Canon hdbook - nowa platforma do produkcji wysokiej jakości fotoksiążek

1
Maciej Luśtyk
24 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutuje platforma hdbook, która sprawić ma, że tworzenie spersonalizowanych fotoksiążek stanie się proste, a każdy będzie mógł się cieszyć najwyższej jakości drukiem.

Dla większości osób, fotoksiążki to ciekawy sposób na stworzenie albumu rodzinnego lub okolicznościowego, a możliwość ich zamówienia to ważny punkt oferty profesjonalnych fotografów. Dobrze wykonana fotoksiążka sprawdzi się również jako atrakcyjne portfolio. Nieważne jaki jest nasz cel, Canon wychodzi na przeciw z usługą hdbook, która zaspokoić ma potrzeby nawet najbardziej wymagających fotografów.

Najważniejszym punktem jest tu wygodna aplikacja, która przeprowadzi nas przez cały proces tworzenia albumu i pozwoli na jego spersonalizowanie. Jak mówi producent, program łączy zaawansowane zaplecze technologiczne z intuicyjną i łatwą nawigacją, dzięki czemu każdy będzie sobie w stanie poradzić z jego obsługą. Dla bardziej doświadczonych twórców producent przygotował rozszerzony zestaw narzędzi, który pozwoli na szczegółową edycję układu książki.

 

Twórcy zapewniają, że do produkcji albumów wykorzystywany jest najwyższej jakości papier. Same zdjęcia są zaś drukowane przy pomocy najbardziej zaawansowanej drukarki fotograficznej producenta, Canon DreamLabo 5000, wyposażonej w zestaw 7 atramentów i głowicę FINE, które pozwolą na wierną reprodukcję szczegółów i kolorystyki zdjęć.

- Z jednej strony nasze fotoksiążki wyróżnia doskonała jakość druku, z drugiej – najwyższa precyzja wykonania całej publikacji. To dwa najważniejsze kryteria, które mają ogromne znaczenie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i profesjonalnych fotografów. Fotoksiążka to wspaniały sposób na utrwalenie wspomnień, pamiątka niezapomnianych chwil, ale także narzędzie do wykorzystania w profesjonalnej branży foto – mówi Adam Młynarczyk, Business Project Manager, Canon Polska.

 

Producent stosuje płaskie łączenia stron, dzięki temu możliwa jest ekspozycja dużych fotografii na dwóch sąsiednich stronach. Fragmenty znajdujące się przy wewnętrznych krawędziach stron będą zawsze widoczne. Dostępne formaty fotoksiążek to: A3, A4 i A5 w orientacji poziomej, A4 i A5 w orientacji pionowej, a także kwadrat o wymiarach 12 x 12 cm , 21 x 21 cm i 30 x 30 cm.

Aplikację do projektowania fotoksiążek można pobrać za pośrednictwem strony cyfrowe.pl - partnera Canon.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
16
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
16
2