Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kono! Rekorder i Monolit 64 - nowe filmy w ofercie

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku pojawiły się dwie nowe pozycje dla fanatyków fotografii analogowej. Filmy Kono! Rekorder i Monolit 64 to czarno-białe materiały o niskiej czułości, cięte z błon tworzonych na potrzeby niezwiązane z tradycyjną fotografią.

Kono! to powstała w 2014 roku europejska firma, która dostarcza filmów na potrzeby “kreatywnej” fotografii analogowej. Zwykle są to więc filmy cięte do formatu małoobrazkowego ze starych materiałów, stworzonych na potrzeby monitoringu miejskiego, nauki czy kinematografii. Nie inaczej jest i w przypadku twój najnowszych pozycji.

Rekorder 100-200

Pojawiający się w ofercie ponownie Kono! Rekorder - czym firma otwarcie się chwali - nie został nawet stworzony z myślą o robieniu zdjęć, a na zdjęciach znajdziemy napisy i numery - wygląda na to, że mamy do czynienia z jakimś materiałem testowym Kodaka (napis “Eastman” na jednym ze zdjęć przykładowych).

Film odznacza się czułością na poziomie ISO 100-200 i dostarczać ma kontrastowych zdjęć o niewielkim ziarnie. Materiał pakowany jest po 3 rolki (24 zdjęcia każda), a zestaw taki kupimy za 33 euro.

Monolit 64

Nieco ciekawiej prezentuje się natomiast film Kono! Monolit 64, powstały we współpracy z firmą Astrum, która tworzy filmy na potrzeby fotografii lotnicznej. Charakteryzować ma się drobnym ziarnem, dużą rozpiętością tonalną i średnim kontrastem. Przy czułości ISO 64 sprawdzić ma się głównie w zastosowaniach studyjnych, a także podczas fotografowania w mocnym słońcu.

Koszt jednej rolki (36 ekspozycji) to 8,90 euro.

Więcej informacji o nowych filmach znajdziecie pod adresem reanimatedfilm.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
19
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)