Astropad nie zniknie z rynku. Aplikacja w nowej odsłonie będzie jeszcze wydajniejsza. Do tego ma pojawić się wersja na Windowsa

Astropad nie zniknie z rynku. Aplikacja w nowej odsłonie będzie jeszcze wydajniejsza. Do tego ma pojawić się wersja na Windowsa

Twórcy Astropad nie obawiają się Apple i zapowiadają rozwój. Ich flagowa aplikacja, która zamienia iPada Pro w zaawansowany tablet graficzny, właśnie doczekała się kolejnej aktualizacji. Do tego planowana jest wersja na system Windows.

Premiera potężnego Maca Pro była bez wątpienia najważniejszym punktem ostatniej konferencji Apple. Jednak oprócz tego producent zapowiedział także nowy system operacyjny Catalina (macOS 10.15). Będzie on między innymi oferował funkcję o nazwie Sidecar, która umożliwi skorzystanie z iPada jako dodatkowego wyświetlacza. A taką właśnie możliwość od kilku lat zapewnia Astropad.

Inna grupa docelowa

Wydawać by się mogło, że twórcy odpłatnej aplikacji powinni czuć się zaniepokojeni, ale zapewniają, że ta informacja nie wpłynie na rozwój ich programu. Co więcej, udostępnili właśnie aktualizację do wersji 3.2, która w głównej mierze stawia na wydajność, szybkość i stabilność połączenia.

- Spędziliśmy ostatnie pięć lat na tworzeniu innowacyjnych produktów takich jak Astropad czy Luna Display, które trafiają to kreatywnych profesjonalistów. Nasz zespół zawsze stara się dostarczać bogatych funkcji i wielu możliwości personalizacji, ponieważ tego oczekują użytkownicy, a my im to zapewniamy. Dlatego też po zapowiedzi opcji Apple Sidecar, która jedynie zapewni podstawowy workflow, nie byliśmy do końca zadowoleni. Tak więc jeśli więc masz niewielkie wymagania, rozwiązanie Apple może być dla Ciebie. Jednak jeśli jesteś profesjonalistą, to stworzyliśmy Astropad, aby zaspokoić Twoje kreatywne potrzeby - zaznacza producent.

Lepsza wydajność i zapowiedź wersji na Windows

Udostępniona aktualizacja Astropad do wersji 3.2 nie jest jakimś przełomem. To przede wszystkim postawienie na stabilność i szybkość połączenia iPada Pro z komputerem. Przeprojektowano przepływ danych pomiędzy oboma urządzeniami (Wi-Fi lub USB), dzięki czemu użytkownicy powinni odczuć znaczną poprawę wyświetlanego obrazu poprzez zmniejszenie pikselacji. Do tego aktualizacja poprawia kilka błędów, na które zwrócono uwagę. Ale na tym nie koniec. Producent wraz z udostępnieniem aktualizacji przemycił także ciekawą - możemy spodziewać się wersji Astropad na Windowsa. Jednak żadne szczegóły nie zostały ujawnione.

Cena i dostępność

Aktualizacja Astropad 3.2 jest już dostępna do darmowego pobrania ze strony astropad.com dla dotychczasowych użytkowników. Za podstawową odsłonę programu zapłacimy 30 dolarów i jest to jednorazowa opłata. Natomiast Astropad w zaawansowanej wersji Studio jest dostępna jako roczna subskrypcja w cenie 80 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4