sidecar, która jedynie zapewni podstawowy workflow, nie byliśmy do końca zadowoleni. Tak więc jeśli więc masz niewielkie wymagania, rozwiązanie Apple może być dla Ciebie. Jednak jeśli jesteś profesjonalistą, to stworzyliśmy Astropad, aby zaspokoić Twoje kreatywne potrzeby - zaznacza producent.

Lepsza wydajność i zapowiedź wersji na Windows

Udostępniona aktualizacja Astropad do wersji 3.2 nie jest jakimś przełomem. To przede wszystkim postawienie na stabilność i szybkość połączenia iPada Pro z komputerem. Przeprojektowano przepływ danych pomiędzy oboma urządzeniami (Wi-Fi lub USB), dzięki czemu użytkownicy powinni odczuć znaczną poprawę wyświetlanego obrazu poprzez zmniejszenie pikselacji. Do tego aktualizacja poprawia kilka błędów, na które zwrócono uwagę. Ale na tym nie koniec. Producent wraz z udostępnieniem aktualizacji przemycił także ciekawą - możemy spodziewać się wersji Astropad na Windowsa. Jednak żadne szczegóły nie zostały ujawnione.

Cena i dostępność

Aktualizacja Astropad 3.2 jest już dostępna do darmowego pobrania ze strony astropad.com dla dotychczasowych użytkowników. Za podstawową odsłonę programu zapłacimy 30 dolarów i jest to jednorazowa opłata. Natomiast Astropad w zaawansowanej wersji Studio jest dostępna jako roczna subskrypcja w cenie 80 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
1
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0