Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Wszystkie artykuły z tagiem: "Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie" w serwisie fotopolis.pl:
Krótka historia czeskiej fotografii surrealistycznej, fotomontażu i fotoperformance'u (1934-1954) - wykład Davida Vody
31 maja o godz. 18:00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się wykład Davida Vody poświęcony czeskiej fotografii surrealistycznej, fotomontażowi i fotoperformance. Spotkanie towarzyszy wystawie "Wierność obrazów. Rene Magritte i fotografia".
30 Maj 2012
Marcin Grabowiecki
0
MFK 2012: "Wierność obrazów. René Magritte i fotografia" - wystawa w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wystawę jednego z najbardziej znanych twórców surrealizmu - René Magritte'a. Unikatowy zbiór fotografii przedstawiający aranżowane sceny z prywatnego życia artysty i jego przyjaciół będzie można oglądać do 10 czerwca 2012. Wystawa została włączona w program główny tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie.
17 Kwi 2012
Marcin Grabowiecki
0
Finisaż wystawy Andreasa Feiningera w MCK w Krakowie
"Dżinsowa niedziela w MCK" to impreza kończąca wystawę "Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste". W niedzielę 29 sierpnia w godz. 11:00-19:00 będzie można po raz ostatni zobaczyć ekspozycję. Odbędą się także warsztaty dla dzieci, wykład prof. Jerzego Kutnika oraz pokaz filmowy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.
24 Sie 2010
Marcin Grabowiecki
0
Andreas Feininger - "mówimy tym samym językiem"
"Fotografia to mowa w obrazach, jedyny język rozumiany na całym świecie. Sprawia to, że jest ważna i jedyna w swoim rodzaju. Ale tak jak język mówiony czy pisany można wykorzystywać albo w inteligentny sposób celem poszerzenia wiedzy, wymiany myśli, duchowego rozwoju, albo marnować na bezsensowne plotki, tak i fotografia może przekazać odbiorcy coś cennego lub też zmarnować jego czas na nic nie warte bla-bla-bla. Najistotniejszą cechą fotografii jest zatem jej treść" - to słowa Andreasa...
17 Sie 2010
Marcin Grabowiecki
0
"Filmowy Nowy Jork" - wydarzenie towarzyszące wystawie Andreasa Feiningera "Nowy Jork, lata czterdzieste" w Krakowie
Zapraszamy na cykl filmów związanych z Nowym Jorkiem. Projekcje odbywają się przy okazji wystawy Andreasa Feiningera, którą możemy oglądać do 29 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Trzem fabułom w reżyserii m.in. Martina Scorsese i Sidney'a Lumeta towarzyszyć będą pokazy pięciu filmów dokumentalnych. Wszystko to w dniach 13-27 sierpnia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
11 Sie 2010
Marcin Grabowiecki
0
"Dzień amerykański" w Krakowie - wydarzenie towarzyszące wystawie "Andreas Feininger. Nowy York, lata czterdzieste"
W niedzielę 4 lipca w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się "Dzień amerykański", w trakcie którego czeka na nas m.in.: zwiedzanie wystawy "Andreas Feininger. Nowy York, lata czterdzieste" w obecności kuratora, warsztaty dla dzieci, koncert muzyki gospel, wykład Krzysztofa Kasprzyka oraz projekcja filmu "Manhattan". Wystawę Feiningera możemy oglądać do końca wakacji.
30 Cze 2010
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa Andreasa Feiningera "Nowy York, lata czterdzieste" w Krakowie
Przez całe wakacje będziemy mogli oglądać wystawę zdjęć wybitnego fotografa Andreasa Feiningera. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprezentuje blisko 90 prac artysty, na których ukazuje on życie i architekturę Nowego Jorku lat 40. XX wieku.
25 Cze 2010
Marcin Grabowiecki
0
Wydarzenia towarzyszące wystawie Marka Powera w Krakowie
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na cykl spotkań towarzyszących wystawie Marka Powera "Melodia dwóch pieśni". Pierwsze z nich, zatytułowane "Prawda, obiektywizm, realizm w fotografii" odbędzie się już 10 czerwca. Poprowadzi je Natalia Żak.
9 Cze 2010
Marcin Grabowiecki
0
"Parlament europejski od środka" - wydarzenia towarzyszące
Zapraszamy do udziału w ostatnich już wydarzeniach towarzyszących wystawie "Parlament europejski od środka", którą możemy oglądać do 17 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. 10 stycznia odbędzie się projekcja filmu "Na krawędzi nieba", a dwa dni później wykład "Europa jako pogranicze".
4 Sty 2010
Marcin Grabowiecki
0
"Parlament europejski od środka" - wykłady towarzyszące
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wykłady towarzyszące wystawie "Parlament europejski od środka", które odbędą się 8 i 15 grudnia o godz. 17:00. Prof. Zdzisław Mach poruszy kwestie tożsamości europejskiej, a Dr Krzysztof Kowalski skupi sie na mitach i symbolach Europy.
7 Gru 2009
Marcin Grabowiecki
0