Canon Speedlite EL-100 - ciekawa propozycja na start

0
Michał Chrzanowski
7 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

W cieniu ostatnich premier Canona mieliśmy do czynienia z jeszcze jedną prezentacją nowego produktu. Japoński producent światu ukazał swoją najnowszą lampę błyskową Speedlite EL-100.

Bez wątpienia ostatnie dni należały do Canona. Producent nie tylko zaprezentował swój najnowszy pełnoklatkowy bezlusterkowy system z aparatem EOS R i dedykowanymi obiektywami, lecz także odświeżył linię profesjonalnych tele EF 400 mm f/2.8L i 600 mm f/4L. Nic więc dziwnego, że w cieniu tych wszystkich premier schowała się kompaktowa lampa reporterska Canon Speedlite EL-100.

Jak zaznacza producent, model ten został zaprojektowany dla fotografów, którzy dopiero zaczynają używać zewnętrznej lampy błyskowej lub potrzebują dodatkowej jednostki. Poza tym nowa lampa Speedlite zapewnia zarówno miękkie, jak i naturalne oświetlenie oraz odznacza się mocą przewodnią 26 m dla ISO 100. Błysk może pokryć podobne pole widzenia jak obiektyw szerokokątny 24 mm. Możemy go też zawęzić do około 50 mm, co pomoże uzyskać mocniejszą siłę błysku i większy zasięg.

Oczywiście głowica lampy jest w pełni regulowana - 90 stopni w górę i 150-180 stopni w obu kierunkach. Konstrukcja została wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu waży zaledwie 190 g, przy wymiarach 64.6 x 91.7 x 71 mm. Lampa Canon Speedlite EL-100 ma być dostępna w sprzedaży od października w cenie około 200 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm zaprezentowało nową drukarkę, która pozwoli przenieść zdjęcia ze smartfonów i aparatów na filmy analogowe Instax. Jest mniejsza, bardziej funkcjonalna i...
7
0