Moscow International Foto Awards 2019 - Polacy zdominowali sekcję photobooków. Triumfują też w pozostałych kategoriach

Tegoroczna odsłona konkursu MIFA przynosi wiele nagród fotografom znad Wisły. Książki fotograficzne Igora Pisuka i Dominiki Koszowskiej uznane zostały najlepszymi publikacjami roku. Oprócz nich triumfy święci jeszcze 9 fotografów z Polski.

Autor: Maciej Luśtyk

23 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Moscow International Foto Awards to prestiżowy konkurs fotograficzny, mający za zadanie zaprezentować utalentowanych twórców kreatywnej społeczności w Rosji. Ponadto twórcy wydarzenia. współpracują ze zróżnicowaną grupą firm, organizacji i platform mediowych, co ma umożliwić efektywną promocję laueratów na scenie międzynarodowej.

Co roku do 10 konkursowych kategorii napływa kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata, które ocenia międzynarodowe jury złożone z fotografów, szefów agencji fotograficznych, wykładowców i kuratorów galerii.

Igor Pisuk i Dominika Koszowska z nagrodami za najlepsze photobooki

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu wyróżnionych zostało wielu rodzimych fotografów. Kolejny raz echem w świecie odbijają się polskie photobooki. Tym razem są to książki Igora Pisuka ("Deceitful Reverence") i Dominiki Koszowskiej ("Dzikie Oregano"), które zdobyły główne nagrody poświęcone publikacjom fotograficznym w sekcji profesjonalnej i amatorskiej. Oprócz nich, brązowym medalem wyróżniono także książkę Patryka Karbowskiego. Zwycięskie projekty wraz z opisami możecie obejrzeć w poniższych galeriach.

Igor Pisuk, "Deceitful Reverence"

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Dominika Koszowska, "Dzikie Oregano"

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Patryk Karbowski, "Miejsce Przeznaczenia"

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

To jednak nie jedyne wyróżnienie Dominiki Koszowskiej. Dwa kolejne cykle autorki zdobyły również złoty i srebrny medal w amatorskiej kategorii Editorial. W tej samej kategorii dwoma srebrnymi medalami nagrodzona została także Joanna Musiał, która fotografowała obchody 100-lecia Niepodległości Polski i demonstracje środowiska LGBTQ.

Jury doceniło także zdjęcia nadesłane przez Polaków zdjęcia pojedyncze. W tej kategorii największe triumfy święci Marcin Giba - laureat drugiego miejsca i złotego medalu w kategorii Nature. Oprócz niego, złotymi medalami wyróżnieni zostali także Marcin Giba i Mateusz Piesiak i Marek Czarnecki, z czego ten ostatni podwójnie. Brązowe medalo zdobyli z kolei Rafał Michalak, Ewa Zylińska i Krzysztof Maćkowiak. Wszystkie wyróżnione zdjęcia polskich fotografów możecie zobaczyć poniżej.

Wyróżnione zdjęcia fotografów z Polski

Zobacz wszystkie zdjęcia (41)

Wystawa pokonkursowa

Zdjęcia zwycięzców poszczególnych kategorii i wybrane zdjęcia wyróżnione zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w Moskiewskim Centrum Fotografii (Bulwar Gogolewskiego 8), która dostępna będzie do oglądania będzie w dniach 19-23 czerwca 2019 roku. 

Wszystkim nagrodzonym Polakom gorąco gratulujemy, a Was zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Więcej informacji na temat Moscow International Foto Awards znajdziecie pod adresem moscowfotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Sony World Photography Awards 2024 - Juliette Pavy fotografką roku
Sony World Photography Awards 2024 - Juliette Pavy fotografką roku
Za nami gala finałowa konkursu SWPA 2024. Główną nagrodę otrzymała Juliette Pavy, której projekt dokumentalny bada skutki kampanii przymusowej sterylizacji grenlandzkich kobiet w XX...
24
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
Poznaliśmy laureatów największego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku główną nagrodę zdobył Mohammed Salem za przejmujące zdjęcie dokumentujące konflikt w Strefie...
31
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Po paru latach podróży, podczas których przemierzył tysiące kilometrów i sfotografował około 500 prowincjonalnych miejscowości, Marcin Urbanowicz kończy swoją prace nad książką fotograficzną...
26
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)