Clarissa Bonet “City Space”

Mimo że fotografia uliczna cieszy się coraz większą popularnością, w gąszczu zdjęć tego rodzaju coraz trudniej wypatrzeć autora, którego prace charakteryzowałyby się świeżością, na dłużej przyciągając naszą uwagę. Zobaczcie galerię zdjęć Clarissy Bonet, której seria “City Scape” łączy zmysłowość, głębokie kontrasty, wyczucie chwili i ciekawe kompozycje.
0
Maciej Luśtyk
11 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Clarissa Bonet żyje i pracuje w Chicago. W swoich pracach łączy fizyczność przestrzeni miejskiej z psychologicznymi aspektami ludzkiej natury. W zdjęciach stara się zawrzeć wpływ jaki miasto wywiera na jednostkę, tworząc jej unikalną zmysłową interpretację. Jej prace były wystawiane na licznych wystawach w kraju i za granicą i znajdują się zbiorach The Haggerty Museum, The South East Museum of Photography i The Museum of Contemporary Photography. Absolwentka wydziału fotografii Columbia College Chicago i University of Central Florida.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Cykl ”City Space” to ciekawe podejście do tematu fotografii ulicznej, idealnie wpisujące się opisane wyżej założenia pracy autorki. Kontrastowe, graficzne, pełne niedopowiedzeń zdjęcia tworzą jedyny w swoim rodzaju portret relacji między wielkim miastem, a człowiekiem, który na większości fotografii Clarissy Bonnet pozostaje anonimowy.

Zachęcamy też do zobaczenia pełnej galerii zdjęć autorki, którą znajdziecie na stronie clarissabonet.com.

Zdjęcia w galerii zostały wykorzystane za zgodą autorki zdjęć.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
25
3
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Wśród wyróżnionych fotografów w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej kolejny raz znalazło się duże grono polskich twórców. Zobaczcie najlepsze...
1
1
Łapacz cieni - o fotografii kolodionowej Shane’a Balkowitscha
Łapacz cieni - o fotografii kolodionowej Shane’a Balkowitscha
W 1881 roku w studiu fotograficznym Orlanda Scotta Goffa w Bismarck pojawia się Tatanka Iyotake, Siedzący Byk, legendarny wódz Indian Hunkpapa Lakota. 
441
3
Powiązane artykuły