Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019

Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie znalazło się w finałowej dwudziestce kadrów w kategorii Playground.

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nabór zdjęć do tegorocznej edycji Red Bull Illume trwał od maja do końca lipca. Edycja ta okazała się rekordowa - zgłoszono w sumie 59 551 fotografii nadesłanych przez tysiące profesjonalistów i amatorów z całego świata. Spośród nich jury wyłoniło 60 półfinalistów ze wszystkich 11 kategorii konkursowych.

Polak w finale

Wśród zdjęć zakwalifikowanych do półfinału znalazła się praca Polaka - Piotra Deski, który swoją fotografię zgłosił w kategorii Playground. Zdjęcie, które wykonał w Mirowie znajdującym się na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej, przedstawia osobę wspinającą się po skale na tle ruin zamku i malowniczej scenerii.

fot. Piotrek Deska / Red Bull Illume 2019

- Jadąc do Mirowa nie myślałem o obrazie wspinaczkowym. Chciałem zrobić zdjęcie tego konkretnego kadru z krajobrazem. Miałem jednak szczęście i zauważyłem wspinacza na Turni Kukuczki - mówi Deska opisując swoje zdjęcie.

Fotografia rywalizuje wraz z 19 innymi zdjęciami, zakwalifikowanymi do finału kategorii Playground. Czy Piotrek ma szansę na wygraną? Oceńcie sami. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie ujęcia wyłonione w tej kategorii przez jury.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Finał już 20 listopada

Oficjalnych zwycięzców poznamy już za piec dni, na gali finałowej, która odbędzie się 20 listopada w Muzeum Fotografii Górskiej Lumen, położonym na szczycie Konplatz (2275 m n.p.m.). Gala po raz pierwsze będzie też transmitowana na żywo na stronie www.redbullillume.com.

Fotografie, które okażą się tymi zwycięskimi zaprezentowane zostaną w formie dużej wystawy outdoorowej (zdjęcia prezentowane będą w rozmiarach 2 x 2 m) od 30 listopada do 15 grudnia 2019 roku. Następnie wystawa ruszy w tournée, w ramach którego zdjęcia laureatów pokazywane będą w wielu miejscach na świecie.

Red Bull Illume

Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prezentujących zdjęcia sportowe i przygodowe. Wyeksponowane zostaną najbardziej kreatywne i zapierających dech w piersiach fotografie z całego świata, promujące szeroki wachlarz dyscyplin sportowych uwiecznionych na zdjęciach. Konkurs Red Bull Illume odbył się dotychczas w 2007, 2010, 2013 oraz 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.redbullillume.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Przegląd Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2024 - wyniki konkursu i pokaz specjalny Rafała Klimkiewicza
Przegląd Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2024 - wyniki konkursu i pokaz specjalny...
Za nami kolejna edycja konkursu fotografii Prasowej Tychy Press Photo. Zobaczcie najlepsze zdjęcia dokumentalne wykonane przez fotografów z Tych. Na wystawie pokonkursowej zobaczymy...
6
Hasselblad Masters 2023 - wyniki prestiżowego konkursu fotografii artystycznej
Hasselblad Masters 2023 - wyniki prestiżowego konkursu fotografii artystycznej
Za nami kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie. Organizowany co 3 lata, prezentuje jedynie kilka projektów odznaczających się...
22
World Sports Photography Awards 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego roku
World Sports Photography Awards 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego roku
Za nami 5. edycja WSPA - jedynego skupiającego się w całości na fotografii sportowej konkursu o międzynarodowym zasięgu. Oto galeria najlepszych zdjęć sportowych minionego roku.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)