5-bój fotopolis.pl 2010 - wyniki IV rundy

Jury składające się z redaktorów fotopolis.pl rozstrzygnęło wczoraj IV rundę Pięcioboju fotograficznego. Jej tematem była "Wytrzymałość". Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych fotografii i poznania lidera klasyfikacji Grand Prix.
Wczoraj rozstrzygnęliśmy IV rundę naszego Pięcioboju fotograficznego. Jury składające się z redaktorów fotopolis.pl wybrało sześciu autorów, którzy przyslali - naszym zdaniem - najciekawsze prace. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Gniadek, autor dokumentalnych portretów "obrońców krzyża" trwających na Krakowskim Przedmieściu mimo nocy i złej pogody. Drugie miejsca zajęła Izabela Urbaniak, autorka zdjęcia zrobionego na lekcji baletu. Wytrzymałość jest tutaj pokazana przez kontrast - dwie dziewczynki, które jeszcze dają radę i trzecia, która już nie dała. Trzecia nagroda powędruje do Artura Żery, który jest autorem ciekawego cyklu zdjęć ukazującego eksplorację jaskini. Poza tym postanowiliśmy wyróżnić fotograficzny żart Pawła Baldaufa oraz zdjęcia Marcina Opałczynskiego i Jarosława Respondka.

Przypominamy, że w tej chwili trwa już V runda zatytułowana "Uczciwość". Mimo że IV runda wyłoniła lidera, różnice punktowe w czołówce są niewielkie i ciągle dużo osób ma szansę na nagrodę Grand Prix o wartości 20 000 złotych.

Oto nagrody, które otrzymają zwycięzcy rozstrzygniętej wczoraj IV rundy 5-boju.


Wyniki:

1. miejsce oraz 10 punktów: Łukasz Gniadek
"Straż nocna", fot. Łukasz Gniadek

"Straż nocna", fot. Łukasz Gniadek

"Straż nocna", fot. Łukasz Gniadek


2. miejsce oraz 8 punktów: Izabela Urbaniak
"Szkoła baletowa", fot. Izabela Urbaniak


3. miejsce oraz 6 punktów: Artur Żera
Pokonywanie przesmyku w silnym nurcie podziemnej rzeki o temperaturze poniżej 3 st. C - Jaskinia Wodna pod Pisaną, fot. Artur Żera


4. miejsce oraz 4 punkty: Paweł Baldauf


5. miejsce oraz 2 punkty: Marcin Opałczyński
"Bieg katorżnika", fot. Marcin Opałczyński


6. miejsce oraz 1 punkt: Jarosław Respondek
"Po meczu rugby. Żeby tak wyglądać, najpierw trzeba wytrzymać zarówno fizycznie jak i psychicznie na boisku.", fot. Jarosław Respondek


Klasyfikacja po czwartej rundzie 5-boju prezentuje się następująco:
  1. Łukasz Gniadek, 12 pkt.
  2. Kacper Stolorz, 10 pkt.Rafał Trubisz, 10 pkt.Krzysztof Nowak, 10 pkt.
  3. Izabela Urbaniak, 9 pktJarosław Respondek, 9 pkt.
  4. Paweł Baldauf, 8 pkt.Adam Chrabąszcz, 8 pkt.Stefan Żarczyński, 8 pkt.
  5. Michał Matys, 6 pkt.Sebastian Góra, 6 pkt.Bartłomiej Busz, 6 pkt.Artur Żera, 6 pkt.
  6. Zuzanna Kaczmarska, 4 pkt.Anna Kulasek, 4 pkt.
  7. Piotr Woliński, 2 pkt.Tomasz Zdaniak, 2 pkt.Marcin Opałczyński, 2 pkt.
  8. Paweł Galos, 1 pktRafał Wojnowski, 1 pkt
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica M10-P - flagowiec w dyskretnym wydaniu
21 Sie 2018
Najnowsza konstrukcja Leiki zamyka funkcjonalność modelu M10 w nieco mniej rzucającej się w oczy obudowie, bez słynnej czerwonej kropki. Jednak wygląd to nie jedyna zmiana jaką dostrzeżemy w modelu M10-P.
0
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
1