Hoya HD3 - superodporne filtry już niebawem w sprzedaży

0
Michał Chrzanowski
12 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Next77, która jest wyłącznym dystrybutorem produktów Hoya, poinformowała o planowanym na początek października 2016 roku wprowadzeniu na polski rynek wytrzymałych filtrów polaryzacyjnych i UV z serii HD3.

O najnowszej linii filtrów Hoya dowiedzieliśmy się w połowie ubiegłego roku. Jak zapewnił producent jakość optyczna produktów z serii HD3 ma przewyższać wymagania profesjonalnych aparatów wyposażonych w matryce o rozdzielczości przekraczającej 50MP. Co więcej mają być najbardziej wytrzymałymi i najostrzejszymi filtrami fotograficznymi na świecie.

Filtry Hoya HD3 UV zostały wyposażone w nowoopracowaną nano-powłokę, która zdaniem producenta jest aż osiem razy twardsza i pięciokrotnie gładsza od tej zastosowanej w poprzedniej serii HD2. Wszystko za sprawą opatentowanego procesu powlekania szkła, który zapewnia wyższy stopień ochrony oraz ponadprzeciętną ostrość. Co więcej, filtry mają charakteryzować się niemal bezstratną przepuszczalność światła - na poziomie 99,7%. Zaś za sprawą wielowarstwowej konstrukcji składającej się z 32 warstw i utwardzonego chemicznie szkła, będą miały czterokrotnie większą odporność niż zwyczajne szkło optyczne. Dzięki temu powinny przypaść do gustu fotografom pracującym w ekstremalnych warunkach.

Również w filtrach polaryzacyjnych Hoya HD3 CIR-PL będziemy mieć do czynienia z 16-warstwową nano-powłoką, która jest dwukrotnie twardsza i gładsza od tej wykorzystanej w poprzedniej generacji. Z kolei nowa folia polaryzacyjna jest jaśniejsza o 25%, dzięki czemu strata światła ma być znacznie mniejsza. Oba filtry UV i CIR-PL mają lekką, niskoprofilową ramkę, której zadaniem jest niwelowanie winietowania w momencie fotografowania obiektywami szerokokątnymi.

Jak zapewnia dystrybutor, filtry Hoya HD3 UV i CIR-PL będą dostępne w polskiej sprzedaży z początkiem października 2016 roku. Modele będziemy mogli wybierać w zakresie średnic od 52 do 82 mm. Niestety cena wciąż nie została ujawniona. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.hoyafilter.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
1
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły