Moscow International Foto Awards 2021 - Polacy z nagrodami

Oto zdjęcia nagrodzone w ostatniej odsłonie znanego konkursu fotograficznego MIFA. Jak co roku, wśród wyróżnionych znaleźli się także fotografowie z Polski.

Autor: Maciej Luśtyk

8 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Moscow International Foto Awards to prestiżowy konkurs fotograficzny, mający za zadanie zaprezentować utalentowanych twórców kreatywnej społeczności w Rosji. Ponadto twórcy wydarzenia. współpracują ze zróżnicowaną grupą firm, organizacji i platform mediowych, co ma umożliwić efektywną promocję laureatów na scenie międzynarodowej.

Co roku do 10 konkursowych kategorii napływa kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata, które ocenia międzynarodowe jury złożone z fotografów, szefów agencji fotograficznych, wykładowców i kuratorów galerii. W efekcie za każdym razem otrzymujemy bardzo rozbudowaną, przekrojową i świetnie prezentującą się galerię finalistów. Konkurs jest też o tyle wyjątkowy, że na jednej płaszczyźnie konkurują w nim ze sobą zdjęcia pojedyncze i cykle fotograficzne.

Grand Prix

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

W tym roku główne nagrody przypadły twórcom z Rosji i Włoch. Tytuł Fotografa Roku w sekcji profesjonalnej i 3000 dolarów otrzymał George Mayer za artystyczny cykl Anima. Z kolei w kategorii amatorskiej / studenckiej wygrał pandemiczny cykl „Suspended Lives”, którego autor, Salvatore Montemagno otrzymał tytuł New Talent of the Year.

Oprócz nich, nagrodzono także kilkudziesięciu fotografów w 10 kategoriach tematycznych sekcji profesjonalnej i amatorskiej. Najlepsze fotografie z kategorii możecie obejrzeć w poniżej galerii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (36)

Polacy z nagrodami

Jak co roku, w konkursie wyróżniono też kilku Polaków. Choć żaden z nich nie zdobył głównych nagród w poszczególnych kategoriach wyróżnionych zostało 5 rodaków. Wśród nich najwyżej zaszedł Piotr Myszkowski, który zdobył złotą nagrodę w profesjonalnej kategorii Advertising. Z kolei najwięcej wyróżnień (aż 5) zdobyła Dominika Koszowska.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)
 

Wystawa pokonkursowa

Jak zwykle zwycięskie zdjęcia będą prezentowane na wystawach pokonkursowych na terenie Rosji i Azji. Zdjęcia pokazywane są m.in. w Japonii dzięki organizatorom bratniego konkursu Tokyo International Foto Awards.

Jak na razie daty i miejsca tegorocznych wystaw nie zostały jeszcze ogłoszone.

Więcej informacji znajdziecie na stronie moscowfotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Za nami kolejna edycja jednego z najważniejszych konkursów fotografii podróżniczej na świecie. Zobaczcie prace tegorocznych zwycięzców, wśród których znaleźli się także Polacy.
19
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
Wojtek Ryziński to fotograf mieszkający w Irlandii, a urodzony w Gliwicach. Pasjonat fotografii ulicznej oraz dokumentalnej, uczestnik wielu warsztatów fotograficznych.
21
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
Barbara Szydłowska została laureatka nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2024. Fotografka opowiada o zwycięskim kadrze. Zobaczcie wszystkich...
7
Powiązane artykuły