MFK 2013: Magazyn "Maj"

W tym roku Sekcja Eksperymentalna Miesiąca Fotografii w Krakowie przybierze kształt drukowanego magazynu "Maj", dla którego inspiracją był pierwszy polski magazyn lajfstajlowy "Ty i Ja". Prezentujemy backstage sesji Yulki Wilam i Kamila Zacharskiego, film z sesji Mateusza Sadowskiego i Marcina Różyca, rozkładówki pierwowzoru oraz zdjęcia, które znajdą się w magazynie "Maj".

Autor: Marcin Grabowiecki

26 Kwiecień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty

Backstage sesji zdjęciowej Mateusza Sadowskiego i Marcina Różyca dla magazynu "Maj". Wideo: miastogoryli.com

Po całkowicie interaktywnej wystawie pokazywanej w Bunkrze Sztuki w roku 2012 druga odsłona Sekcji eksperymentalnej przybierze kształt drukowanego magazynu "Maj". Do pracy nad projektem zaproszono specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się zawodowo modą. Rezultatem ich pracy będzie 200-stronicowy magazyn zawierający teksty, ilustracje, eseje wizualne oraz sesje zdjęciowe. Twórcy Sekcji eksperymentalnej inspirowali się pierwszym polskim magazynem lifestyle'owym "Ty i ja".

Zgodnie z eksperymentalną ideą Sekcji zdecydowaliśmy się zaprosić do udziału w niej tych, którzy tworzą polską modę, komentują ją i przedstawiają. Każda z tych osób ma już ugruntowaną pozycję i projekty, z których jest znana. Magazyn "Maj" ma stanowić artystyczną refleksję na temat ich pracy i wrażliwości, a także stanowić przyczynek do myślenia o polskim stylu życia. Inspiracją dla nas był pierwszy polski magazyn lajfstajlowy "Ty i Ja" - mówi redaktor naczelna magazynu "Maj", Karolina Sulej.

Do pracy nad wspólnym magazynem zasiedli między innymi: Philip Niedenthal z "Harper's Bazaar", Mikołaj Komar z "K MAG", Janusz Noniewicz z Katedry Mody warszawskiej ASP, krytyk mody Marcin Różyc, wice naczelna "Przekroju" Hanna Rydlewska, producentka, managerka i organizatorka pokazów Anna Żurawska oraz fotografka Zuza Krajewska. Nad całością czuwa Raphaëlle Stopin, dyrektor artystyczna Festiwalu Fotografii Mody w Hyeres, która podjęła się roli doradczyni projektu.

Postępy w pracy nad magazynem możecie sledzić na bieżąco na: www.magazyn.photomonth.com

Zobacz wszystkie zdjęcia (17)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia naukowe 2024 roku! Towarzystwo Królewskie wyłoniło zwycięzców
Oto najlepsze zdjęcia naukowe 2024 roku! Towarzystwo Królewskie wyłoniło zwycięzców
Nie jest to konkurs dla zwykłych fotografów. Jury Royal Society Publishing Photography Competition wybiera najlepsze zdjęcia naukowe z całego świata, reprezentujące obszary astronomii, nauk o...
31
Nie ma dla mnie wyraźnej granicy między fotografią uliczną, a dokumentalną - Skander Khlif
Nie ma dla mnie wyraźnej granicy między fotografią uliczną, a dokumentalną - Skander Khlif
Fotografia to dla niego sposób na odkrywanie życia, nawiązywanie więzi i ciągłe uczenie się. Dziś mieszka w Monachium, ale wciąż realizuje projekty fotograficzne w swojej ojczyźnie - Tunezji.
13
Wschodni Londyn w kadrach Chrisa Dorley-Browna
Wschodni Londyn w kadrach Chrisa Dorley-Browna
Chris Dorley-Brown dokumentuje życie i zmiany zachodzące we wschodnim Londynie, szczególnie w dzielnicy Hackney. Jego fotografie ukazują codzienność tej różnorodnej, wielokulturowej części...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)