Moscow International Foto Awards 2021 - Polacy z nagrodami

Oto zdjęcia nagrodzone w ostatniej odsłonie znanego konkursu fotograficznego MIFA. Jak co roku, wśród wyróżnionych znaleźli się także fotografowie z Polski.

Autor: Maciej Luśtyk

8 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Moscow International Foto Awards to prestiżowy konkurs fotograficzny, mający za zadanie zaprezentować utalentowanych twórców kreatywnej społeczności w Rosji. Ponadto twórcy wydarzenia. współpracują ze zróżnicowaną grupą firm, organizacji i platform mediowych, co ma umożliwić efektywną promocję laureatów na scenie międzynarodowej.

Co roku do 10 konkursowych kategorii napływa kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata, które ocenia międzynarodowe jury złożone z fotografów, szefów agencji fotograficznych, wykładowców i kuratorów galerii. W efekcie za każdym razem otrzymujemy bardzo rozbudowaną, przekrojową i świetnie prezentującą się galerię finalistów. Konkurs jest też o tyle wyjątkowy, że na jednej płaszczyźnie konkurują w nim ze sobą zdjęcia pojedyncze i cykle fotograficzne.

Grand Prix

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

W tym roku główne nagrody przypadły twórcom z Rosji i Włoch. Tytuł Fotografa Roku w sekcji profesjonalnej i 3000 dolarów otrzymał George Mayer za artystyczny cykl Anima. Z kolei w kategorii amatorskiej / studenckiej wygrał pandemiczny cykl „Suspended Lives”, którego autor, Salvatore Montemagno otrzymał tytuł New Talent of the Year.

Oprócz nich, nagrodzono także kilkudziesięciu fotografów w 10 kategoriach tematycznych sekcji profesjonalnej i amatorskiej. Najlepsze fotografie z kategorii możecie obejrzeć w poniżej galerii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (36)

Polacy z nagrodami

Jak co roku, w konkursie wyróżniono też kilku Polaków. Choć żaden z nich nie zdobył głównych nagród w poszczególnych kategoriach wyróżnionych zostało 5 rodaków. Wśród nich najwyżej zaszedł Piotr Myszkowski, który zdobył złotą nagrodę w profesjonalnej kategorii Advertising. Z kolei najwięcej wyróżnień (aż 5) zdobyła Dominika Koszowska.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)
 

Wystawa pokonkursowa

Jak zwykle zwycięskie zdjęcia będą prezentowane na wystawach pokonkursowych na terenie Rosji i Azji. Zdjęcia pokazywane są m.in. w Japonii dzięki organizatorom bratniego konkursu Tokyo International Foto Awards.

Jak na razie daty i miejsca tegorocznych wystaw nie zostały jeszcze ogłoszone.

Więcej informacji znajdziecie na stronie moscowfotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Konkurs IPPA od 2007 roku nagradza najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami Apple. Oto galeria tegorocznych finalistów, wśród których znalazły się także fotografki z...
60
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Za nami kolejna edycja konkursu Female In Focus, który stawia sobie za cel promowanie kobiecej fotografii. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji, której...
14
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
Za nami 3 edycja World Sports Photography Awards 2022 - jedynego międzynarodowego konkursu fotograficznego, skupiającego się w całości na fotografii sportowej. Oto...
28
Powiązane artykuły