Aputure DEC - kontroler bezprzewodowy z adapterem Mikro Cztery Trzecie

0
Michał Chrzanowski
2 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Firma Foxfoto zaprezentowała adapter Mikro Cztery Trzecie Aputure DEC, który posiada możliwość zdalnej kontroli za pomocą pilota. Urządzenie jest zaprojektowane z myślą o użytkownikach obiektywów Canon EF i EF-S.

Aputure DEC to adapter Micro 4/3, który wspiera obiektywy Canon EF i EF-S. Urządzenie zapewnia bezprzewodowe sterowanie ostrością i przysłoną z odległości do 100m (w terenie otwartym). Umożliwia pełne otwarcie przysłony na czas ostrzenia oraz powrót do poprzedniej wartości po jego zakończeniu. Ponadto, oferuje precyzyjną kontrolę parametrów dzięki ekranom OLED znajdującym się zarówno na adapterze jak i pilocie. Zdaniem producenta wbudowany wyświetlacz zapewnia bardzo wysoką czytelność nawet w pełnym słońcu. Na ekranie prezentowane są informację o ogniskowej, wartości przysłony, sile sygnału oraz poziomie naładowania akumulatora.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Aputure DEC pracuje na częstotliwości 2,4GHz, co zapewnia duży zasięg i stabilność sygnału. Sterownik umożliwia manualną zmianę ostrości, przeskakiwanie pomiędzy wcześniej zdefiniowanymi punktami 'A i B' oraz regulację prędkości zmiany ostrości. Co więcej, umożliwia również otwieranie przysłony na czas ustawiania ostrości. Dodatkowo został wyposażony w gniazdo micro USB, przez który będziemy w stanie naładować akumulator oraz dokonać aktualizacji urządzenia.

Całość dostarczana jest w sztywnym futerale w cenie 1799 zł. Więcej informacji na temat adaptera możecie znaleźć na stronie www.aputure.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell LED RL-10A - lampa pierścieniowa zasilana przez USB
Newell LED RL-10A - lampa pierścieniowa zasilana przez USB
Do filmowania, fotografii portretowej, makro lub produktowej - na rynek wchodzi nowa pierścieniowa lampa światła ciągłego o mocy 12 W i zasilana przez USB
0
0
Karty SD nigdzie się nie wybierają. Standard SD Express będzie oferował przepustowość nawet 4 GB/s
Karty SD nigdzie się nie wybierają. Standard SD Express będzie oferował przepustowość nawet 4 GB/s
SD Association udostępniło najświeższą specyfikację dla nadchodzącego standardu kart SD Express. Problemy z zapychaniem bufora i szybkością transferu już niedługo...
0
0
CineStill Cs6 - rewolucyjna chemia do slajdów. Reguluje temperaturę barwową i zakres dynamiczny
CineStill Cs6 - rewolucyjna chemia do slajdów. Reguluje temperaturę barwową i zakres dynamiczny
Nowe zestawy chemii nie tylko pozwalają na zamknięcie procesu wołania slajdów w raptem 3 kąpielach, ale także pozwolą na kontrolę charakteru uzyskiwanego...
19
0
Powiązane artykuły