11. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

0
Maciej Luśtyk
3 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Ruszył nabór prac do 11. Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. Nowością w tegorocznej edycji jest są kategorie przeznaczone specjalnie dla użytkowników smartfonów. Zdjęcia można nadsyłać do 31 sierpnia 2015 roku.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska już od ponad dekady budzi emocje miłośników fotografii podróżniczej, ale nie tylko. W ciągu 10 lat trwania konkursu uczestnicy nadesłali łącznie prawie pół miliona zdjęć. Konkurs cieszył się na tyle dużą popularnością, że w 2006 roku centrala National Geographic Society w Waszyngtonie postanowiła rozwinąć tę inicjatywę i zamieniłą ją w międzynarodowy plebiscyt.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Tak o tegorocznej edycji wypowiada się redaktor naczelna polskiej edycji National Geographic, Martyna Wojciechowska - Wielki Konkurs Fotograficzny to coś więcej niż tylko konkurs. To wydarzenie, które od 2005 roku inspiruje fotografów w całej Polsce. W trakcie poprzednich 10 edycji udało się nam odkryć wiele talentów i pomóc im zaistnieć w świecie zawodowej fotografii, wesprzeć promocję ich pracy. Paweł Młodkowski został laureatem Grand Prix 4. edycji WKF, a dziś, po licznych wystawach, publikacjach na łamach National Geographic i innych magazynów sam został jurorem tego konkursu. Jestem pewna, że również w tym roku znajdziemy wielu zdolnych fotografów, a ich zdjęcia zmuszą nas wszystkich do zatrzymania się i refleksji. W tym roku postawiliśmy też naszym Czytelnikom nowe wyzwanie – idąc z duchem czasu, dodaliśmy nową kategorię specjalną ART MOVIE, w której wybierzemy i nagrodzimy najlepszy film krótkometrażowy. Już dziś jestem bardzo ciekawa nadesłanych prac i nie mogę się doczekać jak zawsze emocjonujących obrad Jury

W tegorocznej edycji zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 4 podstawowych kategoriach: krajobraz, ludzie, zwierzęta i reportaż, w dwóch kategoriach przeznaczonych dla użytkowników smartfonów: Xperia Street Photo i Xperia Art Movie. Do wszystkich kategorii fotograficznych można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć, z wyjątkiem fotoreportażu. W tej kategorii należy zgłosić sekwencję od 5 do 10 zdjęć. Do kategorii Art można zgłosić z kolei tylko jeden film.

Laureat głównej nagrody otrzyma: Smartfon Sony Xperia Z3, Zestaw słuchawkowy Xperia Z3 Headset SBH70, aparat Sony A6000 i voucher biura podróży ITAKA o wartości 5000 zł. Ponadto laureaci i wyróżnieni we wszystkich kategoriach otrzymają smartfony Sony Xperia M4 Aqua i Sony Xperia E4.

Finalistów poszczególnych etapów konkursu wyłoni jury w składzie: Tomasz Tomaszewski, Martyna Wojciechowska, Wojciech Franus, Grzegorz Leśniewski, Robert Wolański, Marek Arcimowicz i Paweł Młodkowski.

Więcej informacji znajdziecie na stronie National Geographic.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)