Tom Hunter gościem cyklu "Artyści dobrze ubrani"

W piątek 28 maja w krakowskiej Galerii "art world" odbędzie się spotkanie z brytyjskim fotografem Tomem Hunterem. To już druga odsłona comiesięcznych spotkań "Artyści dobrze ubrani". Tym razem wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie.
Tom Hunter "The Art of Squatting", 1997
Kolejnym gościem już drugiej odsłony "Artystów dobrze ubranych" będzie Tom Hunter, fotograf biorący udział w wystawie "Fakty z życia - fotografia brytyjska 1974-1997" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Spotkanie, pt. "Dziewczyna bez perły" odbędzie się w ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie, poświęconego przede wszystkim twórcom brytyjskim ze specjalnym naciskiem na fotografów dokumentujących codzienne życie mieszkańców Wysp. W czasie rozmowy z Tomem Hunterem prowadzący - Karolina Kolenda i Wojciech Szymański - zapytają m.in. o znaczące zapożyczenia oraz o relacje między współczesną fotografią a nowożytnym malarstwem.

Tom Hunter (1965) - jako pierwszy i jak dotąd jedyny fotograf został uhonorowany wystawą w National Gallery w Londynie ("Living in Hell and Other Stories", 2006). Jego fotografie nawiązują do malarstwa Dawnych Mistrzów. Bohaterami zdjęć Huntera są głównie młodzi ludzie o artystycznych aspiracjach zamieszkujący Hackney - wschodnią dzielnicę Londynu. Fotografie z cyklu "Person Uknown Series" z 1997 roku nawiązują rozwiązaniami kompozycyjnymi do obrazów Vermeera van Delft ukazując epizody z życia codziennego mieszkańców londyńskich squatów.

"Artyści dobrze ubrani" to cykl spotkań z cenionymi artystami z Polski oraz zza granicy, którzy w tym samym czasie biorą udział w najważniejszych wystawach lub festiwalach. Spotkania odbywają się w korporacji "art world", miejscu na co dzień pełniącym funkcję biurową. Podczas spotkań prowadzona jest ożywiona dyskusja połączona z prezentacją prac, filmów lub z pokazem slajdów. Rozmowa z zaproszonym artystą poprzedzona jest krótkim, wprowadzającym wykładem, przygotowanym przez krytyków i historyków sztuki. Spotkania przybierają formę dynamicznej rozmowy z udziałem publiczności.

"Dziewczyna bez perły" - spotkanie z Tomem Hunterem
Termin: 28.05, godz. 20:00

Korporacja Art World
ul. Szlak 77/220
Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
4