Nowy system Fotodiox pozwoli zamontować filtry na obiektyw Canon 11-24 mm f/4 USM

0
Maciej Luśtyk
1 Kwiecień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Znany producent akcesoriów, Fotodiox, stworzył system mocowania filtrów, dedykowany pokazanemu rok temu obiektywowi Canon 11-24 mm f/4 USM. Zamontujemy w nim filtry o średnicy bagatela 168 mm.

Zamontowanie standardowych filtrów na obiektywy ultraszerokokątne, ze względu na wypukłą przednią soczewkę, jest zwykle niemożliwe. Fotodiox postanowił spełnić kaprysy nawet najbardziej wybrednych fotografów i rozwinął koncepcję uchwytu WonderPana FreeArc, wprowadzając model XL dedykowany zaprezentowanemu rok temu obiektywowi Canon EF 11-24 mm f/4 USM, dzięki któremu zamontujemy do niego standardowe filtry kołowe, a za pomocą specjalnych uchwytów WP90 także kwadratowe.

 

Za system zapłacimy $230. Do tego dochodzi jeszcze koszt ogromnych filtrów, które też nie należą do najtańszych. Producent twierdzi, że systemu można używać też zamocowanego na stałe, w formie dodatkowej ochrony obiektywu. Zastanawiamy się jednak, jak w takim wypadku zmieścilibyśmy obiektyw do jakiejkolwiek torby.

Tak jak i wszystko w obecnym świecie, WonderPana FreeArc XL z pewnością znajdzie swoich amatorów, szczególnie wśród fotografów krajobrazowych. Nie zapominajmy jednak, że obiektyw Canona przy tylnej soczewce ma kieszonkę na filtry żelowe, których możliwości z pewnością zaspokoją oczekiwania doskonałej większości fotografów, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi noszenie ze sobą filtrów wielkości talerza.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm zaprezentowało nową drukarkę, która pozwoli przenieść zdjęcia ze smartfonów i aparatów na filmy analogowe Instax. Jest mniejsza, bardziej funkcjonalna i...
7
0
Powiązane artykuły