Wyniki konkursu Red Bull Illume 2010

Zwycięzcą konkursu Red Bull Illume 2010 został Chris Burkard ze Stanów Zjednoczonych. Nagrodzona fotografia przedstawia surfera w złotym świetle Zachodniego Wybrzeża Chile. Dwudziestoczteroletni fotograf pokonał blisko 5000 osób, które zgłosiły swoje zdjęcia do konkursu. Nagrodę w kategorii "Spirit" zdobył Polak - Adam Kokot.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

1 Wrzesień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
(c) Chris Burkard / Red Bull Illume

Na konkurs Red Bull Illume 2010 wpłynęło 22 764 zdjęć 4377 fotografów ze 112 krajów. Składające się 53 jurorów jury wybrało dziesięć zdjęć, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach. Miło nam poinformować, że nagrodę w kategorii "Spirit" otrzymał nasz rodak - Adam Kokot.

Najlepszym zdjęciem sportowym i najlepszym zdjęciem akcji zostało okrzyknięte zdjęcie mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Chrisa Burkarda. Zawodnik, którego miniaturę widzimy pośród fal to Peter Mendia, a fotografia została wykonana w Buchupureo w Chile.

Światło, wiatr, fala - wszystko było perfekcyjne. Jakby cała natura połączyła się w idealnej harmonii. A w środku tego wszystkiego - Peter... - wspomina laureat, który otrzymał aparat Leica S2 razem z obiektywami.

Więcej informacji na temat konkursu oraz zdjęcia nagrodzone w poszczególnych kategoriach znajdziemy na stronie: www.redbullillume.com.

(c) Adam Kokot / Red Bull Illume
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
41
3
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
33
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
9
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)