Polacy nagrodzeni w konkursie Moscow International Foto Awards 2020

Kolejny rok z rzędu konkurs MIFA kończy się szeregiem wyróżnień dla polskich twórców. Choć tym razem żaden z rodaków nie zdobył tytułu Fotografa Roku, to zdjęcia Polaków otrzymały wiele nagród w poszczególnych kategoriach.

Autor: Maciej Luśtyk

4 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Moscow International Foto Awards to prestiżowy konkurs fotograficzny, mający za zadanie zaprezentować utalentowanych twórców kreatywnej społeczności w Rosji. Ponadto twórcy wydarzenia. współpracują ze zróżnicowaną grupą firm, organizacji i platform mediowych, co ma umożliwić efektywną promocję laueratów na scenie międzynarodowej.

Co roku do 10 konkursowych kategorii napływa kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata, które ocenia międzynarodowe jury złożone z fotografów, szefów agencji fotograficznych, wykładowców i kuratorów galerii. W efekcie za każdym razem otrzymujemy bardzo rozbudowaną, przekrojową i świetnie prezentującą się galerię finalistów.

Grand Prix

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)
 

Główne nagrody tym razem przypadły kobietom. Fotografem Roku w tegorocznej edycji wybrana została Isabella Tabacchi, która prezentuje cykl krajobrazów poświęconych Kamczatce. Z kolei za Talent Roku uznana została Niemka, Karoline Schneider, która zachwyciła jury cyklem kolodionowych portretów.

12 polskich fotografów z nagrodami

Zobacz wszystkie zdjęcia (40)
 

Jak niemal co roku, wśród nagrodzonych znaleźli się także Polacy. W tym roku nie zdobyliśmy co prawda pierwszego miejsca w żadnej z kategorii, ale rodzimi fotografowie mogą pochwalić się szeregiem wyróżnień. W sumie nagrody otrzymało 12 polskich fotografów: Grzegorz Sikorski (srebro w profesjonalnej kategorii Advertising / Fashion), Piotr Myszkowski (bronz w profesjonalnej kategorii Advertisign / Fashion, bronz w kategorii Editorial / Fashion), Marcin Giba (srebro w profesjonalnej kategorii Architecture / Cityscapes, bronz i srebro w kategorii Nature / Aerial), Ilias Georgiadis / Blow Up Press (srebro w profesjonalnej kategorii Book / Fine Art), Witold Dobrowolski (złoto i srebro w profesjonalnej kategorii Editorial / Political), Szymon Kaczmarczyk (złoto w profesjonalnej kategorii Fine Art / Still Life), Anna Chabrowska (srebro w kategorii Fine Art / Abstract), Edyta Trojanowska-Koch (bronz w kategorii Nature / Pets), Dominika Koszowska (złoto w kategorii Nature / Trees, srebro w kategorii Editorial / Photo Essay, bronz w kategorii Editorial / Sports), Hayden Singer (bronz w kategorii Fine Art / Nudes), Grzegorz Tatar (złoto w kategorii Nature / Aerial), Natalia Groza-Ejsmont (bronz w kategorii Nature Wildlife).

Zwycięskie zdjęcia z konkursu MIFA co roku prezentowane są na wystawach na terenie Rosji i Azji. Niestety w tym roku organizatorzy nie informują o planowanych ekspozycjach, co zapewne ma związek z trwającą pandemią. Już wcześniej twórcy informowali, że w tym roku wszelkie nagrody pieniężne przeznaczą na wsparcie wybranych przez zwycięzców fundacji.

Więcej informacji o konkursie, a także wszystkie zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji znajdziecie na stronie moscowfotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Red Bull Illume 2023 - poznaliśmy wyniki najbardziej ekstremalnego konkursu fotografii sportowej
Red Bull Illume 2023 - poznaliśmy wyniki najbardziej ekstremalnego konkursu fotografii sportowej
Konkurs Red Bull Illume co dwa lata nagradza najlepsze ujęcia sportów ekstremalnych i związanej z nimi kultury. W tym roku po raz pierwszy w historii nagrodę główną otrzymała kobieta,...
8
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Za nami kolejna edycja „komediowego” konkursu fotograficznego, poświęconego dzikiej naturze. Wśród głównych zwycięzców Comedy Wildlife Photography Award znalazł się Polak Jacek...
20
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Adra Pallon to dokumentalista, który wykorzystując fotografię i multimedia pochyla się nad problemami społecznymi w bliskim mu regionie, Galicji. 
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)