Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej

Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria najlepszych kadrów zawodowców i amatorów wybranych spośród niemal 3 tys. zgłoszeń.

Autor: Maciej Luśtyk

7 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Polski Konkurs Fotografii Sportowej już od sześciu lat nagradza najlepsze zdjęcia sportowe rodzimych fotografów. Z roku na rok jest także coraz bardziej popularny. Liczba zgłoszeń po raz kolejny przerosła nasze oczekiwania - mówi Łukasz Laskowski, właściciel Agencji Press Focus i organizator konkursu. - W tym roku jury miało do obejrzenia ponad 2800 zdjęć, których poziom był naprawdę bardzo wysoki - dodaje.

Pracom jury przewodniczył Jerzy Kleszcz, wieloletni fotoreporter Przeglądu Sportowego. Skład jury uzupełnili: Tomasz Markowski, Andrzej Grygiel, Grzegorz Celejewski, Arkadiusz Ławrywianiec, Tomasz Jastrzębowski i Matthew Burton. - Mieliśmy sporo dobrych zdjęć, z których mogliśmy wybrać laureatów, a to bardzo ważne, to daje komfort pracy dla jurora - relacjonuje obrady jury Jerzy Kleszcz - Poziom prac generalnie idzie w górę, a szczególnie cieszy mnie, że fotografia amatorska praktycznie nie odbiega poziomem od tego, co przygotowali fotografowie zawodowi.

Grand Prix

Główna nagroda w konkursie powędrowała do fotoreportera Szymona Sikory z Magazynu Olimpijskiego, który uchwycił na zdjęciu upadek kolarzy podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Jako nagrodę fotograf otrzymał czek o wartości 2000 zł.

W kategorii profesjonalnej przyznano także dwie nagrody specjalne. Nagroda Miasta Chorzów za zdjęcie wykonane podczas Tour de Pologne trafiła w ręce Marzeny Bugały-Azarko z Dziennika Zachodniego. Natomiast wyjątkowa fotografia przedstawiająca Pavla Steinborsa, bramkarza drużyny Arka Gdynia, autorstwa Marcina Gadomskiego z Super Expressu otrzymała nagrodę specjalną Ekstraklasy.

Z kolei wśród amatorów triumfował Radosław Wrzesień, którego zdjęcie wykonane podczas Mistrzostw Polski w pływaniu synchronicznym w Łodzi zdobyło Grand Prix sekcji amatorskiej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)
 

Oprócz nich w konkursie nagrodzeni zostali: Andrzej Kubik (1. miejsce w profesjonalnej kategorii pojedynczej), Paweł Skraba (2. miejsce w profesjonalnej kategorii pojedynczej), Rafał Oleksiewicz (3. miejsce w profesjonalnej kategorii pojedynczej), Mirosław Pieślak (1. miejsce w profesjonalnej kategorii reportażowej), Julia Zabrodzka (2. miejsce w profesjonalnej kategorii reportażowej), Paula Duda (3. miejsce w profesjonalnej kategorii reportażowej), Bogusz Borysewicz (1. miejsce w amatorskiej kategorii pojedynczej), Zbigniew Wójcik (2. miejsce w amatorskiej kategorii pojedynczej), Sylwia Biernacka (2. miejsce w amatorskiej kategorii reportażowej i 3. miejsce w amatorskiej kategorii pojedynczej), Magłorzata Gwiazdonik-Muller (1. miejsce w amatorskiej kategorii reportażowej), Weronika Poczwardowska (3. miejsce w amatorskiej kategorii reportażowej), Jacek Rydecki (nagroda specjalna w kategorii amatorskiej), Paweł Kot (nagroda specjalna w kategorii amatorskiej) oraz Anna Andrzejweska-Kajat (nagroda specjalna w kategorii amatorskiej). Wszystkie nagrodzone prace możecie obejrzeć w powyższej galerii.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie pod adresem pkfs.nstrefa.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Press Photo 2023 - oto najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku. Co poszło nie tak?
World Press Photo 2023 - oto najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku. Co poszło nie tak?
Dobiega końca tegoroczna edycja najbardziej znanego konkursu fotograficznego na świecie. Oto najlepsze zdjęcia prasowe spośród 60 tys. zgłoszeń.
18
42-200: Częstochowa, jakiej nie znacie w obiektywie Jacentego Dędka
42-200: Częstochowa, jakiej nie znacie w obiektywie Jacentego Dędka
42-200 to kompleksowe spojrzenie na współczesne miasto oczami człowieka, który zna je od podszewki. Oku autora nie umykają też pewne przemiany, pojawiające się uczucie utraty, ale przede...
50
Czy na pewno potrzebujesz aparatu? Polacy wśród zwycięzców Mobile Photography Awards 2022
Czy na pewno potrzebujesz aparatu? Polacy wśród zwycięzców Mobile Photography Awards 2022
Powiedzenie, że najlepszy aparat, to ten, który mamy zawsze przy sobie z roku na rok staje się coraz prawdziwsze. Zobaczcie zdjęcia tegorocznych finalistów...
36
Powiązane artykuły