Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Astropad Studio zamieni iPad Pro w zaawansowany tablet graficzny

1

Autor: Michał Chrzanowski

12 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Astropad Studio to bardziej zaawansowana odsłona aplikacji, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów Pro, jako tabletów graficznych. Usprawniono między innymi funkcję Magic Gestures oraz technologię Liquid Extreme.

Inżynierowie Astropad - aplikacji, która zamienia iPad w tablet graficzny współpracujący z komputerami Apple - zaprezentowała nowe rozwiązanie. Astropad Studio to bardziej rozwinięta i zaawansowana odsłona programu, która jest dedykowana do iPad’ów w wersji Pro. Jak obiecuje producent, zapewni ona znacznie lepszą ergonomię oraz wydajność pracy.

 

Astropad Studio łączy się z komputerem Mac za pomocą Wi-Fi lub USB. Zaprezentowana aplikacja została wyposażona w udoskonaloną technologię Liquid Extreme, która ma być aż o 5 razy szybsza niż standardowa wersja tej funkcji. Jej zadaniem jest analizowanie szybkości i stabilności sieci Wi-Fi, by zminimalizować opóźnienie podczas prezentowania grafik - w tym czas pomiędzy przesunięciem rysika po ekranie, a wyświetleniem narysowanego efektu.

Co więcej, program zapewnia ulepszoną funkcję Magic Gestures. Poza gestami umożliwiającymi zoomowanie czy kadrowanie otrzymujemy także możliwość tworzenia skrótów (za pomocą kombinacji gestów). Do tego producent wyposażył aplikację w panel pomocniczy, wirtualną klawiaturę oraz opcje dokładnego dostrojenia nacisku i charakterystyki rysika. Dzięki temu sam proces rysowania powinien przebiegać w bardziej naturalny sposób.

Aplikacja Astropad Studio będzie dostępna wyłącznie jako subskrypcja, za którą przyjdzie zapłacić 64.99 dolarów za rok lub 7.99 dolarów w abonamencie miesięcznym. Jednak dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić możliwości programu producent umożliwił także pobranie 7-dniowej wersji próbnej. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie astropad.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0