Luuv - profesjonalne efekty w kompaktowym wydaniu

0
Michał Chrzanowski
24 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie Luuv? Ten niewielki stabilizator do kamer sportowych i smartfonów został po raz pierwszy zaprezentowany na początku 2015 roku. Jednak dopiero teraz trafiał do sprzedaży. Czy warto było czekać?

To był koniec marca 2015. Wtedy w serwisie Indiegogo pojawił się Luuv - niewielki i bardzo funkcjonalny stabilizator do kamer sportowych i smartfonów. Niemal z miejsca wzbudził wielkie zainteresowanie wśród mniej wymagających miłośników filmowania. Producent obiecywał, że dzięki Luuv będziemy mogli cieszyć się nieporuszonymi nagraniami - takimi jak w przypadku profesjonalnych produkcji. Zaprezentowane materiały, jak również sam projekt stabilizatora wyglądały bardzo obiecująco.

 

Czym w takim razie LUUV wyróżnia się na tle innych urządzeń tego typu? Przede wszystkim prostotą i faktem, że oferuje naprawdę niezłą stabilizację. Wyposażono go w wygodny uchwyt, który umożliwia precyzyjną kontrolę nad pozycją kamery za pomocą dwóch palców. Urządzenie posiada uchwyt na smartfony, ale dzięki standardowej śrubie używanej w statywach możemy zamontować do niego też kamerki sportowe, jak również aparaty kompaktowe. LUUV waży około 300 g i pozwoli na uniesienie sprzętu o masie 500 g. Co ciekawe ze stabilizatora można korzystać również do góry nogami. Dzięki temu będziemy w stanie nagrać kreatywne i dynamiczne ujęcia akcji. 

 

Ile w takim razie przyjdzie nam zapłacić za to rozwiązanie? Dokładnie 599 euro. Za tę cenę dostaniemy uchwyt oraz elektroniczny stabilizator. Taki duet ma zapewniać podwójną 3-osiową stabilizację obrazu - obiecuje producent. Warto jednak zauważyć, że każdą z części zestawu można także zakupić osobno. Więcej informacji znajdziecie na stronie luuv-stabilizer.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0