Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Red Bull Illume 2016 - najbardziej ekstremalny konkurs fotografii sportowej powraca

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Wrzesień 2015
Artykuł na: 6-9 minut

Po 2 latach przerwy powraca konkurs Red Bull Illume, którego celem jest prezentacja najlepszych i najbardziej kreatywnych fotografii podejmujących temat sportów akcji i towarzyszącej im kultury. W nadchodzącej edycji pojawi się także osobna kategoria dla zdjęć wykonanych smartfonem. Zgłoszenia będzie można nadsyłać od 1 grudnia 2015 roku.

Red Bull Illume to jeden z najciekawszych konkursów kierowanych do fotografów i miłośników sportów ekstremalnych. Poprzednie edycje odkryły wiele świetnych, zapadających w pamięć zdjęć, z których kilka możecie zobaczyć w galerii poniżej. Do ostatniej edycji plebiscytu swoje prace zgłosiło prawie 6500 fotografów ze 124 krajów, a organizatorzy liczą, że bieżąca edycja będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. W skład jury Red Bull Illume 2016 wejdzie 50 fotoedytorów z najważniejszych magazynów sportowych z całego świata.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

W startującym niebawem konkursie zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 11 kategoriach: Zbliżenie, Energia, Efekty specjalne, Lifestyle, Arcydzieło, Nowa kreatywność, Miejsce, Sekwencja, Klimat, Skrzydła. Po raz pierwszy pojawiła też kategoria Mobile, przeznaczona dla zdjęć zrobionych za pomocą smartfonów i tabletów.

Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu najbardziej znanych firm fotograficznych i sportowych. Dokładna lista nagród nie jest jednak jeszcze znana.

Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas gali finałowej, a następnie będą pokazywane na objazdowej wystawie pokonkursowej, prezentowanej nocą w największych stolicach świata. Prawdopodobnie nagrodzone prace trafią też do specjalnego albumu, tak jak miało to miejsce w przypadku edycji z 2013 roku. Nabór zgłoszeń do Red Bull Illume 2016 startuje 1 grudnia 2015 roku i potrwa do 31 marca 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie redbullillume.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)