Polacy nagrodzeni w konkursie Moscow International Foto Awards 2020

Kolejny rok z rzędu konkurs MIFA kończy się szeregiem wyróżnień dla polskich twórców. Choć tym razem żaden z rodaków nie zdobył tytułu Fotografa Roku, to zdjęcia Polaków otrzymały wiele nagród w poszczególnych kategoriach.

Autor: Maciej Luśtyk

4 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Moscow International Foto Awards to prestiżowy konkurs fotograficzny, mający za zadanie zaprezentować utalentowanych twórców kreatywnej społeczności w Rosji. Ponadto twórcy wydarzenia. współpracują ze zróżnicowaną grupą firm, organizacji i platform mediowych, co ma umożliwić efektywną promocję laueratów na scenie międzynarodowej.

Co roku do 10 konkursowych kategorii napływa kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata, które ocenia międzynarodowe jury złożone z fotografów, szefów agencji fotograficznych, wykładowców i kuratorów galerii. W efekcie za każdym razem otrzymujemy bardzo rozbudowaną, przekrojową i świetnie prezentującą się galerię finalistów.

Grand Prix

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)
 

Główne nagrody tym razem przypadły kobietom. Fotografem Roku w tegorocznej edycji wybrana została Isabella Tabacchi, która prezentuje cykl krajobrazów poświęconych Kamczatce. Z kolei za Talent Roku uznana została Niemka, Karoline Schneider, która zachwyciła jury cyklem kolodionowych portretów.

12 polskich fotografów z nagrodami

Zobacz wszystkie zdjęcia (40)
 

Jak niemal co roku, wśród nagrodzonych znaleźli się także Polacy. W tym roku nie zdobyliśmy co prawda pierwszego miejsca w żadnej z kategorii, ale rodzimi fotografowie mogą pochwalić się szeregiem wyróżnień. W sumie nagrody otrzymało 12 polskich fotografów: Grzegorz Sikorski (srebro w profesjonalnej kategorii Advertising / Fashion), Piotr Myszkowski (bronz w profesjonalnej kategorii Advertisign / Fashion, bronz w kategorii Editorial / Fashion), Marcin Giba (srebro w profesjonalnej kategorii Architecture / Cityscapes, bronz i srebro w kategorii Nature / Aerial), Ilias Georgiadis / Blow Up Press (srebro w profesjonalnej kategorii Book / Fine Art), Witold Dobrowolski (złoto i srebro w profesjonalnej kategorii Editorial / Political), Szymon Kaczmarczyk (złoto w profesjonalnej kategorii Fine Art / Still Life), Anna Chabrowska (srebro w kategorii Fine Art / Abstract), Edyta Trojanowska-Koch (bronz w kategorii Nature / Pets), Dominika Koszowska (złoto w kategorii Nature / Trees, srebro w kategorii Editorial / Photo Essay, bronz w kategorii Editorial / Sports), Hayden Singer (bronz w kategorii Fine Art / Nudes), Grzegorz Tatar (złoto w kategorii Nature / Aerial), Natalia Groza-Ejsmont (bronz w kategorii Nature Wildlife).

Zwycięskie zdjęcia z konkursu MIFA co roku prezentowane są na wystawach na terenie Rosji i Azji. Niestety w tym roku organizatorzy nie informują o planowanych ekspozycjach, co zapewne ma związek z trwającą pandemią. Już wcześniej twórcy informowali, że w tym roku wszelkie nagrody pieniężne przeznaczą na wsparcie wybranych przez zwycięzców fundacji.

Więcej informacji o konkursie, a także wszystkie zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji znajdziecie na stronie moscowfotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Cieszący się dużym uznaniem konkurs fotograficzny Leica Oskar Barnack Award odbywa się po raz 41. Właśnie udostępniono shortlistę finalistów, z których zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategorii...
21
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
14. Edycja konkursu iPhone Photography Awards udowadnia, że smartfony coraz bardziej są w stanie zastąpić zwykłe aparat. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej...
24
Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale
Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale
Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)