Aputure DEC - kontroler bezprzewodowy z adapterem Mikro Cztery Trzecie

0
Michał Chrzanowski
2 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Foxfoto zaprezentowała adapter Mikro Cztery Trzecie Aputure DEC, który posiada możliwość zdalnej kontroli za pomocą pilota. Urządzenie jest zaprojektowane z myślą o użytkownikach obiektywów Canon EF i EF-S.
Aputure DEC to adapter Micro 4/3, który wspiera obiektywy Canon EF i EF-S. Urządzenie zapewnia bezprzewodowe sterowanie ostrością i przysłoną z odległości do 100m (w terenie otwartym). Umożliwia pełne otwarcie przysłony na czas ostrzenia oraz powrót do poprzedniej wartości po jego zakończeniu. Ponadto, oferuje precyzyjną kontrolę parametrów dzięki ekranom OLED znajdującym się zarówno na adapterze jak i pilocie. Zdaniem producenta wbudowany wyświetlacz zapewnia bardzo wysoką czytelność nawet w pełnym słońcu. Na ekranie prezentowane są informację o ogniskowej, wartości przysłony, sile sygnału oraz poziomie naładowania akumulatora.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Aputure DEC pracuje na częstotliwości 2,4GHz, co zapewnia duży zasięg i stabilność sygnału. Sterownik umożliwia manualną zmianę ostrości, przeskakiwanie pomiędzy wcześniej zdefiniowanymi punktami 'A i B' oraz regulację prędkości zmiany ostrości. Co więcej, umożliwia również otwieranie przysłony na czas ustawiania ostrości. Dodatkowo został wyposażony w gniazdo micro USB, przez który będziemy w stanie naładować akumulator oraz dokonać aktualizacji urządzenia.

Całość dostarczana jest w sztywnym futerale w cenie 1799 zł. Więcej informacji na temat adaptera możecie znaleźć na stronie www.aputure.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły