Astropad Studio zamieni iPad Pro w zaawansowany tablet graficzny

Autor: Michał Chrzanowski

12 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Astropad Studio to bardziej zaawansowana odsłona aplikacji, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów Pro, jako tabletów graficznych. Usprawniono między innymi funkcję Magic Gestures oraz technologię Liquid Extreme.

Inżynierowie Astropad - aplikacji, która zamienia iPad w tablet graficzny współpracujący z komputerami Apple - zaprezentowała nowe rozwiązanie. Astropad Studio to bardziej rozwinięta i zaawansowana odsłona programu, która jest dedykowana do iPad’ów w wersji Pro. Jak obiecuje producent, zapewni ona znacznie lepszą ergonomię oraz wydajność pracy.

 

Astropad Studio łączy się z komputerem Mac za pomocą Wi-Fi lub USB. Zaprezentowana aplikacja została wyposażona w udoskonaloną technologię Liquid Extreme, która ma być aż o 5 razy szybsza niż standardowa wersja tej funkcji. Jej zadaniem jest analizowanie szybkości i stabilności sieci Wi-Fi, by zminimalizować opóźnienie podczas prezentowania grafik - w tym czas pomiędzy przesunięciem rysika po ekranie, a wyświetleniem narysowanego efektu.

Co więcej, program zapewnia ulepszoną funkcję Magic Gestures. Poza gestami umożliwiającymi zoomowanie czy kadrowanie otrzymujemy także możliwość tworzenia skrótów (za pomocą kombinacji gestów). Do tego producent wyposażył aplikację w panel pomocniczy, wirtualną klawiaturę oraz opcje dokładnego dostrojenia nacisku i charakterystyki rysika. Dzięki temu sam proces rysowania powinien przebiegać w bardziej naturalny sposób.

Aplikacja Astropad Studio będzie dostępna wyłącznie jako subskrypcja, za którą przyjdzie zapłacić 64.99 dolarów za rok lub 7.99 dolarów w abonamencie miesięcznym. Jednak dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić możliwości programu producent umożliwił także pobranie 7-dniowej wersji próbnej. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie astropad.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7