5-bój fotopolis.pl 2013 rozstrzygnięty!

Dziś wybraliśmy laureatów V rundy 5-boju fotopolis.pl 2013 oraz zwycięzcę dodatkowej rundy - konkursu Fuji Instax. Tym samym doszliśmy do końca naszego corocznego konkursu i poznaliśmy laureata Grand Prix!


Jury V rundy 5-boju fotopolis.pl 2013 obradowało w gronie redaktorów fotopolis.pl. Naszym gościem była Joanna Czechowska z Fujifilm. Pierwsze miejsce w ostatniej rundzie przyznaliśmy Pawłowi Stelmachowi. Jego cykl w ciekawy wizualnie sposób obrazuje najbardziej zagadkowy z żywiołów. Na drugim miejscu znalazł się Luka Łukasiak, który podszedł zupełnie inaczej do tematu. Postanowił sportretować człowieka, który urodził się w 1917 roku i przez blisko 100 lat "zwiedził przeróżne kosmosy". Od planety wojny, poprzez daleką Rosję, artystyczne salony Polski, Stanów czy Australii nigdy do końca nie osiądzie na Ziemi. Jego kosmosem zawsze była sztuka i wszystko co jej pokrewne - pisze autor. Na podium trafiła także Karina Wojciechowska, która zamyka listę nagrodzonych w tegorocznym 5-boju fotopolis.pl.

Dziś wybraliśmy również laureata dodatkowej rundy - konkursu Fuji Instax. Najciekawsze prace wykonane aparatem Instax o tematyce związanej z żywiołami nadesłał naszym zdaniem Tomasz Zdaniak, autor cyklu fotografii będących zapisem jego "przygody" z Instaxem Wide. Mimo, że warunkiem konkursu nie było zinterpretowanie wszystkich żywiołów, taka rama dała mi ciekawą przestrzeń kreacji. Cykl "Jestem żywiołami" to autoportrety nawiązujące do elementów natury, z którymi mam kontakt na co dzień. Dziwnie wyglądające skany to oczywiście Instaksy Wide, pozbawione ochronnego plastiku. Tomasz Zdaniak otrzymuje 3 dodatkowe punkty do Grand Prix oraz dodatkową nagrodę od Fujifilm: wkłady do Instaksa o wartości 500 zł oraz komplet przyborów do scrapbookingu o wartości 200 zł.

Laureaci V rundy otrzymają poniższe nagrody:


Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Paweł Stelmach

2. miejsce oraz 8 punktów: Luka Łukasiak3. miejsce oraz 6 punktów: Karina Wojciechowska4. miejsce oraz 4 punkty: Marcin Opaczyński


5. miejsce oraz 2 punkty: Paweł Wewiórski6. miejsce oraz 1 punkt: Stanisław PytelLaureat dodatkowej rundy - konkursu Fuji Instax: Tomasz Zdaniak otrzymuje dodatkowe 3 punkty.Klasyfikacja po piątej rundzie 5-boju 2013 prezentuje się następująco:
 1. Paweł Stelmach, 38 pkt.
 2. Luka Łukasiak, 22 pkt.
 3. Paweł Wewiórski, 14 pkt.
 4. Tomasz Zdaniak, 13 pkt.Stanisław Pytel, 13 pkt.
 5. Patryk Piłasiewicz, 9 pkt.
 6. Paweł Prus, 8 pkt.Anna Kopeć, 8 pkt.Karina Wojciechowska, 8 pkt.
 7. Radosław Sidor, 6 pkt.
 8. Marcin Klepacki, 4 pkt.Marcin Opaczyński, 4pkt.Jakub Krawiec, 4 pkt.
 9. Igor Pisuk, 2 pkt.Tadeusz Adamczuk, 2 pkt.
 10. Sławomir Głowacki, 1 pktArtur Biernat, 1 pktCezary Dębowski, 1 pkt


 11. Z powyższej klasyfikacji jasno wynika, że zwycięzcą 5-boju fotopolis.pl zostaje Paweł Stelmach, który zgromadził na swoim koncie 38 punktów! Autor aż trzykrotnie zdobył pierwsze miejsce w naszym konkursie.

  Gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim innym, którzy wzięli udział w konkursie.

  Na laureata Grand Prix czeka Fujifilm X100 Black Limited Edition, generator błyskowy Fomei Panther 600 Mini, drukarkę Epson L800, tablet Wacom Intuos 5 Touch, dysk Seagate Central 4 TB, Warsztaty Fotografii Portretowej w Akademii Fotografii, dzień zdjęciowy w Studio Bank z wykorzystaniem oświetlenia Broncolor i sprzętu zdjęciowego Nikon i Zeiss oraz wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka o tematyce fotograficznej i gadżety Fujifilm.

  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się jeszcze w grudniu 2013 roku podczas 12. urodzin fotopolis.pl.

Komentarze
Polecane artykuły
Nadchodzi Photo Mechanic 6. Program do katalogowania zdjęć ma być jeszcze szybszy i wydajniejszy
19 Mar 2019
Nowy i bardziej intuicyjny interfejs, a także zwiększona wydajność i stabilność - to tylko niektóre z usprawnień, jakie mamy otrzymać w nadchodzącym Photo Mechanic 6. Premiera programu już 25 marca.
0
11. edycja spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“ rusza już 25 marca
19 Mar 2019
Nadchodzi kolejna odsłona „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“. W ramach 11. edycji odbędzie się siedem spotkań, których gośćmi będą: Tomasz Lazar, Wojtek Wieteska, Justyna Mielnikiewicz, Anna Brzezińska, Todd Hido, Michał Szlaga i Erik Kessels.
0
LEE100 - nowy system filtrów prostokątnych
18 Mar 2019
Po 25 latach, znany producent filtrów i akcesoriów odświeża znany i lubiany system filtrów prostokątnych. Uchwyt Lee 100 wprowadza szereg nowych funkcji i udogodnień.
0
Thingyfy Pinhole Pro X - pierwszy otworkowy zoom na świecie
18 Mar 2019
Podczas największych brytyjskich targów fotograficznych The Photography Show 2019, firma Thingyfy pokazała kolejny oryginalny “obiektyw” otworkowy. Co ciekawe, tym razem konstrukcja umożliwi nam regulację ogniskowej.
3