Takeway - system rewolucyjnych mocowań dla wymagających fotografów i filmowców

0

Autor: Michał Chrzanowski

13 Lipiec 2017
Artykuł na: 9-16 minut

Takeway to nowa firma na polskim rynku. W jej ofercie znajdziecie mocowania, które mają odznaczać się innowacyjnym rozwiązaniem, funkcjonalnością, a także wysoką jakością wykonania i dbałość o szczegóły. Poza tym trzy podstawowe mocowania można wzbogacić o szereg akcesoriów, znacząco zwiększając gamę zastosowań danego urządzenia.

Jeżeli poszukujecie wyjątkowo uniwersalnych i funkcjonalnych mocowań, to mamy dobrą wiadomość. Na polskim rynku pojawiła się nowa firma - Takeway. W ich ofercie możecie znaleźć szereg zaawansowanych rozwiązań, które mogą sprawdzić się podczas fotografowania lub filmowania w terenie. Do tego producent zapewnia także kilka mocowań zaprojektowanych z myślą o urządzeniach mobilnych.

Takeway R1 Ranger

Takeway R1 Ranger to kompaktowe mocowanie stworzone dla miłośników sportu i podróżników. Umożliwia stabilny montaż urządzeń mobilnych na różnego rodzaju rurach oraz krawędziach powierzchni płaskich.

- Z R1 Ranger szybko i bez problemu przymocujesz swój telefon, tablet, aparat lub kamerę do roweru, motocykla czy deskorolki - obiecuje producent. - Mocowanie R1 Ranger wykonane zostało ze stopu lotniczego aluminium oraz tworzyw sztucznych najwyższej jakości. Wykorzystane materiały gwarantują wytrzymałość oraz duży udźwig urządzenia, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i niskiej wagi - dodaje.

Szczęki mocujące R1 Ranger umożliwiają zainstalowanie urządzenia na rurach o średnicy od 10 do 32 mm oraz na krawędziach płaskich powierzchni o grubości od 5 do 32 mm. Dostosowanie urządzania do miejsca montażu umożliwiają umieszczone na końcach szczęk antypoślizgowe bloczki. Dołączona do zestawu gumowa opaska zapobiega przesuwaniu się szczęk po śliskich powierzchniach oraz chroni je przed zarysowaniem.

Sugerowana cena detaliczna: 129 zł

Takeway T1 Clampod

Takeway T1 Clampod to mocowanie zaprojektowane z myślą o fotografach, filmowcach i podróżnikach. Urządzanie umożliwia pewny montaż kamer, aparatów oraz urządzeń mobilnych na różnego rodzaju rurach oraz krawędziach powierzchni płaskich.

- T1 Clampod szybko i bez problemu przymocujesz do swojego roweru, motocykla, samochodu czy deskorolki. Mocowanie T1 wykonane zostało ze stopu lotniczego aluminium oraz tworzyw sztucznych najwyższej jakości. Wykorzystane materiały gwarantują wytrzymałość oraz duży udźwig urządzenia, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i niskiej wagi - zapewnia producent.

Szczęki mocujące T1 Clampod pozwalają na jego zainstalowanie na rurach o średnicy od 4 do 50 mm oraz na krawędziach płaskich powierzchni o grubości od 1 do 50 mm. Dostosowanie urządzania do miejsca montażu umożliwiają umieszczone na końcach szczęk antypoślizgowe bloczki. Załączona do zestawu nóżka T-S01 w połączeniu z uchwytem T-H01 pełni rolę podpory, umożliwiając postawienie T1 Calmpod na płaskiej powierzchni.

Mocowanie Takeway wyposażone zostało w głowicę kulową T-B01. Głowica umożliwia ustawienie zamontowanego na niej sprzętu w pożądanej pozycji. Wbudowany adapter pozwala na łatwy i szybki montaż płytek T-RC01, T-RC02, T-RC03 oraz innych akcesoriów z systemu Takeway.

W zestawie wraz z mocowaniem znajduje się także płytka szybkiego montażu Takeway T-RC01.  Płytka wyposażona została w standardowe mocowanie statywowe męskie 1/4” umożliwiające montaż większości sprzętu fotograficznego i filmowego. Górna część płytki pokryta została gumą zapobiegającą obracaniu się zamontowanego na niej urządzenia.

Sugerowana cena detaliczna: 209 zł

Takeway T1+ Clampod ze statywem G1

- Dzięki Takeway T1+ Clampod szybko i bez problemu przymocujesz do swojego roweru, motocykla, samochodu czy deskorolki. Możesz zapomnieć o dźwiganiu ciężkiego statywu, Takeway T1+ sprawdzi się także jako stabilna podpora dla Twojego aparatu - mówi producent.

