Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska – poznaliśmy zwycięzców

Ponad 35 tysięcy nadesłanych zdjęć, spośród nich najlepszą okazała się fotografia „Mała Dama” autorstwa Anny Piwowarskiej-Sosik, która została laureatką 12 edycji konkursu National Geographic Polska.

Autor: Michał Chrzanowski

23 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska już od ponad dekady budzi emocje wśród miłośników fotografii. Tylko do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 35 tysięcy zdjęć. Prace można było nadsyłać do pięciu kategorii: Ludzie, Zwierzęta, Krajobraz, Fotoreportaż i „Złap ten moment w Polsce”.

Jury – pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego – w składzie: Martyna Wojciechowska, Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz, jak co roku nie miało łatwego zadania. Które fotografie najlepiej reprezentują wartości National Geographic? Które zasługują na zwycięstwo? Obrady przedłużały się i obfitowały w gorące dyskusje, w trakcie których krystalizował się werdykt - mówią organizatorzy konkursu.

Laureatką Grand Prix tegorocznej edycji została Anna Piwowarska-Sosik. Jej zdjęcie „Mała Dama” niemal od razu przykuło uwagę jurorów. Ostatnie dni karnawału spędziłam w Neapolu. Spacerując ulicami miasta zauważyłam małą dziewczynkę, która zwróciła moją uwagę, ponieważ z niezwykłym spokojem pozowała do zdjęcia – opowiada laureatka nagrody Grand Prix, Anna Piwowarska-Sosik.

Poniżej prezentujemy galerię wszystkich zwycięzców poszczególnych kategorii Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

Więcej informacji oraz pełna galeria konkursowa zostanie opublikowana w październikowym wydaniu National Geographic Polska oraz na stronie internetowej national-geographic.pl.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Za nami kolejna edycja jednego z najważniejszych konkursów fotografii podróżniczej na świecie. Zobaczcie prace tegorocznych zwycięzców, wśród których znaleźli się także Polacy.
17
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
Wojtek Ryziński to fotograf mieszkający w Irlandii, a urodzony w Gliwicach. Pasjonat fotografii ulicznej oraz dokumentalnej, uczestnik wielu warsztatów fotograficznych.
21
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
Barbara Szydłowska została laureatka nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2024. Fotografka opowiada o zwycięskim kadrze. Zobaczcie wszystkich...
7
Powiązane artykuły