Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Clarissa Bonet “City Space”

Mimo że fotografia uliczna cieszy się coraz większą popularnością, w gąszczu zdjęć tego rodzaju coraz trudniej wypatrzeć autora, którego prace charakteryzowałyby się świeżością, na dłużej przyciągając naszą uwagę. Zobaczcie galerię zdjęć Clarissy Bonet, której seria “City Scape” łączy zmysłowość, głębokie kontrasty, wyczucie chwili i ciekawe kompozycje.
0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Clarissa Bonet żyje i pracuje w Chicago. W swoich pracach łączy fizyczność przestrzeni miejskiej z psychologicznymi aspektami ludzkiej natury. W zdjęciach stara się zawrzeć wpływ jaki miasto wywiera na jednostkę, tworząc jej unikalną zmysłową interpretację. Jej prace były wystawiane na licznych wystawach w kraju i za granicą i znajdują się zbiorach The Haggerty Museum, The South East Museum of Photography i The Museum of Contemporary Photography. Absolwentka wydziału fotografii Columbia College Chicago i University of Central Florida.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Cykl ”City Space” to ciekawe podejście do tematu fotografii ulicznej, idealnie wpisujące się opisane wyżej założenia pracy autorki. Kontrastowe, graficzne, pełne niedopowiedzeń zdjęcia tworzą jedyny w swoim rodzaju portret relacji między wielkim miastem, a człowiekiem, który na większości fotografii Clarissy Bonnet pozostaje anonimowy.

Zachęcamy też do zobaczenia pełnej galerii zdjęć autorki, którą znajdziecie na stronie clarissabonet.com.

Zdjęcia w galerii zostały wykorzystane za zgodą autorki zdjęć.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
1
0
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
528
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
17
0
Powiązane artykuły