"Dzień amerykański" w Krakowie - wydarzenie towarzyszące wystawie "Andreas Feininger. Nowy York, lata czterdzieste"

W niedzielę 4 lipca w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się "Dzień amerykański", w trakcie którego czeka na nas m.in.: zwiedzanie wystawy "Andreas Feininger. Nowy York, lata czterdzieste" w obecności kuratora, warsztaty dla dzieci, koncert muzyki gospel, wykład Krzysztofa Kasprzyka oraz projekcja filmu "Manhattan". Wystawę Feiningera możemy oglądać do końca wakacji.
Cities Service Building przy Pine Street, Nowy Jork, 1942 (c) AndreasFeiningerArchive.com
4 lipca - wyjątkowa data dla wszystkich Amerykanów będzie też w tym roku świętowana w Międzynarodowym Centrum Kultury, a to za sprawą nowej wystawy "Andreas Feninger. Nowy Jork, lata czterdzieste", przygotowanej wspólnie z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Zaplanowanych jest wiele atrakcji dla całej rodziny, m.in: zwiedzanie wystawy z kuratorem (godz. 13:00 i godz. 15:00), koncert muzyki gospel Oscar Williams Jr. and Perfected Praise (godz. 12:00), warsztaty dla dzieci "Koszulka w wielkim mieście" (godz. 12:45 i godz. 14:45), wykład Krzysztofa Kasprzyka, który przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, zatytułowany "Mój Nowy Jork" (godz. 16:00), a na zakończenie, o godz. 18:00, projekcja filmu "Manhattan", reż. Woody Allen.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Program Dnia Amerykańskiego:
12:00 Koncert muzyki gospel zespołu "Oscar Williams Jr. and Perfected Praise" w ramach "The Rhythm Road: American Music Abroad" (bezpłatne wejściówki do odebrania w MCK w dniach 28.06-2.07 w godzinach 8:00-16:00, II piętro, za okazaniem dowodu tożsamości)
12:45 Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl)
13:00 Oprowadzania po wystawie (w dwóch grupach: po polsku i angielsku)
14:00-16:00 Degustacja ciasteczek amerykańskich z cukierni "More than a Cookie"
14:45 Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl)
15:00 Oprowadzania po wystawie (w dwóch grupach: po polsku i angielsku)
16:00 Wykład Krzysztofa Kasprzyka "Mój Nowy Jork""
18:00 Pokaz filmu "Manhattan", reż. Woody Allen

Dzień amerykański
Termin: 4.07, godz. 12:00-20:00

Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1