Finisaż wystawy Andreasa Feiningera w MCK w Krakowie

"Dżinsowa niedziela w MCK" to impreza kończąca wystawę "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste". W niedzielę 29 sierpnia w godz. 11:00-19:00 będzie można po raz ostatni zobaczyć ekspozycję. Odbędą się także warsztaty dla dzieci, wykład prof. Jerzego Kutnika oraz pokaz filmowy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.
Oprowadzanie po wystawie, fot. P. Mazur
Z wystawą fotografii Andreasa Feiningera organizatorzy żegnać się będą świętując "Dżinsową niedzielę w MCK". W programie znajdzie się: oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem, degustacje nowojorskich bajgli, malowanie buzi i warsztaty dla dzieci, pokaz filmu niespodzianki oraz wykład eseisty, tłumacza z języka angielskiego profesora Jerzego Kutnika z Uniwersytetu Marii-Curii Skłodowskiej w Lublinie, pt. "Muzea w Nowym Jorku". Tematem wystąpienia będzie historia powstania, rozwój i współczesne funkcjonowanie wielkich muzeów sztuki Nowego Jorku - Metropolitan Museum of Art, Frick Collection, Whitney Musuem, Museum of Modern Art i Guggenheim Museum.

Dla gości przygotowany został konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Firma New Yorker ufundowała bony, a Wydawnictwo Egmont książki pt. "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów". Do odwiedzenia MCK tego dnia zapraszamy tym bardziej, że będzie to ostatnia szansa zobaczenia cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawy "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste".

Warsztaty dla dzieci podczas finisażu również będą związane z dżinsem. Ich tytuł - Dżinsopolis to połączenie dżinsu i metropolii, czyli dwóch rzeczy, które kojarzą nam się z Ameryką. Dzieci będą miały za zadanie stworzyć miasto, pełne wieżowców i neonów. Kartonowe pudełka oklejone różnego rodzaju dżinsem zamienią się w nowojorski pejzaż pełen drapaczy chmur. Dzięki wykorzystaniu fluorescencyjnej dekoracji miasto będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach - dziennej, dżinsowej oraz nocnej rozświetlonej za pomocą lamp ultrafioletowych. Warsztaty odbędą się w zabytkowych piwnicach Kamienicy Pod Kruki.

Zapisy na warsztaty: warsztaty@mck.krakow.pl; tel. 12 42 42 812. Zapisy przyjmowane są do 27 sierpnia (piątek), do godz. 16:00. Ważne są jedynie zgłoszenia, które uzyskały potwierdzenie. Ilość miejsc ograniczona! Dla wszystkich mających coś dżinsowego - wstęp wolny.

Szczegółowy program:
  • 11.00, 12.00, 13.00 na nowojorskie bajgle zaprasza Bagelmama, obowiązują bezpłatne wejściówki - od 24 sierpnia można je odebrać w Galerii MCK
  • 11.45 Dżinsopolis - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy)
  • 12.00 Oprowadzanie po wystawie "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste" - w języku polskim i angielskim
  • 13.45 Dżinsopolis - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy)
  • 14.00 Oprowadzanie po wystawie "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste" - w języku polskim
  • 16.00 wykład prof. Jerzego Kutnika pt. Wielkie muzea Nowego Jorku
  • 17.30 pokaz filmu niespodzianki!
Więcej informacji: www.mck.krakow.pl

Dżinsowa niedziela w MCK
Finisaż wystawy Andreasa Feiningera
Termin: 29.08.2010, godz. 11:00-19:00

Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8