Wyniki konkursu Red Bull Illume 2010

Zwycięzcą konkursu Red Bull Illume 2010 został Chris Burkard ze Stanów Zjednoczonych. Nagrodzona fotografia przedstawia surfera w złotym świetle Zachodniego Wybrzeża Chile. Dwudziestoczteroletni fotograf pokonał blisko 5000 osób, które zgłosiły swoje zdjęcia do konkursu. Nagrodę w kategorii "Spirit" zdobył Polak - Adam Kokot.
0
Marcin Grabowiecki
1 Wrzesień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
(c) Chris Burkard / Red Bull Illume
Na konkurs Red Bull Illume 2010 wpłynęło 22 764 zdjęć 4377 fotografów ze 112 krajów. Składające się 53 jurorów jury wybrało dziesięć zdjęć, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach. Miło nam poinformować, że nagrodę w kategorii "Spirit" otrzymał nasz rodak - Adam Kokot.

Najlepszym zdjęciem sportowym i najlepszym zdjęciem akcji zostało okrzyknięte zdjęcie mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Chrisa Burkarda. Zawodnik, którego miniaturę widzimy pośród fal to Peter Mendia, a fotografia została wykonana w Buchupureo w Chile.

Światło, wiatr, fala - wszystko było perfekcyjne. Jakby cała natura połączyła się w idealnej harmonii. A w środku tego wszystkiego - Peter... - wspomina laureat, który otrzymał aparat Leica S2 razem z obiektywami.

Więcej informacji na temat konkursu oraz zdjęcia nagrodzone w poszczególnych kategoriach znajdziemy na stronie: www.redbullillume.com.
(c) Adam Kokot / Red Bull Illume

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie...
20
0
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Absolwent politologii po kilku latach pracy biurowej zdecydował się porzucić pracę, rutynę i wygody i wyruszyć w podróż - początkowo bez aparatu. Dziś Luca Vasconi...
23
1
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Główną nagrodę w piątej edycji konkursu zdobył Brytyjczyk Jonathan Banks za zdjęcie “A Boy in the Crowd”, które okazało się najlepsze spośród fotografii zgłoszonych przez autorów ze 161...
87
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)