Luuv - profesjonalne efekty w kompaktowym wydaniu

Autor: Michał Chrzanowski

24 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Pamiętacie Luuv? Ten niewielki stabilizator do kamer sportowych i smartfonów został po raz pierwszy zaprezentowany na początku 2015 roku. Jednak dopiero teraz trafiał do sprzedaży. Czy warto było czekać?

To był koniec marca 2015. Wtedy w serwisie Indiegogo pojawił się Luuv - niewielki i bardzo funkcjonalny stabilizator do kamer sportowych i smartfonów. Niemal z miejsca wzbudził wielkie zainteresowanie wśród mniej wymagających miłośników filmowania. Producent obiecywał, że dzięki Luuv będziemy mogli cieszyć się nieporuszonymi nagraniami - takimi jak w przypadku profesjonalnych produkcji. Zaprezentowane materiały, jak również sam projekt stabilizatora wyglądały bardzo obiecująco.

 

Czym w takim razie LUUV wyróżnia się na tle innych urządzeń tego typu? Przede wszystkim prostotą i faktem, że oferuje naprawdę niezłą stabilizację. Wyposażono go w wygodny uchwyt, który umożliwia precyzyjną kontrolę nad pozycją kamery za pomocą dwóch palców. Urządzenie posiada uchwyt na smartfony, ale dzięki standardowej śrubie używanej w statywach możemy zamontować do niego też kamerki sportowe, jak również aparaty kompaktowe. LUUV waży około 300 g i pozwoli na uniesienie sprzętu o masie 500 g. Co ciekawe ze stabilizatora można korzystać również do góry nogami. Dzięki temu będziemy w stanie nagrać kreatywne i dynamiczne ujęcia akcji. 

 

Ile w takim razie przyjdzie nam zapłacić za to rozwiązanie? Dokładnie 599 euro. Za tę cenę dostaniemy uchwyt oraz elektroniczny stabilizator. Taki duet ma zapewniać podwójną 3-osiową stabilizację obrazu - obiecuje producent. Warto jednak zauważyć, że każdą z części zestawu można także zakupić osobno. Więcej informacji znajdziecie na stronie luuv-stabilizer.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8