Red Bull Illume 2016 - najbardziej ekstremalny konkurs fotografii sportowej powraca

Autor: Maciej Luśtyk

17 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Po 2 latach przerwy powraca konkurs Red Bull Illume, którego celem jest prezentacja najlepszych i najbardziej kreatywnych fotografii podejmujących temat sportów akcji i towarzyszącej im kultury. W nadchodzącej edycji pojawi się także osobna kategoria dla zdjęć wykonanych smartfonem. Zgłoszenia będzie można nadsyłać od 1 grudnia 2015 roku.

Red Bull Illume to jeden z najciekawszych konkursów kierowanych do fotografów i miłośników sportów ekstremalnych. Poprzednie edycje odkryły wiele świetnych, zapadających w pamięć zdjęć, z których kilka możecie zobaczyć w galerii poniżej. Do ostatniej edycji plebiscytu swoje prace zgłosiło prawie 6500 fotografów ze 124 krajów, a organizatorzy liczą, że bieżąca edycja będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. W skład jury Red Bull Illume 2016 wejdzie 50 fotoedytorów z najważniejszych magazynów sportowych z całego świata.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

W startującym niebawem konkursie zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 11 kategoriach: Zbliżenie, Energia, Efekty specjalne, Lifestyle, Arcydzieło, Nowa kreatywność, Miejsce, Sekwencja, Klimat, Skrzydła. Po raz pierwszy pojawiła też kategoria Mobile, przeznaczona dla zdjęć zrobionych za pomocą smartfonów i tabletów.

Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu najbardziej znanych firm fotograficznych i sportowych. Dokładna lista nagród nie jest jednak jeszcze znana.

Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas gali finałowej, a następnie będą pokazywane na objazdowej wystawie pokonkursowej, prezentowanej nocą w największych stolicach świata. Prawdopodobnie nagrodzone prace trafią też do specjalnego albumu, tak jak miało to miejsce w przypadku edycji z 2013 roku. Nabór zgłoszeń do Red Bull Illume 2016 startuje 1 grudnia 2015 roku i potrwa do 31 marca 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie redbullillume.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w grze i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w grze i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Kontrasty T-Maxa i charakterystykę HP5 Plusa rozpoznajesz z kilometra? Spróbuj swoich sił w fotograficznym quizie. Ostrzegamy, nie będzie łatwo.
6
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Po niedawnych kontrowersjach dotyczących handlu wygenerowanymi obrazami, mającymi ilustrować prawdziwe wydarzenia, Adobe obiecuje zmienić zasady dotyczące zgłaszania prac do Adobe...
9
World Press Photo chciało dopuścić do konkursu obrazy AI. Teraz wycofuje się ze swojej decyzji
World Press Photo chciało dopuścić do konkursu obrazy AI. Teraz wycofuje się ze swojej decyzji
W ostatnich latach konkurs WPP obrał zupełnie inne tory. W nadchodzącej edycji jury zamierzało dopuścić do konkursu „fotografie” wytworzone generatorach AI. Po fali krytyki...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)