Nowy system Fotodiox pozwoli zamontować filtry na obiektyw Canon 11-24 mm f/4 USM

Autor: Maciej Luśtyk

1 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Znany producent akcesoriów, Fotodiox, stworzył system mocowania filtrów, dedykowany pokazanemu rok temu obiektywowi Canon 11-24 mm f/4 USM. Zamontujemy w nim filtry o średnicy bagatela 168 mm.

Zamontowanie standardowych filtrów na obiektywy ultraszerokokątne, ze względu na wypukłą przednią soczewkę, jest zwykle niemożliwe. Fotodiox postanowił spełnić kaprysy nawet najbardziej wybrednych fotografów i rozwinął koncepcję uchwytu WonderPana FreeArc, wprowadzając model XL dedykowany zaprezentowanemu rok temu obiektywowi Canon EF 11-24 mm f/4 USM, dzięki któremu zamontujemy do niego standardowe filtry kołowe, a za pomocą specjalnych uchwytów WP90 także kwadratowe.

 

Za system zapłacimy $230. Do tego dochodzi jeszcze koszt ogromnych filtrów, które też nie należą do najtańszych. Producent twierdzi, że systemu można używać też zamocowanego na stałe, w formie dodatkowej ochrony obiektywu. Zastanawiamy się jednak, jak w takim wypadku zmieścilibyśmy obiektyw do jakiejkolwiek torby.

Tak jak i wszystko w obecnym świecie, WonderPana FreeArc XL z pewnością znajdzie swoich amatorów, szczególnie wśród fotografów krajobrazowych. Nie zapominajmy jednak, że obiektyw Canona przy tylnej soczewce ma kieszonkę na filtry żelowe, których możliwości z pewnością zaspokoją oczekiwania doskonałej większości fotografów, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi noszenie ze sobą filtrów wielkości talerza.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Powiązane artykuły