Kono! Rekorder i Monolit 64 - nowe filmy w ofercie

0
Maciej Luśtyk
7 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku pojawiły się dwie nowe pozycje dla fanatyków fotografii analogowej. Filmy Kono! Rekorder i Monolit 64 to czarno-białe materiały o niskiej czułości, cięte z błon tworzonych na potrzeby niezwiązane z tradycyjną fotografią.

Kono! to powstała w 2014 roku europejska firma, która dostarcza filmów na potrzeby “kreatywnej” fotografii analogowej. Zwykle są to więc filmy cięte do formatu małoobrazkowego ze starych materiałów, stworzonych na potrzeby monitoringu miejskiego, nauki czy kinematografii. Nie inaczej jest i w przypadku twój najnowszych pozycji.

Rekorder 100-200

Pojawiający się w ofercie ponownie Kono! Rekorder - czym firma otwarcie się chwali - nie został nawet stworzony z myślą o robieniu zdjęć, a na zdjęciach znajdziemy napisy i numery - wygląda na to, że mamy do czynienia z jakimś materiałem testowym Kodaka (napis “Eastman” na jednym ze zdjęć przykładowych).

Film odznacza się czułością na poziomie ISO 100-200 i dostarczać ma kontrastowych zdjęć o niewielkim ziarnie. Materiał pakowany jest po 3 rolki (24 zdjęcia każda), a zestaw taki kupimy za 33 euro.

Monolit 64

Nieco ciekawiej prezentuje się natomiast film Kono! Monolit 64, powstały we współpracy z firmą Astrum, która tworzy filmy na potrzeby fotografii lotnicznej. Charakteryzować ma się drobnym ziarnem, dużą rozpiętością tonalną i średnim kontrastem. Przy czułości ISO 64 sprawdzić ma się głównie w zastosowaniach studyjnych, a także podczas fotografowania w mocnym słońcu.

Koszt jednej rolki (36 ekspozycji) to 8,90 euro.

Więcej informacji o nowych filmach znajdziecie pod adresem reanimatedfilm.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)