Tom Hunter gościem cyklu "Artyści dobrze ubrani"

W piątek 28 maja w krakowskiej Galerii "art world" odbędzie się spotkanie z brytyjskim fotografem Tomem Hunterem. To już druga odsłona comiesięcznych spotkań "Artyści dobrze ubrani". Tym razem wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie.
Tom Hunter "The Art of Squatting", 1997
Kolejnym gościem już drugiej odsłony "Artystów dobrze ubranych" będzie Tom Hunter, fotograf biorący udział w wystawie "Fakty z życia - fotografia brytyjska 1974-1997" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Spotkanie, pt. "Dziewczyna bez perły" odbędzie się w ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie, poświęconego przede wszystkim twórcom brytyjskim ze specjalnym naciskiem na fotografów dokumentujących codzienne życie mieszkańców Wysp. W czasie rozmowy z Tomem Hunterem prowadzący - Karolina Kolenda i Wojciech Szymański - zapytają m.in. o znaczące zapożyczenia oraz o relacje między współczesną fotografią a nowożytnym malarstwem.

Tom Hunter (1965) - jako pierwszy i jak dotąd jedyny fotograf został uhonorowany wystawą w National Gallery w Londynie ("Living in Hell and Other Stories", 2006). Jego fotografie nawiązują do malarstwa Dawnych Mistrzów. Bohaterami zdjęć Huntera są głównie młodzi ludzie o artystycznych aspiracjach zamieszkujący Hackney - wschodnią dzielnicę Londynu. Fotografie z cyklu "Person Uknown Series" z 1997 roku nawiązują rozwiązaniami kompozycyjnymi do obrazów Vermeera van Delft ukazując epizody z życia codziennego mieszkańców londyńskich squatów.

"Artyści dobrze ubrani" to cykl spotkań z cenionymi artystami z Polski oraz zza granicy, którzy w tym samym czasie biorą udział w najważniejszych wystawach lub festiwalach. Spotkania odbywają się w korporacji "art world", miejscu na co dzień pełniącym funkcję biurową. Podczas spotkań prowadzona jest ożywiona dyskusja połączona z prezentacją prac, filmów lub z pokazem slajdów. Rozmowa z zaproszonym artystą poprzedzona jest krótkim, wprowadzającym wykładem, przygotowanym przez krytyków i historyków sztuki. Spotkania przybierają formę dynamicznej rozmowy z udziałem publiczności.

"Dziewczyna bez perły" - spotkanie z Tomem Hunterem
Termin: 28.05, godz. 20:00

Korporacja Art World
ul. Szlak 77/220
Kraków
 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0