Aputure DEC - kontroler bezprzewodowy z adapterem Mikro Cztery Trzecie

0
Michał Chrzanowski
2 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Foxfoto zaprezentowała adapter Mikro Cztery Trzecie Aputure DEC, który posiada możliwość zdalnej kontroli za pomocą pilota. Urządzenie jest zaprojektowane z myślą o użytkownikach obiektywów Canon EF i EF-S.
Aputure DEC to adapter Micro 4/3, który wspiera obiektywy Canon EF i EF-S. Urządzenie zapewnia bezprzewodowe sterowanie ostrością i przysłoną z odległości do 100m (w terenie otwartym). Umożliwia pełne otwarcie przysłony na czas ostrzenia oraz powrót do poprzedniej wartości po jego zakończeniu. Ponadto, oferuje precyzyjną kontrolę parametrów dzięki ekranom OLED znajdującym się zarówno na adapterze jak i pilocie. Zdaniem producenta wbudowany wyświetlacz zapewnia bardzo wysoką czytelność nawet w pełnym słońcu. Na ekranie prezentowane są informację o ogniskowej, wartości przysłony, sile sygnału oraz poziomie naładowania akumulatora.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Aputure DEC pracuje na częstotliwości 2,4GHz, co zapewnia duży zasięg i stabilność sygnału. Sterownik umożliwia manualną zmianę ostrości, przeskakiwanie pomiędzy wcześniej zdefiniowanymi punktami 'A i B' oraz regulację prędkości zmiany ostrości. Co więcej, umożliwia również otwieranie przysłony na czas ustawiania ostrości. Dodatkowo został wyposażony w gniazdo micro USB, przez który będziemy w stanie naładować akumulator oraz dokonać aktualizacji urządzenia.

Całość dostarczana jest w sztywnym futerale w cenie 1799 zł. Więcej informacji na temat adaptera możecie znaleźć na stronie www.aputure.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sferyczne nowości Insta360 dla tych, którzy chcą mieć wszystko na oku
Sferyczne nowości Insta360 dla tych, którzy chcą mieć wszystko na oku
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się nowe kamery sferyczne Insta360 wraz z ciekawymi akcesoriami, które mają spełnić wygórowane oczekiwania wielbicieli immersywnych materiałów foto-video.
7
0
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
Nowy, 27-calowy monitor ma być spełnieniem marzeń wielu profesjonalistów wymagających doskonałego odwzorowania kolorów - czy Dell UP2720Q powalczy z konkurencją spod znaków Eizo i NEC?
17
0
Tether Tools Air Direct - tethering bez ograniczeń
Tether Tools Air Direct - tethering bez ograniczeń
Szybki podgląd zdjęć na dużym ekranie jest ważny zwłaszcza w fotografii studyjnej a najnowsze akcesorium firmy Tether Tools, pozwala zapomnieć o przewodowym tetheringu bez względu na markę...
10
1
Powiązane artykuły