Finisaż wystawy Andreasa Feiningera w MCK w Krakowie

"Dżinsowa niedziela w MCK" to impreza kończąca wystawę "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste". W niedzielę 29 sierpnia w godz. 11:00-19:00 będzie można po raz ostatni zobaczyć ekspozycję. Odbędą się także warsztaty dla dzieci, wykład prof. Jerzego Kutnika oraz pokaz filmowy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.
Oprowadzanie po wystawie, fot. P. Mazur
Z wystawą fotografii Andreasa Feiningera organizatorzy żegnać się będą świętując "Dżinsową niedzielę w MCK". W programie znajdzie się: oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem, degustacje nowojorskich bajgli, malowanie buzi i warsztaty dla dzieci, pokaz filmu niespodzianki oraz wykład eseisty, tłumacza z języka angielskiego profesora Jerzego Kutnika z Uniwersytetu Marii-Curii Skłodowskiej w Lublinie, pt. "Muzea w Nowym Jorku". Tematem wystąpienia będzie historia powstania, rozwój i współczesne funkcjonowanie wielkich muzeów sztuki Nowego Jorku - Metropolitan Museum of Art, Frick Collection, Whitney Musuem, Museum of Modern Art i Guggenheim Museum.

Dla gości przygotowany został konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Firma New Yorker ufundowała bony, a Wydawnictwo Egmont książki pt. "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów". Do odwiedzenia MCK tego dnia zapraszamy tym bardziej, że będzie to ostatnia szansa zobaczenia cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawy "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste".

Warsztaty dla dzieci podczas finisażu również będą związane z dżinsem. Ich tytuł - Dżinsopolis to połączenie dżinsu i metropolii, czyli dwóch rzeczy, które kojarzą nam się z Ameryką. Dzieci będą miały za zadanie stworzyć miasto, pełne wieżowców i neonów. Kartonowe pudełka oklejone różnego rodzaju dżinsem zamienią się w nowojorski pejzaż pełen drapaczy chmur. Dzięki wykorzystaniu fluorescencyjnej dekoracji miasto będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach - dziennej, dżinsowej oraz nocnej rozświetlonej za pomocą lamp ultrafioletowych. Warsztaty odbędą się w zabytkowych piwnicach Kamienicy Pod Kruki.

Zapisy na warsztaty: warsztaty@mck.krakow.pl; tel. 12 42 42 812. Zapisy przyjmowane są do 27 sierpnia (piątek), do godz. 16:00. Ważne są jedynie zgłoszenia, które uzyskały potwierdzenie. Ilość miejsc ograniczona! Dla wszystkich mających coś dżinsowego - wstęp wolny.

Szczegółowy program:
  • 11.00, 12.00, 13.00 na nowojorskie bajgle zaprasza Bagelmama, obowiązują bezpłatne wejściówki - od 24 sierpnia można je odebrać w Galerii MCK
  • 11.45 Dżinsopolis - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy)
  • 12.00 Oprowadzanie po wystawie "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste" - w języku polskim i angielskim
  • 13.45 Dżinsopolis - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy)
  • 14.00 Oprowadzanie po wystawie "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste" - w języku polskim
  • 16.00 wykład prof. Jerzego Kutnika pt. Wielkie muzea Nowego Jorku
  • 17.30 pokaz filmu niespodzianki!
Więcej informacji: www.mck.krakow.pl

Dżinsowa niedziela w MCK
Finisaż wystawy Andreasa Feiningera
Termin: 29.08.2010, godz. 11:00-19:00

Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6