SD Association opracowało standard bezprzewodowych kart pamięci

0

Autor: Michal Grzegorczyk

9 Styczeń 2012
Artykuł na: minutę
{BLD|PMA 2012. SD Association poinformowało o stworzeniu nowego, wspólnego standardu bezprzewodowych kart pamięci Wireless LAN SD. Nowe karty umożliwią bezprzewodowy transfer danych w sieci domowej i do Internetu. Do tej pory jedynym producentem, który robił bezprzewodowe karty SD był EyeFi.
po prawej symbole dwóch interfejsów w nowym standardzie

Wireless LAN SD to nowy standard bezprzewodowych kart pamięci ogłoszony dziś przez SD Association. Nowe karty umożliwią bezprzewodowy transfer danych z praktycznie dowolnego urządzenia korzystającego z kart SD w ramach sieci domowej i do Internetu. Dostępne będą zarówno karty Wireless LAN w pełnowymiarowej wersji SD, jak i microSD. Producent przewiduje dwa interfejsy (oznaczone odpowiednimi symbolami graficznymi): {ITL|Web interface oznaczający gototość do wgrywania danych do Internetu oraz Home network interface, dla kart działających w ramach sieci domowej. Oczywiście jedna karta może być oznaczona obydwoma symbolami. Na razie nie wiadomo kiedy pojawią się pierwsze karty korzystające z tego standardu.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)