MFK 2013: Magazyn "Maj"

W tym roku Sekcja Eksperymentalna Miesiąca Fotografii w Krakowie przybierze kształt drukowanego magazynu "Maj", dla którego inspiracją był pierwszy polski magazyn lajfstajlowy "Ty i Ja". Prezentujemy backstage sesji Yulki Wilam i Kamila Zacharskiego, film z sesji Mateusza Sadowskiego i Marcina Różyca, rozkładówki pierwowzoru oraz zdjęcia, które znajdą się w magazynie "Maj".Backstage sesji zdjęciowej Mateusza Sadowskiego i Marcina Różyca dla magazynu "Maj". Wideo: miastogoryli.com

Po całkowicie interaktywnej wystawie pokazywanej w Bunkrze Sztuki w roku 2012 druga odsłona Sekcji eksperymentalnej przybierze kształt drukowanego magazynu "Maj". Do pracy nad projektem zaproszono specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się zawodowo modą. Rezultatem ich pracy będzie 200-stronicowy magazyn zawierający teksty, ilustracje, eseje wizualne oraz sesje zdjęciowe. Twórcy Sekcji eksperymentalnej inspirowali się pierwszym polskim magazynem lifestyle'owym "Ty i ja".

Zgodnie z eksperymentalną ideą Sekcji zdecydowaliśmy się zaprosić do udziału w niej tych, którzy tworzą polską modę, komentują ją i przedstawiają. Każda z tych osób ma już ugruntowaną pozycję i projekty, z których jest znana. Magazyn "Maj" ma stanowić artystyczną refleksję na temat ich pracy i wrażliwości, a także stanowić przyczynek do myślenia o polskim stylu życia. Inspiracją dla nas był pierwszy polski magazyn lajfstajlowy "Ty i Ja" - mówi redaktor naczelna magazynu "Maj", Karolina Sulej.

Do pracy nad wspólnym magazynem zasiedli między innymi: Philip Niedenthal z "Harper's Bazaar", Mikołaj Komar z "K MAG", Janusz Noniewicz z Katedry Mody warszawskiej ASP, krytyk mody Marcin Różyc, wice naczelna "Przekroju" Hanna Rydlewska, producentka, managerka i organizatorka pokazów Anna Żurawska oraz fotografka Zuza Krajewska. Nad całością czuwa Raphaëlle Stopin, dyrektor artystyczna Festiwalu Fotografii Mody w Hyeres, która podjęła się roli doradczyni projektu.

Postępy w pracy nad magazynem możecie sledzić na bieżąco na: www.magazyn.photomonth.com

Zobacz wszystkie zdjęcia (17)

 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1