Stabi-active L2 - stabilizator nowej generacji

1

Autor: Maciej Luśtyk

14 Maj 2015
Artykuł na: 6-9 minut
BEiKS, polski producent i dystrybutor sprzętu fotograficznego zaprezentował nowy stabilizator do kamer i filmujących lustrzanek, który opiera się na układzie mikroprocesorowym i silnikach bezszczotkowych. Stabi-active L2 uniesie sprzęt o wadze 2 kg i pozwoli na 3 godziny pracy.

Stabi-active L2 to aktywny stabilizator kamery lub aparatu, którego sercem jest elektroniczny układ mikroprocesorowy sterujący silnikami bezszczotkowymi. Elektroniczny żyroskop i akcelerometr pozwalają na perfekcyjną stabilizację aparatu w 3 osiach. Filmując podczas chodzenia, biegania, jazdy samochodem, na rolkach, przy wietrznej pogodzie, uzyskamy płynny obraz, co było do tej pory nieosiągalne w tak prosty i wygodny sposób. Stabi-active można zamocować do kranu kamerowego lub wózka i używać jako głowicy sterowanej joystickiem lub zdalnie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Model Stabi-active „L 2” pozwoli na uniesienie sprzętu o wadze do 2 kg. Wyposażono go w precyzyjny beznarzędziowy system wyważania, niespotykany w żadnym innym tego typu stabilizatorze. Pozwala on na bardzo łatwe i szybkie skalibrowanie urządzenia. Z kolei konstrukcja stelaża nośnego została zaprojektowana tak by nie zasłaniać monitorka podglądowego aparatu czy kamery. Dzięki temu operator nie jest skazany na korzystanie z monitora zewnętrznego. Ponadto półka kamery o otwartej konstrukcji pozwala na korzystanie z odchylanego ekranu stosowanego w większości kamer. Całość została wykonana z lekkich materiałów węglowych oraz aluminium. Stabilizator zasilany jest popularnymi bateriami Sony NP-F, które pozwolą na około 3 godziny pracy.

Stabilizator może pracować w 4 trybach : prostym, śledzącym ruchy w 1 osi, śledzącym w 2 osiach i sterowanym z joysticka lub aparatury radiowej. Razem z urządzeniem otrzymamy usztywnioną, kompaktową torbę o wymiarach 55x55x22 cm, ze specjalnie wyprofilowaną gąbką, pozwalająca bezpiecznie spakować stabilizator razem z kamerą lub aparatem.

Stabilizator Stabi-active L2 dostępny jest do kupienia za pośrednictwem strony beiks.com.pl w cenie 6500 zł

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)