Tom Hunter gościem cyklu "Artyści dobrze ubrani"

W piątek 28 maja w krakowskiej Galerii "art world" odbędzie się spotkanie z brytyjskim fotografem Tomem Hunterem. To już druga odsłona comiesięcznych spotkań "Artyści dobrze ubrani". Tym razem wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie.
Tom Hunter "The Art of Squatting", 1997
Kolejnym gościem już drugiej odsłony "Artystów dobrze ubranych" będzie Tom Hunter, fotograf biorący udział w wystawie "Fakty z życia - fotografia brytyjska 1974-1997" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Spotkanie, pt. "Dziewczyna bez perły" odbędzie się w ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie, poświęconego przede wszystkim twórcom brytyjskim ze specjalnym naciskiem na fotografów dokumentujących codzienne życie mieszkańców Wysp. W czasie rozmowy z Tomem Hunterem prowadzący - Karolina Kolenda i Wojciech Szymański - zapytają m.in. o znaczące zapożyczenia oraz o relacje między współczesną fotografią a nowożytnym malarstwem.

Tom Hunter (1965) - jako pierwszy i jak dotąd jedyny fotograf został uhonorowany wystawą w National Gallery w Londynie ("Living in Hell and Other Stories", 2006). Jego fotografie nawiązują do malarstwa Dawnych Mistrzów. Bohaterami zdjęć Huntera są głównie młodzi ludzie o artystycznych aspiracjach zamieszkujący Hackney - wschodnią dzielnicę Londynu. Fotografie z cyklu "Person Uknown Series" z 1997 roku nawiązują rozwiązaniami kompozycyjnymi do obrazów Vermeera van Delft ukazując epizody z życia codziennego mieszkańców londyńskich squatów.

"Artyści dobrze ubrani" to cykl spotkań z cenionymi artystami z Polski oraz zza granicy, którzy w tym samym czasie biorą udział w najważniejszych wystawach lub festiwalach. Spotkania odbywają się w korporacji "art world", miejscu na co dzień pełniącym funkcję biurową. Podczas spotkań prowadzona jest ożywiona dyskusja połączona z prezentacją prac, filmów lub z pokazem slajdów. Rozmowa z zaproszonym artystą poprzedzona jest krótkim, wprowadzającym wykładem, przygotowanym przez krytyków i historyków sztuki. Spotkania przybierają formę dynamicznej rozmowy z udziałem publiczności.

"Dziewczyna bez perły" - spotkanie z Tomem Hunterem
Termin: 28.05, godz. 20:00

Korporacja Art World
ul. Szlak 77/220
Kraków
 
Komentarze
Polecane artykuły
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0
Odkryj nieznane piękno świata w mikroskali na zdjęciach zwycięzców Nikon Small World 2018
15 Paź 2018
Konkurs Nikon Small World już od 1975 roku nagradza najlepsze zdjęcia tego, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego roku. Polak wśród wyróżnionych.
0