Polacy nagrodzeni w konkursie Moscow International Foto Awards 2020

Kolejny rok z rzędu konkurs MIFA kończy się szeregiem wyróżnień dla polskich twórców. Choć tym razem żaden z rodaków nie zdobył tytułu Fotografa Roku, to zdjęcia Polaków otrzymały wiele nagród w poszczególnych kategoriach.

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Moscow International Foto Awards to prestiżowy konkurs fotograficzny, mający za zadanie zaprezentować utalentowanych twórców kreatywnej społeczności w Rosji. Ponadto twórcy wydarzenia. współpracują ze zróżnicowaną grupą firm, organizacji i platform mediowych, co ma umożliwić efektywną promocję laueratów na scenie międzynarodowej.

Co roku do 10 konkursowych kategorii napływa kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata, które ocenia międzynarodowe jury złożone z fotografów, szefów agencji fotograficznych, wykładowców i kuratorów galerii. W efekcie za każdym razem otrzymujemy bardzo rozbudowaną, przekrojową i świetnie prezentującą się galerię finalistów.

Grand Prix

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)
 

Główne nagrody tym razem przypadły kobietom. Fotografem Roku w tegorocznej edycji wybrana została Isabella Tabacchi, która prezentuje cykl krajobrazów poświęconych Kamczatce. Z kolei za Talent Roku uznana została Niemka, Karoline Schneider, która zachwyciła jury cyklem kolodionowych portretów.

12 polskich fotografów z nagrodami

Zobacz wszystkie zdjęcia (40)
 

Jak niemal co roku, wśród nagrodzonych znaleźli się także Polacy. W tym roku nie zdobyliśmy co prawda pierwszego miejsca w żadnej z kategorii, ale rodzimi fotografowie mogą pochwalić się szeregiem wyróżnień. W sumie nagrody otrzymało 12 polskich fotografów: Grzegorz Sikorski (srebro w profesjonalnej kategorii Advertising / Fashion), Piotr Myszkowski (bronz w profesjonalnej kategorii Advertisign / Fashion, bronz w kategorii Editorial / Fashion), Marcin Giba (srebro w profesjonalnej kategorii Architecture / Cityscapes, bronz i srebro w kategorii Nature / Aerial), Ilias Georgiadis / Blow Up Press (srebro w profesjonalnej kategorii Book / Fine Art), Witold Dobrowolski (złoto i srebro w profesjonalnej kategorii Editorial / Political), Szymon Kaczmarczyk (złoto w profesjonalnej kategorii Fine Art / Still Life), Anna Chabrowska (srebro w kategorii Fine Art / Abstract), Edyta Trojanowska-Koch (bronz w kategorii Nature / Pets), Dominika Koszowska (złoto w kategorii Nature / Trees, srebro w kategorii Editorial / Photo Essay, bronz w kategorii Editorial / Sports), Hayden Singer (bronz w kategorii Fine Art / Nudes), Grzegorz Tatar (złoto w kategorii Nature / Aerial), Natalia Groza-Ejsmont (bronz w kategorii Nature Wildlife).

Zwycięskie zdjęcia z konkursu MIFA co roku prezentowane są na wystawach na terenie Rosji i Azji. Niestety w tym roku organizatorzy nie informują o planowanych ekspozycjach, co zapewne ma związek z trwającą pandemią. Już wcześniej twórcy informowali, że w tym roku wszelkie nagrody pieniężne przeznaczą na wsparcie wybranych przez zwycięzców fundacji.

Więcej informacji o konkursie, a także wszystkie zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji znajdziecie na stronie moscowfotoawards.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0
Powiązane artykuły