Hoya HD3 - superodporne filtry już niebawem w sprzedaży

Autor: Michał Chrzanowski

12 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Next77, która jest wyłącznym dystrybutorem produktów Hoya, poinformowała o planowanym na początek października 2016 roku wprowadzeniu na polski rynek wytrzymałych filtrów polaryzacyjnych i UV z serii HD3.

O najnowszej linii filtrów Hoya dowiedzieliśmy się w połowie ubiegłego roku. Jak zapewnił producent jakość optyczna produktów z serii HD3 ma przewyższać wymagania profesjonalnych aparatów wyposażonych w matryce o rozdzielczości przekraczającej 50MP. Co więcej mają być najbardziej wytrzymałymi i najostrzejszymi filtrami fotograficznymi na świecie.

Filtry Hoya HD3 UV zostały wyposażone w nowoopracowaną nano-powłokę, która zdaniem producenta jest aż osiem razy twardsza i pięciokrotnie gładsza od tej zastosowanej w poprzedniej serii HD2. Wszystko za sprawą opatentowanego procesu powlekania szkła, który zapewnia wyższy stopień ochrony oraz ponadprzeciętną ostrość. Co więcej, filtry mają charakteryzować się niemal bezstratną przepuszczalność światła - na poziomie 99,7%. Zaś za sprawą wielowarstwowej konstrukcji składającej się z 32 warstw i utwardzonego chemicznie szkła, będą miały czterokrotnie większą odporność niż zwyczajne szkło optyczne. Dzięki temu powinny przypaść do gustu fotografom pracującym w ekstremalnych warunkach.

Również w filtrach polaryzacyjnych Hoya HD3 CIR-PL będziemy mieć do czynienia z 16-warstwową nano-powłoką, która jest dwukrotnie twardsza i gładsza od tej wykorzystanej w poprzedniej generacji. Z kolei nowa folia polaryzacyjna jest jaśniejsza o 25%, dzięki czemu strata światła ma być znacznie mniejsza. Oba filtry UV i CIR-PL mają lekką, niskoprofilową ramkę, której zadaniem jest niwelowanie winietowania w momencie fotografowania obiektywami szerokokątnymi.

Jak zapewnia dystrybutor, filtry Hoya HD3 UV i CIR-PL będą dostępne w polskiej sprzedaży z początkiem października 2016 roku. Modele będziemy mogli wybierać w zakresie średnic od 52 do 82 mm. Niestety cena wciąż nie została ujawniona. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.hoyafilter.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
6
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Sansa Europe Sp. z o.o., dystrybutor marki Mathorn, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych zamienników baterii Nikon EN-EL15C: Mathorn MB-211A oraz Mathorn MB-212A Ultimate. Nowe...
4
Powiązane artykuły