Red Bull Illume 2016 - najbardziej ekstremalny konkurs fotografii sportowej powraca

Red Bull Illume 2016 - najbardziej ekstremalny konkurs fotografii sportowej powraca

Po 2 latach przerwy powraca konkurs Red Bull Illume, którego celem jest prezentacja najlepszych i najbardziej kreatywnych fotografii podejmujących temat sportów akcji i towarzyszącej im kultury. W nadchodzącej edycji pojawi się także osobna kategoria dla zdjęć wykonanych smartfonem. Zgłoszenia będzie można nadsyłać od 1 grudnia 2015 roku.

Red Bull Illume to jeden z najciekawszych konkursów kierowanych do fotografów i miłośników sportów ekstremalnych. Poprzednie edycje odkryły wiele świetnych, zapadających w pamięć zdjęć, z których kilka możecie zobaczyć w galerii poniżej. Do ostatniej edycji plebiscytu swoje prace zgłosiło prawie 6500 fotografów ze 124 krajów, a organizatorzy liczą, że bieżąca edycja będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. W skład jury Red Bull Illume 2016 wejdzie 50 fotoedytorów z najważniejszych magazynów sportowych z całego świata.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
W startującym niebawem konkursie zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 11 kategoriach: Zbliżenie, Energia, Efekty specjalne, Lifestyle, Arcydzieło, Nowa kreatywność, Miejsce, Sekwencja, Klimat, Skrzydła. Po raz pierwszy pojawiła też kategoria Mobile, przeznaczona dla zdjęć zrobionych za pomocą smartfonów i tabletów.

Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu najbardziej znanych firm fotograficznych i sportowych. Dokładna lista nagród nie jest jednak jeszcze znana.

Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas gali finałowej, a następnie będą pokazywane na objazdowej wystawie pokonkursowej, prezentowanej nocą w największych stolicach świata. Prawdopodobnie nagrodzone prace trafią też do specjalnego albumu, tak jak miało to miejsce w przypadku edycji z 2013 roku. Nabór zgłoszeń do Red Bull Illume 2016 startuje 1 grudnia 2015 roku i potrwa do 31 marca 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie redbullillume.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0