Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019

Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie znalazło się w finałowej dwudziestce kadrów w kategorii Playground.

0
Redakcja Fotopolis
15 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nabór zdjęć do tegorocznej edycji Red Bull Illume trwał od maja do końca lipca. Edycja ta okazała się rekordowa - zgłoszono w sumie 59 551 fotografii nadesłanych przez tysiące profesjonalistów i amatorów z całego świata. Spośród nich jury wyłoniło 60 półfinalistów ze wszystkich 11 kategorii konkursowych.

Polak w finale

Wśród zdjęć zakwalifikowanych do półfinału znalazła się praca Polaka - Piotra Deski, który swoją fotografię zgłosił w kategorii Playground. Zdjęcie, które wykonał w Mirowie znajdującym się na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej, przedstawia osobę wspinającą się po skale na tle ruin zamku i malowniczej scenerii.

fot. Piotrek Deska / Red Bull Illume 2019

- Jadąc do Mirowa nie myślałem o obrazie wspinaczkowym. Chciałem zrobić zdjęcie tego konkretnego kadru z krajobrazem. Miałem jednak szczęście i zauważyłem wspinacza na Turni Kukuczki - mówi Deska opisując swoje zdjęcie.

Fotografia rywalizuje wraz z 19 innymi zdjęciami, zakwalifikowanymi do finału kategorii Playground. Czy Piotrek ma szansę na wygraną? Oceńcie sami. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie ujęcia wyłonione w tej kategorii przez jury.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Finał już 20 listopada

Oficjalnych zwycięzców poznamy już za piec dni, na gali finałowej, która odbędzie się 20 listopada w Muzeum Fotografii Górskiej Lumen, położonym na szczycie Konplatz (2275 m n.p.m.). Gala po raz pierwsze będzie też transmitowana na żywo na stronie www.redbullillume.com.

Fotografie, które okażą się tymi zwycięskimi zaprezentowane zostaną w formie dużej wystawy outdoorowej (zdjęcia prezentowane będą w rozmiarach 2 x 2 m) od 30 listopada do 15 grudnia 2019 roku. Następnie wystawa ruszy w tournée, w ramach którego zdjęcia laureatów pokazywane będą w wielu miejscach na świecie.

Red Bull Illume

Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prezentujących zdjęcia sportowe i przygodowe. Wyeksponowane zostaną najbardziej kreatywne i zapierających dech w piersiach fotografie z całego świata, promujące szeroki wachlarz dyscyplin sportowych uwiecznionych na zdjęciach. Konkurs Red Bull Illume odbył się dotychczas w 2007, 2010, 2013 oraz 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.redbullillume.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
„Miłość ma wiele twarzy, ale tylko jedno imię”. Najnowszy kalendarz Pirelli, za którego kształt odpowiadał Paolo Roversi to próba odnalezienia szekspirowskiej...
79
8
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Ten konkurs ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także inspirować, by podążać jego reporterskim śladem. Oto najlepsze zdjęcia...
334
7
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jego głównym przedmiotem badań fotograficznych był od zawsze człowiek, a szczególnie człowiek w mieście. Jean-Marc Caracci ukuł nawet specjalne wyrażenie: „byt...
1
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)