5-bój fotopolis.pl 2013 rozstrzygnięty!

Dziś wybraliśmy laureatów V rundy 5-boju fotopolis.pl 2013 oraz zwycięzcę dodatkowej rundy - konkursu Fuji Instax. Tym samym doszliśmy do końca naszego corocznego konkursu i poznaliśmy laureata Grand Prix!
0

Autor: Marcin Grabowiecki

26 Listopad 2013
Artykuł na: 4-5 minut

Jury V rundy 5-boju fotopolis.pl 2013 obradowało w gronie redaktorów fotopolis.pl. Naszym gościem była Joanna Czechowska z Fujifilm. Pierwsze miejsce w ostatniej rundzie przyznaliśmy Pawłowi Stelmachowi. Jego cykl w ciekawy wizualnie sposób obrazuje najbardziej zagadkowy z żywiołów. Na drugim miejscu znalazł się Luka Łukasiak, który podszedł zupełnie inaczej do tematu. Postanowił sportretować człowieka, który urodził się w 1917 roku i przez blisko 100 lat "zwiedził przeróżne kosmosy". Od planety wojny, poprzez daleką Rosję, artystyczne salony Polski, Stanów czy Australii nigdy do końca nie osiądzie na Ziemi. Jego kosmosem zawsze była sztuka i wszystko co jej pokrewne - pisze autor. Na podium trafiła także Karina Wojciechowska, która zamyka listę nagrodzonych w tegorocznym 5-boju fotopolis.pl.

Dziś wybraliśmy również laureata dodatkowej rundy - konkursu Fuji Instax. Najciekawsze prace wykonane aparatem Instax o tematyce związanej z żywiołami nadesłał naszym zdaniem Tomasz Zdaniak, autor cyklu fotografii będących zapisem jego "przygody" z Instaxem Wide. Mimo, że warunkiem konkursu nie było zinterpretowanie wszystkich żywiołów, taka rama dała mi ciekawą przestrzeń kreacji. Cykl "Jestem żywiołami" to autoportrety nawiązujące do elementów natury, z którymi mam kontakt na co dzień. Dziwnie wyglądające skany to oczywiście Instaksy Wide, pozbawione ochronnego plastiku. Tomasz Zdaniak otrzymuje 3 dodatkowe punkty do Grand Prix oraz dodatkową nagrodę od Fujifilm: wkłady do Instaksa o wartości 500 zł oraz komplet przyborów do scrapbookingu o wartości 200 zł.

Laureaci V rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:

1. miejsce oraz 10 punktów: Paweł Stelmach

2. miejsce oraz 8 punktów: Luka Łukasiak

3. miejsce oraz 6 punktów: Karina Wojciechowska

4. miejsce oraz 4 punkty: Marcin Opaczyński

5. miejsce oraz 2 punkty: Paweł Wewiórski

6. miejsce oraz 1 punkt: Stanisław Pytel

Laureat dodatkowej rundy - konkursu Fuji Instax: Tomasz Zdaniak otrzymuje dodatkowe 3 punkty.

Klasyfikacja po piątej rundzie 5-boju 2013 prezentuje się następująco:

  1. Paweł Stelmach, 38 pkt.
  2. Luka Łukasiak, 22 pkt.
  3. Paweł Wewiórski, 14 pkt.
  4. Tomasz Zdaniak, 13 pkt.Stanisław Pytel, 13 pkt.
  5. Patryk Piłasiewicz, 9 pkt.
  6. Paweł Prus, 8 pkt.Anna Kopeć, 8 pkt.Karina Wojciechowska, 8 pkt.
  7. Radosław Sidor, 6 pkt.
  8. Marcin Klepacki, 4 pkt.Marcin Opaczyński, 4pkt.Jakub Krawiec, 4 pkt.
  9. Igor Pisuk, 2 pkt.Tadeusz Adamczuk, 2 pkt.
  10. Sławomir Głowacki, 1 pktArtur Biernat, 1 pktCezary Dębowski, 1 pkt

Z powyższej klasyfikacji jasno wynika, że zwycięzcą 5-boju fotopolis.pl zostaje Paweł Stelmach, który zgromadził na swoim koncie 38 punktów! Autor aż trzykrotnie zdobył pierwsze miejsce w naszym konkursie.

Gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim innym, którzy wzięli udział w konkursie.

Na laureata Grand Prix czeka Fujifilm X100 Black Limited Edition, generator błyskowy Fomei Panther 600 Mini, drukarkę Epson L800, tablet Wacom Intuos 5 Touch, dysk Seagate Central 4 TB, Warsztaty Fotografii Portretowej w Akademii Fotografii, dzień zdjęciowy w Studio Bank z wykorzystaniem oświetlenia Broncolor i sprzętu zdjęciowego Nikon i Zeiss oraz wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka o tematyce fotograficznej i gadżety Fujifilm.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się jeszcze w grudniu 2013 roku podczas 12. urodzin fotopolis.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
33
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
9
0
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego na świecie
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego...
W Londynie przyznano najbardziej prestiżowe nagrody świata fotografii przyrodniczej. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)