5-bój fotopolis.pl, runda V: Uczciwość

Dziś rusza ostatnia już runda tegorocznego 5-boju fotopolis.pl. To już naprawdę ostatnia szansa, żeby wziąć w nim udział. Nie mamy jeszcze jednoznacznego faworyta, więc cały czas można walczyć o warte 20 000 zł Grand Prix!

Tematem V rundy jest "Uczciwość". Doskonale wiemy jak to jest być uczciwym w życiu. Uczciwość to zachowywanie uznanych norm moralnych. To zarówno cecha charakteru jak i konkretne postępowanie w danych okolicznościach. W sporcie o uczciwości mówimy jako o postępowniu w zgodzie z regułami "fair play". Chociaż do przestrzegania ich jest zobowiązany każdy zawodnik to nie wszystkim się to udaje. To prawdopodobnie jeden z trudniejszych tematów tegorocznego pięcioboju. Odpowiedź na pytanie jak go zinterpretować pozostawiamy Wam. Uruchomcie swoją wyobraźnię, postarajcie się uciec od utartych schematów i przesyłajcie nam swoje zdjęcia. Pamiętajcie, że Wasza idea powinna być zrozumiała i czytelna dla szerokiego grona odbiorców bez dodatkowego komentarza, który jednak możecie zamieścić. Życzymy powodzenia!

Zdjęcia należy zgłaszać na stronie: 5boj.fotopolis.pl.

Na Wasze prace czekamy do 30 listopada 2010.


Ogłoszenie rundy: 2 listopada 2010
Termin nadsyłania prac: 30 listopada 2010


Nagrody i punktacja do Grand Prix w IV rundzie: i 8 punktów;
Kurs Photoshopa w Akademii Fotografii i 6 punktów;
miejsce: 4 punkty;
miejsce: 2 punkty;
miejsce: 1 punkt]Dodatkowo wszyscy laureaci dostaną fotoksiążki CEWE oraz książki wydawnictwa Galaktyka.

Przypominamy o dokładnym przeczytaniu regulaminu ze szczególnym zwróceniem uwagi na warunki techniczne nadsyłanych zdjęć.

Nasz konkurs składa się z pięciu rund, w których musicie zmierzyć się z różnymi tematami. W każdej z nich możecie wygrać cenne nagrody oraz dostać od 1 (za VI miejsce) do 10 punktów (za I miejsce). Zdobywca największej liczby punktów zostaje laureatem Grand Prix i dostaje nagrody o łącznej wartości 20 000 zł!

 
Komentarze
Polecane artykuły
Holga Printer - tania drukarka do instaksów, która nie potrzebuje zasilania
16 Paź 2018
Chyba trudno o osobę, której nie świecą się oczy na widok zdjęć natychmiastowych. W dobie smartfonów, coraz większą popularnością cieszą się drukarki, które pozwalają w ten sposób drukować zdjęcia z telefonu. Zwykle jednak nie należą one do tanich.
0
TourBox to niedroga konsola, która usprawni pracę w programach graficznych
16 Paź 2018
Choć może to brzmieć niewiarygodnie, często fotografowie spędzają znacznie więcej czasu na obróbce niż samym wykonywaniu zdjęć. Nic dziwnego, że wciąż powstają rozwiązania, które mają ten proces przyspieszyć. Twórcy konsoli TourBox obrali przy tym bardzo ciekawy kierunek.
0
Zeiss Batis 40 mm f/2 Close Focus - znamy polską cenę i dostępność
16 Paź 2018
Zeiss Batis 40 mm f / 2 CF to już piąty obiektyw z tej serii do pełnoklatkowych aparatów Sony. Kompaktowy odporny na warunki pogodowe, minimalistyczny design z charakterystycznym wbudowanym wyświetlaczem OLED oraz ponadprzeciętna optyka, uniwersalna ogniskowa i krótka minimalna odległość ostrzenia mają sprawić, że znajdzie się dla niego miejsce w arsenale wielu fotografów.
0
„Zbrodnia“ to pierwsza w Polsce indywidualna wystawa prac Mac'a Adamsa
16 Paź 2018
Już 25 października w przestrzeniach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie odbędzie się wernisaż fotografii Maca Adamsa. „Zbrodnia“ to „sytuacje niejednoznaczne i równocześnie niepokojące, zdjęcia manipulujące percepcją widza“.
0