Edelkrone SurfaceONE - tworzenie najazdów i panoram jeszcze nie było tak wygodne

0
Maciej Luśtyk
14 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Wprowadzenie ruchu do ujęć znacznie wzbogaca materiały wideo. Zazwyczaj wymaga to jednak stosowania dużych sliderów czy jazd. Dzięki nowemu urządzeniu Edelkrone, tworzenie różnego rodzaju najazdów i panoram ma stać się prostsze niż kiedykolwiek.

Edelkrone już nie pierwszy raz pokazuje już akcesorium, które znacznie ułatwia tworzenie ciekawych filmowych ujęć. Dużą popularnością cieszą się chociażby takie akcesoria z oferty producenta jak PocketSkater czy SliderPlus. Obydwa ułatwić mają rejestrowanie najazdów i panoram uatrakcyjniających materiał wideo. Nowe urządzenie SurfaceONE przenosić ma jednak wygodę tego typu rozwiązań na wyższy poziom.

Filmowe ruchy w zasięgu palca

 

Co więc potrafi nowe akcesorium w katalogu firmy? Ta niepozorna „kostka” to programowalna jazda, którą jesteśmy w stanie sterować za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy określić prędkość i odległość ruchu oraz krzywiznę po jakiej ma się poruszać. Dodatkowo SurfaceONE wyposażono w czujnik laserowyt, który nakierowany na obiekt automatycznie określi do niego odległość i zaprogramuje panoramę tak, by zawsze znajdował się w centrum kadru. Otrzymujemy też możliwość programowania jazdy pod tworzenie filmów poklatkowych.

Urządzenie waży około 2 kg i zasilane jest „canonowskim” akumulatorem LP-E6, który wystarczyć ma na około 4 godziny standardowej pracy, lub aż 48 godzin w przypadku wykonywania time lapsów.

Wygodny, ale drogi

SurfaceONE z pewnością wspomoże twórców, którzy działają w pojedynkę, umożliwiając im wzbogacenie materiałów o ciekawe, ruchome przebitki, których rejestracja zajęłaby im normalnie więcej czasu, ale dzięki niewielkim wymiarom sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trudno było pracować z tradycyjnym sliderem. Znacznie ułatwi też proces tworzenia dłuższych jazd. Jedynym problemem może okazać się powierzchnia, na której stawiamy urządzenie. Wygląda bowiem na to, że musi być zupełnie płaska.

Niestety, podobnie jak w przypadku innych urządzeń producenta, SurfaceONE nie jest tani - ze strony producenta możemy zamówić go w cenie 690 dolarów. Drogo, ale we wprawnych rękach wydatek ten szybko może się zwrócić.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem edelkrone.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)