Luuv - profesjonalne efekty w kompaktowym wydaniu

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie Luuv? Ten niewielki stabilizator do kamer sportowych i smartfonów został po raz pierwszy zaprezentowany na początku 2015 roku. Jednak dopiero teraz trafiał do sprzedaży. Czy warto było czekać?

To był koniec marca 2015. Wtedy w serwisie Indiegogo pojawił się Luuv - niewielki i bardzo funkcjonalny stabilizator do kamer sportowych i smartfonów. Niemal z miejsca wzbudził wielkie zainteresowanie wśród mniej wymagających miłośników filmowania. Producent obiecywał, że dzięki Luuv będziemy mogli cieszyć się nieporuszonymi nagraniami - takimi jak w przypadku profesjonalnych produkcji. Zaprezentowane materiały, jak również sam projekt stabilizatora wyglądały bardzo obiecująco.

 

Czym w takim razie LUUV wyróżnia się na tle innych urządzeń tego typu? Przede wszystkim prostotą i faktem, że oferuje naprawdę niezłą stabilizację. Wyposażono go w wygodny uchwyt, który umożliwia precyzyjną kontrolę nad pozycją kamery za pomocą dwóch palców. Urządzenie posiada uchwyt na smartfony, ale dzięki standardowej śrubie używanej w statywach możemy zamontować do niego też kamerki sportowe, jak również aparaty kompaktowe. LUUV waży około 300 g i pozwoli na uniesienie sprzętu o masie 500 g. Co ciekawe ze stabilizatora można korzystać również do góry nogami. Dzięki temu będziemy w stanie nagrać kreatywne i dynamiczne ujęcia akcji. 

 

Ile w takim razie przyjdzie nam zapłacić za to rozwiązanie? Dokładnie 599 euro. Za tę cenę dostaniemy uchwyt oraz elektroniczny stabilizator. Taki duet ma zapewniać podwójną 3-osiową stabilizację obrazu - obiecuje producent. Warto jednak zauważyć, że każdą z części zestawu można także zakupić osobno. Więcej informacji znajdziecie na stronie luuv-stabilizer.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0