5-bój fotopolis.pl 2010 - wyniki IV rundy

Jury składające się z redaktorów fotopolis.pl rozstrzygnęło wczoraj IV rundę Pięcioboju fotograficznego. Jej tematem była "Wytrzymałość". Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych fotografii i poznania lidera klasyfikacji Grand Prix.
Wczoraj rozstrzygnęliśmy IV rundę naszego Pięcioboju fotograficznego. Jury składające się z redaktorów fotopolis.pl wybrało sześciu autorów, którzy przyslali - naszym zdaniem - najciekawsze prace. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Gniadek, autor dokumentalnych portretów "obrońców krzyża" trwających na Krakowskim Przedmieściu mimo nocy i złej pogody. Drugie miejsca zajęła Izabela Urbaniak, autorka zdjęcia zrobionego na lekcji baletu. Wytrzymałość jest tutaj pokazana przez kontrast - dwie dziewczynki, które jeszcze dają radę i trzecia, która już nie dała. Trzecia nagroda powędruje do Artura Żery, który jest autorem ciekawego cyklu zdjęć ukazującego eksplorację jaskini. Poza tym postanowiliśmy wyróżnić fotograficzny żart Pawła Baldaufa oraz zdjęcia Marcina Opałczynskiego i Jarosława Respondka.

Przypominamy, że w tej chwili trwa już V runda zatytułowana "Uczciwość". Mimo że IV runda wyłoniła lidera, różnice punktowe w czołówce są niewielkie i ciągle dużo osób ma szansę na nagrodę Grand Prix o wartości 20 000 złotych.

Oto nagrody, które otrzymają zwycięzcy rozstrzygniętej wczoraj IV rundy 5-boju.


Wyniki:

1. miejsce oraz 10 punktów: Łukasz Gniadek
"Straż nocna", fot. Łukasz Gniadek

"Straż nocna", fot. Łukasz Gniadek

"Straż nocna", fot. Łukasz Gniadek


2. miejsce oraz 8 punktów: Izabela Urbaniak
"Szkoła baletowa", fot. Izabela Urbaniak


3. miejsce oraz 6 punktów: Artur Żera
Pokonywanie przesmyku w silnym nurcie podziemnej rzeki o temperaturze poniżej 3 st. C - Jaskinia Wodna pod Pisaną, fot. Artur Żera


4. miejsce oraz 4 punkty: Paweł Baldauf


5. miejsce oraz 2 punkty: Marcin Opałczyński
"Bieg katorżnika", fot. Marcin Opałczyński


6. miejsce oraz 1 punkt: Jarosław Respondek
"Po meczu rugby. Żeby tak wyglądać, najpierw trzeba wytrzymać zarówno fizycznie jak i psychicznie na boisku.", fot. Jarosław Respondek


Klasyfikacja po czwartej rundzie 5-boju prezentuje się następująco:
  1. Łukasz Gniadek, 12 pkt.
  2. Kacper Stolorz, 10 pkt.Rafał Trubisz, 10 pkt.Krzysztof Nowak, 10 pkt.
  3. Izabela Urbaniak, 9 pktJarosław Respondek, 9 pkt.
  4. Paweł Baldauf, 8 pkt.Adam Chrabąszcz, 8 pkt.Stefan Żarczyński, 8 pkt.
  5. Michał Matys, 6 pkt.Sebastian Góra, 6 pkt.Bartłomiej Busz, 6 pkt.Artur Żera, 6 pkt.
  6. Zuzanna Kaczmarska, 4 pkt.Anna Kulasek, 4 pkt.
  7. Piotr Woliński, 2 pkt.Tomasz Zdaniak, 2 pkt.Marcin Opałczyński, 2 pkt.
  8. Paweł Galos, 1 pktRafał Wojnowski, 1 pkt
 
Komentarze
Polecane artykuły
Żyjesz z pasją? Pokaż ją z Samyangiem AF 14 mm f/2.8 i wygraj swój własny egzemplarz
20 Paź 2018
Wspólnie z Foto-Techniką, wyłącznym dystrybutorem marki Samyang w Polsce, wystartowaliśmy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli sprawdzić w boju wysokiej jakości, szerokokątny obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8. Autor najlepszego testu otrzyma swój własny egzemplarz tego modelu z mocowaniem Nikon lub Canon.
0
Zawiedzeni możliwościami filmowymi Canona EOS R? Magic Lantern już nad nim pracuje
19 Paź 2018
Oprogramowanie Magic Lantern znane jest chyba wszystkim, którzy na przestrzenie ostatniej dekady zgłębiali temat filmowania lustrzankami Canona. W przypadku niektórych modeli pozwala ono diametralnie rozszerzyć możliwości filmowe aparatu. Teraz jego twórcy biorą na warsztat model EOS R.
0
Magda Franczak, „Kaduk“ - najnowsza wystawa w ramach projektu „Żywe Archiwa”
19 Paź 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Żywe Archiwa”. Nowa wystawa „Kaduk“ jest pod wieloma względami inna od wcześniejszych. Magdalena Franczak podjęła się reinterpretacji zbioru anonimowych portretów ocalonych od zapomnienia.
0
Amundsen Photo Awards - pozostał miesiąc na zgłaszanie prac
19 Paź 2018
“Poszukujemy zdjęć nietuzinkowych, odkrywających nieznane, wyjątkowych w formie i przekazie. Nie tylko z najodleglejszych zakątków świata” - mówią organizatorzy konkursu. Amundsen Photo Awards czeka na zgłoszenia jeszcze do 18 listopada.
0