Astropad Studio zamieni iPad Pro w zaawansowany tablet graficzny

Autor: Michał Chrzanowski

12 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Astropad Studio to bardziej zaawansowana odsłona aplikacji, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów Pro, jako tabletów graficznych. Usprawniono między innymi funkcję Magic Gestures oraz technologię Liquid Extreme.

Inżynierowie Astropad - aplikacji, która zamienia iPad w tablet graficzny współpracujący z komputerami Apple - zaprezentowała nowe rozwiązanie. Astropad Studio to bardziej rozwinięta i zaawansowana odsłona programu, która jest dedykowana do iPad’ów w wersji Pro. Jak obiecuje producent, zapewni ona znacznie lepszą ergonomię oraz wydajność pracy.

 

Astropad Studio łączy się z komputerem Mac za pomocą Wi-Fi lub USB. Zaprezentowana aplikacja została wyposażona w udoskonaloną technologię Liquid Extreme, która ma być aż o 5 razy szybsza niż standardowa wersja tej funkcji. Jej zadaniem jest analizowanie szybkości i stabilności sieci Wi-Fi, by zminimalizować opóźnienie podczas prezentowania grafik - w tym czas pomiędzy przesunięciem rysika po ekranie, a wyświetleniem narysowanego efektu.

Co więcej, program zapewnia ulepszoną funkcję Magic Gestures. Poza gestami umożliwiającymi zoomowanie czy kadrowanie otrzymujemy także możliwość tworzenia skrótów (za pomocą kombinacji gestów). Do tego producent wyposażył aplikację w panel pomocniczy, wirtualną klawiaturę oraz opcje dokładnego dostrojenia nacisku i charakterystyki rysika. Dzięki temu sam proces rysowania powinien przebiegać w bardziej naturalny sposób.

Aplikacja Astropad Studio będzie dostępna wyłącznie jako subskrypcja, za którą przyjdzie zapłacić 64.99 dolarów za rok lub 7.99 dolarów w abonamencie miesięcznym. Jednak dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić możliwości programu producent umożliwił także pobranie 7-dniowej wersji próbnej. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie astropad.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Nowa kompaktowa lampa LED Newell Cutie Pie to praktyczne oświetlenie, które wyróżnia się ciekawą budową i mnogością oferowanych funkcji.
1