Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Spotkanie informacyjne Studium Fotografii ZPAF

0

Autor: Marcin Grabowiecki

22 Czerwiec 2010
Artykuł na: 6-9 minut
Studium Fotografii ZPAF zaprasza na spotkania informacyjne, które odbędzie się we wtorek 29 czerwca 2010 o godzinie 18:00 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie. Oferta Studium skierowana jest zarówno do początkujących amatorów fotografii, jak i do tych bardziej zaawansowanych. Program obejmuje wykłady i ćwiczenia, na których poruszane będą tematy z dziedziny fotografii tradycyjnej i cyfrowej.
fot. Izabela Dzido

Studium Fotografii ZPAF prowadzi nabór na rok akademicki 2010/2011. Spotkanie informacyjne dla wszystkich miłośników fotografii - zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych - odbędzie się we wtorek 29 czerwca 2010 o godzinie 18:00. Organizatorzy zapraszają do Starej Galerii ZPAF w Warszawie.

Studium Fotografii ZPAF to trzystopniowy kurs fotografii prowadzony w ramach działalności Związku Polskich Artystów Fotografików przez artystów i wieloletnich praktyków, członków ZPAF. Program obejmuje liczne zajęcia o charakterze wieczorowym. Specjalny dobór wykonywanych zadań, pozwala słuchaczom stopniowo zapoznać się z obszernym materiałem dotyczącym różnych dziedzin fotografii. Studium Fotografii ZPAF to jedno z niewielu miejsc wciąż kształcących adeptów fotografii od podstaw - od fotografii tradycyjnej czarno-białej. Takie podejście pozwala w miarę rozwoju wiedzy i praktycznego doświadczenia płynnie wejść także w obszary współczesnej fotografii cyfrowej, umożliwiając swobodne poruszanie się w obu dziedzinach z pełnym zrozumieniem ich podobieństw i różnic.

Program Studium:

ROK PODSTAWOWY: dla początkujących i wszystkich chcących zdobyć wiedzę z zakresu podstaw fotografii.

Program obejmuje podstawy klasycznych i cyfrowych technik fotograficznych, praktykę w pełni wyposażonej ciemni i studio oświetleniowym, materiałoznawstwo, kompozycję, wykłady historii sztuki i fotografii oraz teoretyczne i praktyczne podstawy wiedzy w zakresie między innymi fotografii portretowej, dokumentalnej, martwej natury, pejzażu, fotomontażu.

ROK WARSZTATOWY: dla absolwentów Roku Podstawowego i dla osób o zaawansowanej wiedzy o fotografii, przyjętych na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej i przedstawieniu dotychczasowych dokonań.

Program pogłębia wiedzę o fotografii klasycznej i cyfrowej, obejmując między innymi zagadnienia z zakresu sensytometrii, psychofizjologii widzenia i analizy obrazu. Rozwija umiejętność podejmowania różnorodnych wyzwań fotograficznych inspirowanych między innymi zajęciami w pracowniach autorskich. Program poszerza wiedzę dotyczącą fotografii w obszarze sztuki, wspiera samodzielną działalność artystyczną dając praktyczne umiejętności przygotowania wystawy fotograficznej oraz zaprojektowania portfolio.

ROK DYPLOMOWY: wyłącznie dla absolwentów Roku Warsztatowego.

Program wspomaga realizację pracy dyplomowej, która jest samodzielną realizacją dotyczącą szeroko pojmowanej twórczości fotograficznej, składającą się z części praktycznej (zestaw fotograficzny, pokaz multimedialny, instalacja etc.) i części teoretycznej. Obrony dyplomów odbywają się publicznie.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie: www.zpaf.pl. i pod adresem mailowym: studium@zpaf.pl oraz numerem telefonu (022) 635 86 97

Spotkanie informacyjne Studium Fotografii ZPAF
Termin: 29.06.2010, godz. 18:00

Stara Galeria ZPAF
Pl.Zamkowy 8
Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
45
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły