Canon Speedlite EL-100 - ciekawa propozycja na start

0
Michał Chrzanowski
7 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

W cieniu ostatnich premier Canona mieliśmy do czynienia z jeszcze jedną prezentacją nowego produktu. Japoński producent światu ukazał swoją najnowszą lampę błyskową Speedlite EL-100.

Bez wątpienia ostatnie dni należały do Canona. Producent nie tylko zaprezentował swój najnowszy pełnoklatkowy bezlusterkowy system z aparatem EOS R i dedykowanymi obiektywami, lecz także odświeżył linię profesjonalnych tele EF 400 mm f/2.8L i 600 mm f/4L. Nic więc dziwnego, że w cieniu tych wszystkich premier schowała się kompaktowa lampa reporterska Canon Speedlite EL-100.

Jak zaznacza producent, model ten został zaprojektowany dla fotografów, którzy dopiero zaczynają używać zewnętrznej lampy błyskowej lub potrzebują dodatkowej jednostki. Poza tym nowa lampa Speedlite zapewnia zarówno miękkie, jak i naturalne oświetlenie oraz odznacza się mocą przewodnią 26 m dla ISO 100. Błysk może pokryć podobne pole widzenia jak obiektyw szerokokątny 24 mm. Możemy go też zawęzić do około 50 mm, co pomoże uzyskać mocniejszą siłę błysku i większy zasięg.

Oczywiście głowica lampy jest w pełni regulowana - 90 stopni w górę i 150-180 stopni w obu kierunkach. Konstrukcja została wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu waży zaledwie 190 g, przy wymiarach 64.6 x 91.7 x 71 mm. Lampa Canon Speedlite EL-100 ma być dostępna w sprzedaży od października w cenie około 200 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0