Stabi-active L2 - stabilizator nowej generacji

Autor: Maciej Luśtyk

14 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
BEiKS, polski producent i dystrybutor sprzętu fotograficznego zaprezentował nowy stabilizator do kamer i filmujących lustrzanek, który opiera się na układzie mikroprocesorowym i silnikach bezszczotkowych. Stabi-active L2 uniesie sprzęt o wadze 2 kg i pozwoli na 3 godziny pracy.

Stabi-active L2 to aktywny stabilizator kamery lub aparatu, którego sercem jest elektroniczny układ mikroprocesorowy sterujący silnikami bezszczotkowymi. Elektroniczny żyroskop i akcelerometr pozwalają na perfekcyjną stabilizację aparatu w 3 osiach. Filmując podczas chodzenia, biegania, jazdy samochodem, na rolkach, przy wietrznej pogodzie, uzyskamy płynny obraz, co było do tej pory nieosiągalne w tak prosty i wygodny sposób. Stabi-active można zamocować do kranu kamerowego lub wózka i używać jako głowicy sterowanej joystickiem lub zdalnie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Model Stabi-active „L 2” pozwoli na uniesienie sprzętu o wadze do 2 kg. Wyposażono go w precyzyjny beznarzędziowy system wyważania, niespotykany w żadnym innym tego typu stabilizatorze. Pozwala on na bardzo łatwe i szybkie skalibrowanie urządzenia. Z kolei konstrukcja stelaża nośnego została zaprojektowana tak by nie zasłaniać monitorka podglądowego aparatu czy kamery. Dzięki temu operator nie jest skazany na korzystanie z monitora zewnętrznego. Ponadto półka kamery o otwartej konstrukcji pozwala na korzystanie z odchylanego ekranu stosowanego w większości kamer. Całość została wykonana z lekkich materiałów węglowych oraz aluminium. Stabilizator zasilany jest popularnymi bateriami Sony NP-F, które pozwolą na około 3 godziny pracy.

Stabilizator może pracować w 4 trybach : prostym, śledzącym ruchy w 1 osi, śledzącym w 2 osiach i sterowanym z joysticka lub aparatury radiowej. Razem z urządzeniem otrzymamy usztywnioną, kompaktową torbę o wymiarach 55x55x22 cm, ze specjalnie wyprofilowaną gąbką, pozwalająca bezpiecznie spakować stabilizator razem z kamerą lub aparatem.

Stabilizator Stabi-active L2 dostępny jest do kupienia za pośrednictwem strony beiks.com.pl w cenie 6500 zł

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)