Hoya HD3 - superodporne filtry już niebawem w sprzedaży

0
Michał Chrzanowski
12 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Next77, która jest wyłącznym dystrybutorem produktów Hoya, poinformowała o planowanym na początek października 2016 roku wprowadzeniu na polski rynek wytrzymałych filtrów polaryzacyjnych i UV z serii HD3.

O najnowszej linii filtrów Hoya dowiedzieliśmy się w połowie ubiegłego roku. Jak zapewnił producent jakość optyczna produktów z serii HD3 ma przewyższać wymagania profesjonalnych aparatów wyposażonych w matryce o rozdzielczości przekraczającej 50MP. Co więcej mają być najbardziej wytrzymałymi i najostrzejszymi filtrami fotograficznymi na świecie.

Filtry Hoya HD3 UV zostały wyposażone w nowoopracowaną nano-powłokę, która zdaniem producenta jest aż osiem razy twardsza i pięciokrotnie gładsza od tej zastosowanej w poprzedniej serii HD2. Wszystko za sprawą opatentowanego procesu powlekania szkła, który zapewnia wyższy stopień ochrony oraz ponadprzeciętną ostrość. Co więcej, filtry mają charakteryzować się niemal bezstratną przepuszczalność światła - na poziomie 99,7%. Zaś za sprawą wielowarstwowej konstrukcji składającej się z 32 warstw i utwardzonego chemicznie szkła, będą miały czterokrotnie większą odporność niż zwyczajne szkło optyczne. Dzięki temu powinny przypaść do gustu fotografom pracującym w ekstremalnych warunkach.

Również w filtrach polaryzacyjnych Hoya HD3 CIR-PL będziemy mieć do czynienia z 16-warstwową nano-powłoką, która jest dwukrotnie twardsza i gładsza od tej wykorzystanej w poprzedniej generacji. Z kolei nowa folia polaryzacyjna jest jaśniejsza o 25%, dzięki czemu strata światła ma być znacznie mniejsza. Oba filtry UV i CIR-PL mają lekką, niskoprofilową ramkę, której zadaniem jest niwelowanie winietowania w momencie fotografowania obiektywami szerokokątnymi.

Jak zapewnia dystrybutor, filtry Hoya HD3 UV i CIR-PL będą dostępne w polskiej sprzedaży z początkiem października 2016 roku. Modele będziemy mogli wybierać w zakresie średnic od 52 do 82 mm. Niestety cena wciąż nie została ujawniona. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.hoyafilter.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły