Kono! Rekorder i Monolit 64 - nowe filmy w ofercie

0
Maciej Luśtyk
7 Czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Na rynku pojawiły się dwie nowe pozycje dla fanatyków fotografii analogowej. Filmy Kono! Rekorder i Monolit 64 to czarno-białe materiały o niskiej czułości, cięte z błon tworzonych na potrzeby niezwiązane z tradycyjną fotografią.

Kono! to powstała w 2014 roku europejska firma, która dostarcza filmów na potrzeby “kreatywnej” fotografii analogowej. Zwykle są to więc filmy cięte do formatu małoobrazkowego ze starych materiałów, stworzonych na potrzeby monitoringu miejskiego, nauki czy kinematografii. Nie inaczej jest i w przypadku twój najnowszych pozycji.

Rekorder 100-200

Pojawiający się w ofercie ponownie Kono! Rekorder - czym firma otwarcie się chwali - nie został nawet stworzony z myślą o robieniu zdjęć, a na zdjęciach znajdziemy napisy i numery - wygląda na to, że mamy do czynienia z jakimś materiałem testowym Kodaka (napis “Eastman” na jednym ze zdjęć przykładowych).

Film odznacza się czułością na poziomie ISO 100-200 i dostarczać ma kontrastowych zdjęć o niewielkim ziarnie. Materiał pakowany jest po 3 rolki (24 zdjęcia każda), a zestaw taki kupimy za 33 euro.

Monolit 64

Nieco ciekawiej prezentuje się natomiast film Kono! Monolit 64, powstały we współpracy z firmą Astrum, która tworzy filmy na potrzeby fotografii lotnicznej. Charakteryzować ma się drobnym ziarnem, dużą rozpiętością tonalną i średnim kontrastem. Przy czułości ISO 64 sprawdzić ma się głównie w zastosowaniach studyjnych, a także podczas fotografowania w mocnym słońcu.

Koszt jednej rolki (36 ekspozycji) to 8,90 euro.

Więcej informacji o nowych filmach znajdziecie pod adresem reanimatedfilm.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)