Red Bull Illume 2016 - najbardziej ekstremalny konkurs fotografii sportowej powraca

0
Maciej Luśtyk
17 Wrzesień 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Po 2 latach przerwy powraca konkurs Red Bull Illume, którego celem jest prezentacja najlepszych i najbardziej kreatywnych fotografii podejmujących temat sportów akcji i towarzyszącej im kultury. W nadchodzącej edycji pojawi się także osobna kategoria dla zdjęć wykonanych smartfonem. Zgłoszenia będzie można nadsyłać od 1 grudnia 2015 roku.

Red Bull Illume to jeden z najciekawszych konkursów kierowanych do fotografów i miłośników sportów ekstremalnych. Poprzednie edycje odkryły wiele świetnych, zapadających w pamięć zdjęć, z których kilka możecie zobaczyć w galerii poniżej. Do ostatniej edycji plebiscytu swoje prace zgłosiło prawie 6500 fotografów ze 124 krajów, a organizatorzy liczą, że bieżąca edycja będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. W skład jury Red Bull Illume 2016 wejdzie 50 fotoedytorów z najważniejszych magazynów sportowych z całego świata.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

W startującym niebawem konkursie zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 11 kategoriach: Zbliżenie, Energia, Efekty specjalne, Lifestyle, Arcydzieło, Nowa kreatywność, Miejsce, Sekwencja, Klimat, Skrzydła. Po raz pierwszy pojawiła też kategoria Mobile, przeznaczona dla zdjęć zrobionych za pomocą smartfonów i tabletów.

Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu najbardziej znanych firm fotograficznych i sportowych. Dokładna lista nagród nie jest jednak jeszcze znana.

Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas gali finałowej, a następnie będą pokazywane na objazdowej wystawie pokonkursowej, prezentowanej nocą w największych stolicach świata. Prawdopodobnie nagrodzone prace trafią też do specjalnego albumu, tak jak miało to miejsce w przypadku edycji z 2013 roku. Nabór zgłoszeń do Red Bull Illume 2016 startuje 1 grudnia 2015 roku i potrwa do 31 marca 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie redbullillume.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)