Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019

Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie znalazło się w finałowej dwudziestce kadrów w kategorii Playground.

0

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nabór zdjęć do tegorocznej edycji Red Bull Illume trwał od maja do końca lipca. Edycja ta okazała się rekordowa - zgłoszono w sumie 59 551 fotografii nadesłanych przez tysiące profesjonalistów i amatorów z całego świata. Spośród nich jury wyłoniło 60 półfinalistów ze wszystkich 11 kategorii konkursowych.

Polak w finale

Wśród zdjęć zakwalifikowanych do półfinału znalazła się praca Polaka - Piotra Deski, który swoją fotografię zgłosił w kategorii Playground. Zdjęcie, które wykonał w Mirowie znajdującym się na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej, przedstawia osobę wspinającą się po skale na tle ruin zamku i malowniczej scenerii.

fot. Piotrek Deska / Red Bull Illume 2019

- Jadąc do Mirowa nie myślałem o obrazie wspinaczkowym. Chciałem zrobić zdjęcie tego konkretnego kadru z krajobrazem. Miałem jednak szczęście i zauważyłem wspinacza na Turni Kukuczki - mówi Deska opisując swoje zdjęcie.

Fotografia rywalizuje wraz z 19 innymi zdjęciami, zakwalifikowanymi do finału kategorii Playground. Czy Piotrek ma szansę na wygraną? Oceńcie sami. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie ujęcia wyłonione w tej kategorii przez jury.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Finał już 20 listopada

Oficjalnych zwycięzców poznamy już za piec dni, na gali finałowej, która odbędzie się 20 listopada w Muzeum Fotografii Górskiej Lumen, położonym na szczycie Konplatz (2275 m n.p.m.). Gala po raz pierwsze będzie też transmitowana na żywo na stronie www.redbullillume.com.

Fotografie, które okażą się tymi zwycięskimi zaprezentowane zostaną w formie dużej wystawy outdoorowej (zdjęcia prezentowane będą w rozmiarach 2 x 2 m) od 30 listopada do 15 grudnia 2019 roku. Następnie wystawa ruszy w tournée, w ramach którego zdjęcia laureatów pokazywane będą w wielu miejscach na świecie.

Red Bull Illume

Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prezentujących zdjęcia sportowe i przygodowe. Wyeksponowane zostaną najbardziej kreatywne i zapierających dech w piersiach fotografie z całego świata, promujące szeroki wachlarz dyscyplin sportowych uwiecznionych na zdjęciach. Konkurs Red Bull Illume odbył się dotychczas w 2007, 2010, 2013 oraz 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.redbullillume.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Adam Lach autorem prasowego Zdjęcia Roku - wyniki Grand Press Photo 2021
Adam Lach autorem prasowego Zdjęcia Roku - wyniki Grand Press Photo 2021
Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej. Najlepszą fotografią zostało uznane zdjęcie Adama Lacha, wykonane podczas...
143
0
Najlepsze polskie zdjęcia prasowe roku - fotografie finalistów Grand Press Photo 2021
Najlepsze polskie zdjęcia prasowe roku - fotografie finalistów Grand Press Photo 2021
Poznaliśmy finalistów tegorocznej edycji konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. To w sumie 272 fotografie, które rywalizują o tytuł fotografa roku i główne...
314
5
Decade of Change - Polacy wśród zwycięzców konkursu fotograficznego poświeconego zmianom na Ziemi
Decade of Change - Polacy wśród zwycięzców konkursu fotograficznego poświeconego zmianom na Ziemi
Organizowany przez wydawcę British Journal of Photography konkurs Decade of Change jako pierwszy w całości poświęcony jest zmianom klimatu, środowisku i wpływowi...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)