Nowy 9,7-calowy iPad jest niedrogi i wydajny, a do tego wspiera pracę z rysikiem

Autor: Maciej Luśtyk

28 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Choć tabletowy boom zdaje się już trochę przemijać, najnowsza odsłona iPada może okazać się wyjątkowo ciekawym narzędziem dla fotografów. Mimo niskiej ceny, oferować ma tak samo skuteczną pracę z Apple Pencil, jak model Pro.

Tablety wydają się być narzędziem niemal stworzonym dla fotografów i grafików. Pozwalają na szybką komunikację, łatwą i efektowną prezentację portfolio na spotkaniu z klientem, a także na… wygodną pracę w terenie? Niestety z tym ostatnim jest pewien problem. Choć tablety są niewątpliwie poręczne i wszechstronne, nadal pod względem wygody pracy znacznie ustępują laptopom. Głównie ze względu na specyfikę mobilnych systemów, która nie pozwalają na tak wygodne zarządzanie plikami, jak w przypadku komputera, a także z powodu dotykowego interfejsu, który przy szybkiej obróbce okazuje się jednak wolniejszy niż myszka czy touchpad.

Pewnym rozwiązaniem tego problemu są tablety wspierające pracę z rysikiem, niestety większość tańszych modeli nie oferuje pod tym względem takiej skuteczności, by zdalna obróbka była efektywna tak, jak w przypadku dedykowanych tabletów graficznych.

Apple iPad 2018 - niedrogi, ale wszechstronny

 

Tym ciekawiej prezentuje się najnowsza odsłona tabletu Apple. Nowy 9,7-calowy iPad, wyposażony w 4-rdzeniowy układ A10 Fusion, oferować ma o 40% większą wydajność procesora i 50-procentowe zwiększenie wydajności układu grafiki, co według producenta pozwolić ma na bezproblemową edycję filmów 4K i pracę z aplikacjami AR (rzeczywistości rozszerzonej).

Oprócz tego, otrzymujemy znacznie zwiększoną rozdzielczość czujników dotyku i wsparcie dla piórka Apple Pencil, które do tej pory oferował jedynie kosztowny iPad Pro. Możemy więc liczyć na to, że będzie on umożliwiał wygodną pracę w programach do edycji zdjęć i grafiki. Nie powinno być też problemu z wiarygodnością podglądu - otrzymujemy panel IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 px i zagęszczeniu pikseli rzędu 264 PPI.

Tablet będzie też współpracować z większością bezprzewodowych klawiatur, a wbudowany akumulator pozwolić ma nawet na 10 godzin ciągłej pracy. Otrzymujemy też 8-pikselowy aparat, który pozwoli na rejestrowanie filmów Full HD, oraz 32 lub 128 GB wbudowanej pamięci.

Cena i dostępność

Najbardziej cieszy jednak fakt, że przy wspomnianych możliwościach tablet utrzymuje stosunkowo niską cenę swojego poprzednika. Za wersję o pojemności 32 GB, pozbawioną możliwości włożenia karty SIM zapłacimy raptem 329 dolarów (na polskim rynku za najtańszy model zapłacimy 1599 zł). Najdroższy wariant, wyposażony w 128 GB przestrzeni dyskowej i łączność LTE uszczupli nasz budżet o 559 dolarów (w Polsce o 2599 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem apple.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
8
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Na polskim rynku debiutuje nowa marka lamp światłą ciągłego. Według producent, misją Hobolite jest tworzenie oświetlenia tak funkcjonalnego, jak pięknego. W ofercie...
5
Powiązane artykuły