Nowy 9,7-calowy iPad jest niedrogi i wydajny, a do tego wspiera pracę z rysikiem

0
Maciej Luśtyk
28 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Choć tabletowy boom zdaje się już trochę przemijać, najnowsza odsłona iPada może okazać się wyjątkowo ciekawym narzędziem dla fotografów. Mimo niskiej ceny, oferować ma tak samo skuteczną pracę z Apple Pencil, jak model Pro.

Tablety wydają się być narzędziem niemal stworzonym dla fotografów i grafików. Pozwalają na szybką komunikację, łatwą i efektowną prezentację portfolio na spotkaniu z klientem, a także na… wygodną pracę w terenie? Niestety z tym ostatnim jest pewien problem. Choć tablety są niewątpliwie poręczne i wszechstronne, nadal pod względem wygody pracy znacznie ustępują laptopom. Głównie ze względu na specyfikę mobilnych systemów, która nie pozwalają na tak wygodne zarządzanie plikami, jak w przypadku komputera, a także z powodu dotykowego interfejsu, który przy szybkiej obróbce okazuje się jednak wolniejszy niż myszka czy touchpad.

Pewnym rozwiązaniem tego problemu są tablety wspierające pracę z rysikiem, niestety większość tańszych modeli nie oferuje pod tym względem takiej skuteczności, by zdalna obróbka była efektywna tak, jak w przypadku dedykowanych tabletów graficznych.

Apple iPad 2018 - niedrogi, ale wszechstronny

 

Tym ciekawiej prezentuje się najnowsza odsłona tabletu Apple. Nowy 9,7-calowy iPad, wyposażony w 4-rdzeniowy układ A10 Fusion, oferować ma o 40% większą wydajność procesora i 50-procentowe zwiększenie wydajności układu grafiki, co według producenta pozwolić ma na bezproblemową edycję filmów 4K i pracę z aplikacjami AR (rzeczywistości rozszerzonej).

Oprócz tego, otrzymujemy znacznie zwiększoną rozdzielczość czujników dotyku i wsparcie dla piórka Apple Pencil, które do tej pory oferował jedynie kosztowny iPad Pro. Możemy więc liczyć na to, że będzie on umożliwiał wygodną pracę w programach do edycji zdjęć i grafiki. Nie powinno być też problemu z wiarygodnością podglądu - otrzymujemy panel IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 px i zagęszczeniu pikseli rzędu 264 PPI.

Tablet będzie też współpracować z większością bezprzewodowych klawiatur, a wbudowany akumulator pozwolić ma nawet na 10 godzin ciągłej pracy. Otrzymujemy też 8-pikselowy aparat, który pozwoli na rejestrowanie filmów Full HD, oraz 32 lub 128 GB wbudowanej pamięci.

Cena i dostępność

Najbardziej cieszy jednak fakt, że przy wspomnianych możliwościach tablet utrzymuje stosunkowo niską cenę swojego poprzednika. Za wersję o pojemności 32 GB, pozbawioną możliwości włożenia karty SIM zapłacimy raptem 329 dolarów (na polskim rynku za najtańszy model zapłacimy 1599 zł). Najdroższy wariant, wyposażony w 128 GB przestrzeni dyskowej i łączność LTE uszczupli nasz budżet o 559 dolarów (w Polsce o 2599 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem apple.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
Nowy, 27-calowy monitor ma być spełnieniem marzeń wielu profesjonalistów wymagających doskonałego odwzorowania kolorów - czy Dell UP2720Q powalczy z konkurencją spod znaków Eizo i NEC?
17
0
Tether Tools Air Direct - tethering bez ograniczeń
Tether Tools Air Direct - tethering bez ograniczeń
Szybki podgląd zdjęć na dużym ekranie jest ważny zwłaszcza w fotografii studyjnej a najnowsze akcesorium firmy Tether Tools, pozwala zapomnieć o przewodowym tetheringu bez względu na markę...
10
1
DoBox Pro - Twój iPad może być lepszy od MacBooka
DoBox Pro - Twój iPad może być lepszy od MacBooka
iPad Pro stał się jednym z najpopularniejszych, mobilnych urządzeń do obróbki fotograficznej. Mimo zalet, ma niestety też sporo ograniczeń, które przynajmniej w części ma rozwiązać akcesorium...
10
0
Powiązane artykuły