Mocowanie T1+ wykonane zostało ze stopu lotniczego aluminium oraz tworzyw sztucznych najwyższej jakości. Wykorzystane materiały gwarantują wytrzymałość oraz duży udźwig urządzenia, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i niskiej wagi.

Szczęki mocujące T1+ Clampod umożliwiają jego zainstalowanie na rurach o średnicy od 4 do 50 mm oraz na krawędziach płaskich powierzchni o grubości od 1 do 50 mm. Dostosowanie urządzania do miejsca montażu umożliwiają umieszczone na końcach szczęk antypoślizgowe bloczki. Załączony do zestawu statyw G1 pozwala na postawienie uchwytu na płaskiej powierzchni.

Mocowanie Takeway wyposażone zostało w głowicę kulową T-B01. Głowica umożliwia ustawienie zamontowanego na niej sprzętu w pożądanej pozycji. Wbudowany adapter pozwala na łatwy i szybki montaż płytek T-RC01, T-RC02, T-RC03 oraz innych akcesoriów z systemu Takeway.

W zestawie wraz z mocowaniem znajduje się także płytka szybkiego montażu Takeway T-RC01.  Płytka wyposażona została w standardowe mocowanie statywowe męskie 1/4” umożliwiające montaż większości sprzętu fotograficznego i filmowego. Górna część płytki pokryta została gumą zapobiegającą obracaniu się zamontowanego na niej urządzenia.

Sugerowana cena detaliczna: 249 zł

Takeway T-FN01

Takeway T-FN01 to ramię elastyczne, które umożliwia montaż oraz ustawienie w dowolnej pozycji akcesoriów o masie nie przekraczającej 800 g. Wbudowany w głowicę adapter pozwala na łatwe i szybkie doczepienie płytek T-RC01, T-RC02, T-RC03 oraz innych akcesoriów z systemu Takeway.

Ramię Takeway T-FN01 wykonane zostało ze stopu lotniczego aluminium, łączącego wysoką wytrzymałość z niską wagą. W zestawie wraz z głowicą znajduje się płytka szybkiego montażu Takeway T-RC01. Wyposażona została w standardowe mocowanie statywowe męskie 1/4”, umożliwiające montaż większości sprzętu fotograficznego i filmowego. Górna część płytki pokryta została gumą, zapobiegającą obracaniu się zamontowanego na niej urządzenia.

Sugerowana cena detaliczna: 85 zł

Takeway T-TH01

Takeway T-TH01 to kompaktowy uchwyt do tabletu, kompatybilny z systemem mocowań Takeway. Uchwyt zaprojektowany został tak, aby zagwarantować bezpieczeństwo oraz użyteczność zamontowanego w nim urządzenia. Ruchome ramiona zapewniają łatwy transport i przechowywanie oraz umożliwiają dostosowanie urządzenia do rozmiarów tabletu. T-TH01 umożliwia montaż tabletów o maksymalnej przekątnej 11,6 cala oraz masie nie przekraczającej 800 g.

Uchwyt wyposażony został w mocowanie statywowe żeńskie 1/4”, zapewniające jego kompatybilność z płytkami szybkiego montażu Takeway T-RC01, T-RC02 oraz innymi mocowaniami wyposażonymi w standardowe mocowanie statywowe. Takeway T-TH02 wykonany został plastiku najwyższej jakości, zapewniającego niską wagę i wytrzymałość.

Sugerowana cena detaliczna: 69 zł

Takeway T-PH02

Takeway T-PH02 to uchwyt do telefonu, który zaprojektowany został tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oraz użyteczność zamontowanego w nim urządzenia. Ramiona boczne uchwytu pewnie trzymają telefon, chroniąc go jednocześnie przed uszkodzeniem. Ruchoma blokada zabezpiecza telefon przed wysunięciem się z uchwytu podczas jazdy na rowerze lub motocyklu, nawet w najtrudniejszym terenie. Takeway T-PH02 umożliwia montaż telefonów o przekątnej od 4 do 5,7 cala oraz masie nie przekraczającej 200 g.

Uchwyt wyposażony został w zintegrowaną płytkę, umożliwiającą jego montaż na głowicy T-B01 oraz na mocowaniu uniwersalnym R1. Takeway T-PH02 wykonany został ze stopu lotniczego aluminium oraz plastiku najwyższej jakości, dzięki czemu jest lekki i wytrzymały.

Sugerowana cena detaliczna: 65 zł

Ponadto w ofercie firmy Takeway możecie znaleźć także głowicę kulową, płytki szybkiego montażu oraz adapter gwintowy. Więcej informacji znajdziecie na stronie foxfoto.pl - oficjalnego dystrybutora Takeway w Polsce.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły