Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019

Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie znalazło się w finałowej dwudziestce kadrów w kategorii Playground.

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nabór zdjęć do tegorocznej edycji Red Bull Illume trwał od maja do końca lipca. Edycja ta okazała się rekordowa - zgłoszono w sumie 59 551 fotografii nadesłanych przez tysiące profesjonalistów i amatorów z całego świata. Spośród nich jury wyłoniło 60 półfinalistów ze wszystkich 11 kategorii konkursowych.

Polak w finale

Wśród zdjęć zakwalifikowanych do półfinału znalazła się praca Polaka - Piotra Deski, który swoją fotografię zgłosił w kategorii Playground. Zdjęcie, które wykonał w Mirowie znajdującym się na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej, przedstawia osobę wspinającą się po skale na tle ruin zamku i malowniczej scenerii.

fot. Piotrek Deska / Red Bull Illume 2019

- Jadąc do Mirowa nie myślałem o obrazie wspinaczkowym. Chciałem zrobić zdjęcie tego konkretnego kadru z krajobrazem. Miałem jednak szczęście i zauważyłem wspinacza na Turni Kukuczki - mówi Deska opisując swoje zdjęcie.

Fotografia rywalizuje wraz z 19 innymi zdjęciami, zakwalifikowanymi do finału kategorii Playground. Czy Piotrek ma szansę na wygraną? Oceńcie sami. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie ujęcia wyłonione w tej kategorii przez jury.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Finał już 20 listopada

Oficjalnych zwycięzców poznamy już za piec dni, na gali finałowej, która odbędzie się 20 listopada w Muzeum Fotografii Górskiej Lumen, położonym na szczycie Konplatz (2275 m n.p.m.). Gala po raz pierwsze będzie też transmitowana na żywo na stronie www.redbullillume.com.

Fotografie, które okażą się tymi zwycięskimi zaprezentowane zostaną w formie dużej wystawy outdoorowej (zdjęcia prezentowane będą w rozmiarach 2 x 2 m) od 30 listopada do 15 grudnia 2019 roku. Następnie wystawa ruszy w tournée, w ramach którego zdjęcia laureatów pokazywane będą w wielu miejscach na świecie.

Red Bull Illume

Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prezentujących zdjęcia sportowe i przygodowe. Wyeksponowane zostaną najbardziej kreatywne i zapierających dech w piersiach fotografie z całego świata, promujące szeroki wachlarz dyscyplin sportowych uwiecznionych na zdjęciach. Konkurs Red Bull Illume odbył się dotychczas w 2007, 2010, 2013 oraz 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.redbullillume.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Press Photo 2023 - oto najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku. Co poszło nie tak?
World Press Photo 2023 - oto najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku. Co poszło nie tak?
Dobiega końca tegoroczna edycja najbardziej znanego konkursu fotograficznego na świecie. Oto najlepsze zdjęcia prasowe spośród 60 tys. zgłoszeń.
18
42-200: Częstochowa, jakiej nie znacie w obiektywie Jacentego Dędka
42-200: Częstochowa, jakiej nie znacie w obiektywie Jacentego Dędka
42-200 to kompleksowe spojrzenie na współczesne miasto oczami człowieka, który zna je od podszewki. Oku autora nie umykają też pewne przemiany, pojawiające się uczucie utraty, ale przede...
50
Czy na pewno potrzebujesz aparatu? Polacy wśród zwycięzców Mobile Photography Awards 2022
Czy na pewno potrzebujesz aparatu? Polacy wśród zwycięzców Mobile Photography Awards 2022
Powiedzenie, że najlepszy aparat, to ten, który mamy zawsze przy sobie z roku na rok staje się coraz prawdziwsze. Zobaczcie zdjęcia tegorocznych finalistów...
36
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)