SD Association opracowało standard bezprzewodowych kart pamięci

0
Michal Grzegorczyk
9 Styczeń 2012
Artykuł na: minutę
{BLD|PMA 2012. SD Association poinformowało o stworzeniu nowego, wspólnego standardu bezprzewodowych kart pamięci Wireless LAN SD. Nowe karty umożliwią bezprzewodowy transfer danych w sieci domowej i do Internetu. Do tej pory jedynym producentem, który robił bezprzewodowe karty SD był EyeFi.
po prawej symbole dwóch interfejsów w nowym standardzie

Wireless LAN SD to nowy standard bezprzewodowych kart pamięci ogłoszony dziś przez SD Association. Nowe karty umożliwią bezprzewodowy transfer danych z praktycznie dowolnego urządzenia korzystającego z kart SD w ramach sieci domowej i do Internetu. Dostępne będą zarówno karty Wireless LAN w pełnowymiarowej wersji SD, jak i microSD. Producent przewiduje dwa interfejsy (oznaczone odpowiednimi symbolami graficznymi): {ITL|Web interface oznaczający gototość do wgrywania danych do Internetu oraz Home network interface, dla kart działających w ramach sieci domowej. Oczywiście jedna karta może być oznaczona obydwoma symbolami. Na razie nie wiadomo kiedy pojawią się pierwsze karty korzystające z tego standardu.]

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
22
0
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
51
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)