Instax Square SQ6 to nowy kwadrat w rodzinie Fujifilm

2
Michał Chrzanowski
15 Maj 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Firma Fujifilm właśnie zaprezentowała Instax Square SQ6 - pierwszy w swojej historii analogowy aparat natychmiastowy pracujący na kwadratowych wkładach Instax.

W ubiegłym roku Fujifilm wprowadziło film o kwadratowym formacie oraz zaprezentowało Instax Square SQ10, czyli cyfrowy aparat natychmiastowy, który wywołuje zdjęcia w formacie 1:1. Jednak jak zaznacza producent, od tego czasu na rynku pojawiła się potrzeba rozszerzenia gamy aparatów kompatybilnych z kwadratowymi wkładami. Efektem tych starań jest zaprezentowany dziś Instax Square SQ6, który - w odróżnieniu od starszego brata - jest analogowym modelem.

Mnogość funkcji, prostota użytkowania

Nowy natychmiastowy aparat Fujifilm mierzy 118.7 x 128.1 x 58.1 mm i waży 393 g. Aparat został wyposażony w funkcję automatycznej regulacji ekspozycji, która uaktywnia się przy naciskaniu spustu migawki. Ocenia ona jasność otoczenia i dobiera optymalny czas migawki oraz intensywność błysku lampy. „Nawet w ciemnym pokoju główny motyw oraz tło zdjęcia mogą być sfotografowane żywo i wyraziście“ - o czym zapewnia producent.

Miłośnicy selfie z pewnością docenią dedykowany tryb, który ma dobierać optymalną ostrość oraz jasność. Do tego, z boku aparatu, znajdziemy lusterko do autoportretów, które pozwala sprawdzić, co znajdzie się na zdjęciu. Natomiast gorąca stopka do mocowania statywu na spodzie korpusu aparatu oraz samowyzwalacz mogą okazać się przydatne przy zdjęciach grupowych.

Dodatkowo aparat korzysta z trzech trybów działania. „Tryb podwójnej ekspozycji“ umożliwia nałożenie na jednym kadrze dwóch zdjęć (po dwukrotnym naciśnięciu spustu migawki). „Tryb Macro“ daje możliwość fotografowania z odległości zaledwie 30 cm. Natomiast „Tryb Krajobrazu“ można wykorzystać przy zdjęciach plenerowych lub podróżniczych.

Ale to nie wszystko. Aparat jest także wyposażony w trzy dodatkowe kolorowe filtry lampy błyskowej (pomarańczowy/fioletowy/zielony), które po nasunięciu na wbudowany flesz zmieniają ogólną kolorystykę zdjęcia oraz pozwalają na uzyskanie unikalnej i wyrazistej faktury obrazu.

Zdjęcie przykładowe

Aparat będzie dostępny w trzech kolorach - perłowej bieli, pąsowego złota oraz w odmianie grafitowej. Aparat w sprzedaży ma pojawić się już 25 maja w cenie 130 dolarów. Polska cena nie została jeszcze ustalona. Wraz z aparatem producent zaprezentował także nowy kwadratowy film z czarną ramką (rozmiar obrazka – 62 x 62 mm), który ma doskonale podkreślać wyrazistość i kontrast stworzonych fotografii.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)